Zápisník

pana Cuketky

Herbivore

Herbivore jsme objevil přes Michala Hromase, který se jim tu aktuálně stará o nabídku jídel (mrkněte na Nomadis, můžete znát např. i ze Street Food Festivalu). Vaří se vegansky, ale zároveň děsně zajímavě.

Jestli chcete vidět jak může vypadat pestrá rostlinná strava, tak teď u nás možná nenajdete lepší příklad. Plus je to taky naprosto ukázkový prkýnkoidní matroš. Aneb co všechno se dá zvládnout se zeleninou, luštěninami a obilninami, když se to umí.

Herbivore je hlavně prodejna a míst k sezení je tu jen pár. Jídlo dostanete v samoobslužném bufetu a v průběhu celého dne. V sobotu těsně před zavíračkou (ve 14 h) už byli docela vyjedení, ale i tak jsme stihli hummus, tabouleh, plněný vinný list a parádní zeleninový salát s čočkou (všechno 55 Kč za 100 g).

Zvlášť bych Herbivore doporučil fanouškům salátů a hotových zeleninových jídel z M&S nebo čtenářům Ottolenghiho. Tady máte něco podobného, ale čerstvého a za skvělou cenu přímo pod nosem.

Jestli máte tip na místo, kde se snaží o něco podobného, dejte mi vědět – rád vyzkouším!

7. listopad 2015 16:11:15 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Mirabelle

Nejlepší croissant ve městě? Dost možná. Snídaňové místo hned vedle Baestu.

7. květen 2015 10:05:39 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Copenhagen Street Food

To panorama si prostě musíte rozkliknout! Takhle vypadají velkorysé prostory věnované street foodu v Kodani. Obří hala a před ní spousta místa s lehátky a výhledem na moře. Velká inspirace!

6. květen 2015 22:05:32 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

ByOasen - farma v centru města

Kozy, slepice, králíci. Vysoké záhony a malá zahrádkářská kolonie na úplně obyčejném plácku mezi činžáky.

6. květen 2015 22:05:32 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Baest

Puglisiho pizzerie, domácí charcuterie a stročková pizza. Zvláštní mix severu a jihu, po kterém jsme odešli děsně zaplácnutí.

6. květen 2015 22:05:03 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Istid

Zmrzka dělaná fresh s pomocí kapalného dusíku a Kitchenaidu. Spotřeba prý 1 l dusíku na 1 l zmrzliny.

6. květen 2015 16:05:25 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další