Herbivore jsme objevil přes Michala Hromase, který se jim tu aktuálně stará o nabídku jídel (mrkněte na Nomadis, můžete znát např. i ze Street Food Festivalu). Vaří se vegansky, ale zároveň děsně zajímavě.
Jestli chcete vidět jak může vypadat pestrá rostlinná strava, tak teď u nás možná nenajdete lepší příklad. Plus je to taky naprosto ukázkový prkýnkoidní matroš. Aneb co všechno se dá zvládnout se zeleninou, luštěninami a obilninami, když se to umí.
Herbivore je hlavně prodejna a míst k sezení je tu jen pár. Jídlo dostanete v samoobslužném bufetu a v průběhu celého dne. V sobotu těsně před zavíračkou (ve 14 h) už byli docela vyjedení, ale i tak jsme stihli hummus, tabouleh, plněný vinný list a parádní zeleninový salát s čočkou (všechno 55 Kč za 100 g).
Zvlášť bych Herbivore doporučil fanouškům salátů a hotových zeleninových jídel z M&S nebo čtenářům Ottolenghiho. Tady máte něco podobného, ale čerstvého a za skvělou cenu přímo pod nosem.
Jestli máte tip na místo, kde se snaží o něco podobného, dejte mi vědět – rád vyzkouším!
7. listopad 2015 16:11:15
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Spokojená návštěva.
12. duben 2015 15:04:19 - Trvalý odkaz - Sdílet na FacebookuSpokojená návštěva. První letní chutě.
11. duben 2015 15:04:33
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Spokojená návštěva.
11. duben 2015 15:04:22 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Jedno velké WOW a pořádná gratulace! Přikládám jeho vítězný recept v češtině, který uvedl pro Sprudge.
1) Aeropress v obrácené pozici, 20 g kávy (hrubost 7.3 na mlýnku Mahlkönig EK34, ehm... :) a voda o teplotě 79 °C.
2) Kávu v Aeropressu zalít 60 g vody, prudce zamíchat 15 vteřin a nechat dalších 30 vteřin vykvést.
3) V průběhu dalších 10 vteřin přidat zbylou vodu (celkové množství v originálu receptu bohužel chybí) a pomalu, cca 45 vteřin stlačit. Celkový čas je cca 1:37.
Lukáš soutěžil pod hlavičkou slovenské pražírny Green Plantation.
Za Česko se v Seattlu bil i Jiří Sládek z Brewbaru Náplavka. A svoje první vystoupení na paralelně probíhajícím WBC má za sebou i Adam Neubauer (progres a fandění sledujte tady).
10. duben 2015 18:04:03 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Teda! Koupil jsem nakonec něco úplně jinýho, než co jsem chtěl původně zkusit, ale nemohl jsem si pomoct. Teď jsme to počítal a mám pořádný nový nůž asi po sedmi letech (když nepočítám pár obyč nožů z KDS).
Profíci by mi to určitě rozmluvili a v japonských nožích mi doporučili něco úplně jiného a mimo mainstream. To si nechávám na příště.
Jdu se teď zavřít někam do kůlny, nechám si přivézt metrák zeleniny a do pondělka plz nerušit.
Pan prodavač za mnou na cestu volal – tak hlavně opatrně! Budu se ho snažit uposlechnout a zkusím si s tím hned neuříznout ruku. Jou!!
10. duben 2015 15:04:57
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku