Luxusní čokoláda? RSS

Štítky: , ,

64 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Jsem zpracoval pořádný dva kusy čokošky do suflé ala Cuketka. Dorazil jsem je espresem z čerstvě vypražené Collombia medelin supremo (crema jako smetana) a návštěva se oblizovala až za ušima :)

  2. David:

    a postavilo se pěkně? ;) to musely být orgie sakra ;)))

  3. Nepostavilo, vyboulilo – nedolil jsem to až po okraj, čert aby to vzal. Možná jsem to neměl napálit od začátku na 180 s větrníkem :o)

    Právě jsem asi po dvou tejdnech dojedl 80 g. 85 % bio Rapuncel. Celkem dobrá. A dneska mi zubeř vrtal zub, měl bych to sladký omezit :D

  4. Já se také ráda zúčastním :-)

  5. …do EU vraj „prichádza“ zdravá čokoláda…čítal som o nej na http://www.zdravacokolada.sk …som zvedavý na Váš názor…

  6. Když jste tak u čokolády, potřebovala bych poradit s výběrem podle trochu jiných kritérií. Máme povoleno u chlapečka (alergika) zkusit čokoládu. A jako u všech zkoušených potravin, potřebuju ji minimálně ze začátku kvalitní, tj. co nejčistší, čím míň příměsí, tím líp se odliší, že jde o reakci na čokoládu a ne na sóju nebo kokosový tuk, kterým ji „vylepšili“.

    Nemusí být vyloženě sladká, ale neměla by být moc hořká, ideálně by měla být dostupná v běžných prodejnách (a ne v jednom krámku ve Valašském Meziříčí) a nejlépe i ufinancovatelná z rodičovského příspěvku…

    Prosím o nějaké kandidáty.

  7. Tak zkuste nějaký víc-procentní Lindt. Ten se snad dá sehnat všude.

  8. Task nějak – Lindtky jsou kvalitní, mají je skoro všude a dělají se i s nižším obsahem kakaa (ty jsem teda nikdy neměl, od určité doby pro mě čokoláda s obsahem kakaa pod 70 % prakticky neexistuje). Ovšem levné bohužel nejsou.

  9. Lindt je skvělý, nebo co zkusit bio od Rapunzel? Sladí to třtinovým cukrem a třeba s pomeranči je výtečná!
    Lindt i Rapuzel nejsou nejlevnější, ale zase ne tak šíleně drahé a předpokládám, že po kilech to asi kupovat nebudete?
    http://www.bio-natural.cz/…3-rapunzel/1

  10. http://www.bio-natural.cz/…va-pomazanka

  11. Kytka 38: No, vzhledem k tomu, co stojí běžný složky jeho diety, mě cena za Lindt zase tak nezaráží, řadím ji do kategorie uplatitelných, byť ne k nákupu obden :)
    Sama tu mám ještě kousek té 99%, ale to bych dítěti neudělala…

    Pivli 39+40: Rapunzel, no jo! že mě to nenapadlo, poté, jak jsem onehdy s úžasem objevila jejich „nugetu“

  12. ;-)))
    Ta s pomerančovým olejem je skvělá!!!
    A pro mrňouska třeba tu mléčnou.

  13. Pozor! Pozor! Dnes jsem byla v outletovém centru Fashion Arena, protože jsem se dozvěděla, že je tam prodejna Lindt. Mají tam čokolády levnější, ale hlavně teď prodávají anděly a Mikuláše z kvalitní mléčné čokolády Lindt na váhu 100g za 9,90 Kč, za což se nekoupí ani čokoláda na vaření. Tak jsem koupila kilo za stovku, už se těším na fondue, domácí pralinky apod. Hlavně to musím schovat před rodinou.

  14. My teď doma ujíždíme na těchto čokoládkách:
    http://pivli.webovastranka.cz/…%C3%A1dy.jpg

    Chodí jim i levandulová, dnes bohužel nepřišla. Mají ale všechny ostatní.

  15. Pivli mě v Biozahradě s tou citronovou Lindtkou tak vycukala (a to jsem ještě neviděla tu druhou švýcarskou!), že jsem o víkendu prošmejdila Makro a pořídila tuto fíkovou http://picasaweb.google.cz/…rwaVkZFZ8hCA?… (bratru za cca 80 Kč) Bohužel musím přiznat, že moje oblíbené fíky se nedokázaly v chuti 70% čokolády dostatečně prosadit. Myslím, že citron má větší šanci.

  16. 45. Vystup u Anděla, jdi do dárkové služby na Lidické. Dnes jim přišlo čerstvé zboží. :-)))
    Ta druhá švýcarská je ze SPARU, za nějakých 35,–? Kč.

  17. 46: Pivli, mají limeta+zelený pepř? Tu NUTNĚ potřebuju! :-)

  18. To Ti neřeknu, paní rozbalovala několik druhů, mají hruškovou, fíkovou (myslím), višeň+chilli, mousse bazalka +limetka + citron, …a mnoho a mnoho dalších, nejen Lindt.
    Já nutně potřebovala tu levandulovou s borůvkami, ta nepřišla, tak jsem vzala repete bazalka+limetka + citron. :-)))

  19. Zjistíme tlf. číslo a budeme paní bombardovat. Kdyby neměla, v dubnu dovalím kartón z Německa, ze spolehlivých zdrojů :-)

  20. 49. Jéééé, se hlásím, prosím!!!!
    paní za to nemůže, je závislá na tom, co pan šéf doveze, ale by u toho, když jsem se ptala na tu levandulovou(nebo to byl ten, co je zaváží) a hodili jsme řeč. tak snad budou…

  21. V současnosti je nejoblíbenější Lindt celé naší rodiny ta s mořskou solí, pak mi taky chutná ta s Earl Grayem /ten je cítit až úplně nakonec/.

  22. Jsem konsternován..
    Som v Prahe pol roka a jediná čokoláda, ktorú som objavil, je supermarketový Lindt. Nevie niekto poradiť, kde by sa dalo kúpiť niečo iné, podobnej, prípadne vyššej kvality? Myslím horkú, ničím neochutenú (vanilka sa neráta), 60+% čokoládu (a figaro & orion NIE :-). Pomocou googlu som objavil iba internetový obchod v ktorom predávajú primárne víno a pomimo aj čokoládu Michel Cluizel, tú by som rád ochutnal, ale kamenný obchod nemajú a poštovné vyjde dva krát toľko, ako jedna tabuľka.. :-/
    Tak prosím, ak viete, poraďte, kam sa mám v Prahe ísť pozrieť?
    (a odpoveď ‚na Karlov most‘ si neprosím :-)

  23. Různé bio obchody mají někdy dobré a kvalitní čokolády. Asi největší výběr jsem viděl na Budějovické v DBK.

  24. DM drogerie, řada Alnatura – bio čokoláda 70% kakaa. Nejlepší je s pomerančovým olejem, ale mají i čistou. cena je 29,90,–Kč.
    Interspar, švýcarské čokolády Frey, kakao kolem 55% -jsou velmi dobré, hlavně ta citron/pepř. Cena kolem 35,–Kč.
    V bio prodejnách je dosti velký výběr.
    pokud by vám stačilo „pouhých“ 50%, tak třeba v jinak naprosto příšerné Normě doporučuji čokoládu na vaření Vanessa, je vynikající, cena 9,90,–Kč. S tím hnusem od orionu se to nedá vůbec srovnat. Bio obchůdek na Budějovické (je to na tom patře, co je Horoskop a Knižní klub) je perfektně zásobený a ceny jsou solidní, oproti třeba bio obchodu v Arkádách. Taky Rozmarýna (Na Knížecí) má velký výběr bio čokolád.

  25. Dakujem za rady, dnes som teda spravil nalet na bioobchod v DBK, kupil som 4 na ochutnanie (tie bioznacky mi nic nehovorili, tak som nevedel ktoru vybrat), obsah kakaa v kazdej cca 70%, cena je fajn, okolo 50 – 60,– ale chutou ocareny zatial nie som (otvoril som dve), do pecenia budu idealne, ale na pozieranie budem hladat dalej.. :-)

  26. Fakt zkuste ty z DM. Jsou neskutečně jemné. A ta s pomerančovým olejem je dokonalá!!! Lepší, než jiné bio čokolády, to je fakt!

  27. vy jste klub anonymních čokoholiků :)))

  28. Že Ty závidíš? ;-)))
    protože podle mně, čokoláda do projektu Vesničan moc nezapadá…;-)

  29. 57: To si vyprošuji, my se k tomu hrdě hlásíme, takže maximálně Klub neanonymních čokoholiků. (-.

  30. No jasně, já se také hrdě hlásím k závislosti na čekuládě.
    :-)))

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.