Farmářské trhy na kulaťáku RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

44 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Já jsem byla až těsně před druhou, kdy už mnozí měli vyprodáno a někteří zlevňovali 8))) Takže tři skoro poslední cupcakes za polovic, šest nádherných růží pro tchýni a sedm strakatých karafiátů pro mě po 10,–. Brambory a jablka, pro které jsem původně šla, ještě byly. A ochutnat jsem dostala pštrosí stejk či co to bylo.

  2. Viktor: ten nekuřácký prostor, to je super nápad. Ono by víc kázně, organizace a kontroly těm trhům vůbec prospělo.

  3. Budou zítra, nebo nebudou zítra?

  4. Moirain, až za týden, kvůli státnímu svátku zítra.

  5. Do roka a do dne. Ano, cca před rokem jsem založil toto vlákno. Dnes jsem zavítal na první letošní trh na kulaťák. A musím napsat, že trhy jsou o pořádný kus dál. Nemyslím pozičně, ale kvalitou! Lepší umístění, větší výběr i množství zboží! Dnes mi chyběly už jen drobnosti – např. zimní zelenina (kapusta, …) a nenarazil jsem ani na avizované jehněčí maso. Ale i tak jsem dobře nakoupil. Už se těším na letní nabídku ovozelu!

  6. Já jsem oproti posledním podzimním trhům nezaznamenala žádný výrazný posun, přesto jsem celkem spokojená. Jak je mým zvykem, vyrazila jsem až po poledni, takže jen nějaké hrušky, jablka, klobásky a med. Na odchodu mě u posledního stánku zaujala klobáska podobná čabajce – ochutnat mi nedali, takže jsem nekoupila. Dlouhodobě mě trochu popuzuje stánek, kde prodávají Gran Moravii a ještě jeden sýr (to je kompletní sortiment) za 50/100g. Mrzí mě, že jsem se zapomněla vrátit ke stánku s máslem, udávají 84% tuku, příště si koupím ochutnávku, i když cena je dost vysoká.

  7. Je fakt, že i mě přišla cena za Gran Moravii dost vysoká – pro tu ale nemusím na trh, tak jsem ji ignoroval.

  8. ↪ 36 RenataE: Na ten stánek se sýrem si pamatuji z loňska. Pozoroval jsem, že na trhu dochází u některých k jakési nákupní hysterii a jsou ochotni zaplatit nevýdané ceny. Za pade se už dá pořídit parmegiano. Podle mne i med je dost předražený. Kupuji od včelaře a jsem asi zmlsaný.

  9. ↪ 38 THE: nevídané… omlouvám se

  10. ↪ 37 mpik: ↪ 38 THE: imho je ten stánek vyloženě o*ebávka, předražená moravia a ten sýr naprostý ekl :( zkusil jsem jednou, od té doby marně dumám, nač je tam vždycky taková fronta

  11. Cuketko, choďte později, o půl jedné nebyla u sýraře ani jedna noha 8))) Mám pocit, že už na to lidi přišli, že ta cena je naprosto nesmyslná. Kvalita Moravie se v poslední době trochu zlepšila, sleduju to od začátku. Zprvu byla kvalita slušná, následoval velký propad a teď jsem zase po dlouhé době měla celkem slušný kousek.
    Med – cena je sice vysoká, ale nemám bohužel ochočeného včelaře. Zato mám dětičky, které med konzumují ve velkém a irituje mě luštění mikropopisek, abych zjistila, že se jedná o „směs medu původem ze zemí EU a mimo EU“. Tak si holt musím připlatit.
    Máslo – dnes jsem koupila v Albertu Tatra Farmářské máslo 85% a opravdu chutná jako máslo. Jen jsem úplně nepochopila, proč je na obalu přípodotek „lahodné smetanové“. Cena oproti stánku téměř přesně poloviční, celkem hezké balení v pergamenu.

  12. VIKTOR: Stánek s houbami tam byl. Dokonce jsem u něj vtipkoval, zda teď shiitake neporostou lépe (černej humor). A zvažoval jsem, zda koupit hlívu na polévku a nakonec jsem koupil pěkné žampiony.

    Pro nekuřácký trh hlasuji také! Byl jsem s kočárkem a stát frontu a čuchat smrad cigaret také nemusím!

  13. ↪ 41 RenataE: Tohle farmářské máslo jsem měla v ruce taky, ale bála jsem se, že to má farmářský jen název (nenašla jsem žádné údaje o tom, že by mělo být z farmy, a je pravda, že jsem si údaje o vyšším množství tuku nevšimla). Jestli je dobré, tak ho vezmu :)

  14. ↪ 43 suanka: jj, mám ho vyzkoušené a chutná mi. Z nějaké konkrétní farmy asi nebude, ale dobré je.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.