Tefal Optigrill

Zaujal vás Tefal Optigrill z mojí mini-série Cuketka na grilu? Stručně vám povím, co všechno gril umí a jak vlastně funguje.

Tefal Optigrill je elektrický kontaktní gril pro grilování doma. Má dvě grilovací desky, které se vždy přizpůsobí tloušťce jídla. Jsou vyrobené z nepřilnavého materiálu a na jedno kliknutí je sundáte a snadno očistíte.

Gril je přizpůsobený na malé i velké grilování bez nepořádku. Jídlo při grilování neprská a všechna šťáva a tuk odtékají rovnou do odkapávací misky.

Tefal Optigrill počítá se zkušeným i začínajícím kuchařem. Pokud se nechcete stresovat, vyberete jeden ze šesti hotových programů a máte v podstatě hotovo.

Senzor grilu změří tloušťku jídla a podle typu programu přizpůsobí délku pečení. Na hlavní kontrolce pak stačí sledovat barevný ukazatel a jakmile se trefíte do požadoveného stupně propečení, můžete servírovat.

Pokud patříte mezi zkušenější kuchaře, kteří si raději vše nastaví manuálně, tak samozřejmě můžete. Optigrill má 4 teplotní rozsahy, na které si můžete gril rozehřát (110-125, 180-195, 220-235 a 255-275 °C) a jet podle nich.

Tefal ke grilu dělá ještě speciální zapékací mísu, která z něj už dělá multifunkční mašinu na půl cesty k malé elektrické troubě. Kromě rychlého zapékání tam zvládnete i složitější zapékaná jídla (musaka, lasagne), pizzu a klidně i sladké moučníky koláče.

Pokud se chcete o grilu dozvědět ještě víc, určitě mrkněte na produktové info a video na Alza.cz. Moc pěkný web má ke grilu i samotný Tefal. Pro ještě lepší představu, co všechno gril zvládne, tam najdete i grilovací kuchařku.