Zápisník

pana Cuketky

La Bibiche a jejich pastrami sendvič

Na sociálních sítích byl okolo jejich otvíračky pěkný šrumec, za mě ale po dnešní návštěvě docela dobrý!

Pastrami sendvič mají zatím ve dvou variantách se zelím a s orkukou. Oba mají 100 g masa a stojí 110 Kč. Sami si pečou chleba a snaží se i o vlastní doplňky (kysané zelí, okurky). Sendviče se teď prodávají z vitríny (takže jsou studené). Potvrdili mi ale na místě, že se už příští týden chystají pastrami servírovat za tepla.

Stran ochucení, nasolení a vyuzení nemám žádnou výhradu. Myslím si taky, že po počátečním ladění už docela dobře trefili poměr masa, ochucení a chleba. Chuťově to pěkně ladí a hořčice se zelím vyvažují kořeněné a vyuzené maso.

Šťavnatost se takhle zastudena posuzuje dost blbě a není to úplně ono, takže s tímhle si ještě počkám na teplou verzi (která určitě vylepší i vůni). Po pár dnech provozu to je ale opravdu slibný začátek.

Viděl jsem pár komentářů ke tloušťce, že by to měli krájet na víc tenké plátky. Podle mě to ale není potřeba a je to čistě jen věc stylu. Třeba u Katze tenké látky nedělají a jedou je docela nahrubo (což je při teplé variantě obzvlášť vhodné).

Mimo pastrami budou v La Bibiche dělat i další varianty. Dnes jsem tam viděl bůčkový a veganský. Příští týden prý přibude i krůtí.

La Bibiche je v pořadí třetí specializovaný podnik s pastrami. Porovnání mám zatím jen s pastrami z Kubáně a tady mě verze z La Bibiche bavila o trochu více (lepší poměr masa k pečivu a výraznější chuť). Do Bistro Delicatessen se teprve chystám (v Praze otevřeli jako druzí v pořadí), tak uvidíme (reakce na jejich pastrami ale jsou zatím jen negativní).

21. květen 2015 17:05:26 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Kimchi panzanella

Aneb chlebový salát (klasika dyžtak tu), ve kterém uděláte zálivku z kimchi. Nějakým omylem jsem koupil veganské kimchi (takže nemá rybí omáčku), ale dost příjemně mě překvapilo. Funky faktor na výbornou!

Okurky zbavit středu, osolit, pocukrovat a nechat vykapat. Starší chléb hodně opéct a na kostky. Kimchi nasekat nadrobno (množství jak cítíte, stačí i jedna lžíce).

K tomu rajčata, koriandr (Korejec by mě zabil), limetková šťáva, olol, pepř a ještě sůl.

Žádné velké trápení. A je z toho super osvěžující a trochu pálivá sváča do veder.

7. srpen 2015 18:08:45 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Poslední farmářské slovo

Asi mělo přijít o něco rychleji, ale zase jde do detailu a k věci. Určitě si ho doplňte i o vyjádření z Agrodružstva Miroslav. Za mě určitě dobrý.

Sklizeno tady bohužel zafungovalo jako hromosvod, po kterém se svezlo všechno možné i nemožné. V rámci českého trhu si za všechny ostatní (a že jich tedy je!) prostě vytáhli černého Petra.

Tak jen doufám, že to pozorně sledovali i ostatní prodejci, zemědělci a producenti, a že si v tom našli ponaučení, podle kterého se i ve svém zařídí.

7. srpen 2015 17:08:05 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

SaSaZu

Spokojená návštěva.

7. srpen 2015 00:08:00 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Marpek

Spokojená návštěva.

6. srpen 2015 23:08:06 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Nová inspirace na Prkýnku

Letní topinka s řepou a paprikou :) Nejvíc letní s šišatá tak, že se mi na ten čtverec málem nevešla :)) #prkýnko

6. srpen 2015 19:08:03 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další