Na sociálních sítích byl okolo jejich otvíračky pěkný šrumec, za mě ale po dnešní návštěvě docela dobrý!
Pastrami sendvič mají zatím ve dvou variantách se zelím a s orkukou. Oba mají 100 g masa a stojí 110 Kč. Sami si pečou chleba a snaží se i o vlastní doplňky (kysané zelí, okurky). Sendviče se teď prodávají z vitríny (takže jsou studené). Potvrdili mi ale na místě, že se už příští týden chystají pastrami servírovat za tepla.
Stran ochucení, nasolení a vyuzení nemám žádnou výhradu. Myslím si taky, že po počátečním ladění už docela dobře trefili poměr masa, ochucení a chleba. Chuťově to pěkně ladí a hořčice se zelím vyvažují kořeněné a vyuzené maso.
Šťavnatost se takhle zastudena posuzuje dost blbě a není to úplně ono, takže s tímhle si ještě počkám na teplou verzi (která určitě vylepší i vůni). Po pár dnech provozu to je ale opravdu slibný začátek.
Viděl jsem pár komentářů ke tloušťce, že by to měli krájet na víc tenké plátky. Podle mě to ale není potřeba a je to čistě jen věc stylu. Třeba u Katze tenké látky nedělají a jedou je docela nahrubo (což je při teplé variantě obzvlášť vhodné).
Mimo pastrami budou v La Bibiche dělat i další varianty. Dnes jsem tam viděl bůčkový a veganský. Příští týden prý přibude i krůtí.
La Bibiche je v pořadí třetí specializovaný podnik s pastrami. Porovnání mám zatím jen s pastrami z Kubáně a tady mě verze z La Bibiche bavila o trochu více (lepší poměr masa k pečivu a výraznější chuť). Do Bistro Delicatessen se teprve chystám (v Praze otevřeli jako druzí v pořadí), tak uvidíme (reakce na jejich pastrami ale jsou zatím jen negativní).
21. květen 2015 17:05:26
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Aneb chlebový salát (klasika dyžtak tu), ve kterém uděláte zálivku z kimchi. Nějakým omylem jsem koupil veganské kimchi (takže nemá rybí omáčku), ale dost příjemně mě překvapilo. Funky faktor na výbornou!
Okurky zbavit středu, osolit, pocukrovat a nechat vykapat. Starší chléb hodně opéct a na kostky. Kimchi nasekat nadrobno (množství jak cítíte, stačí i jedna lžíce).
K tomu rajčata, koriandr (Korejec by mě zabil), limetková šťáva, olol, pepř a ještě sůl.
Žádné velké trápení. A je z toho super osvěžující a trochu pálivá sváča do veder.
7. srpen 2015 18:08:45
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Asi mělo přijít o něco rychleji, ale zase jde do detailu a k věci. Určitě si ho doplňte i o vyjádření z Agrodružstva Miroslav. Za mě určitě dobrý.
Sklizeno tady bohužel zafungovalo jako hromosvod, po kterém se svezlo všechno možné i nemožné. V rámci českého trhu si za všechny ostatní (a že jich tedy je!) prostě vytáhli černého Petra.
Tak jen doufám, že to pozorně sledovali i ostatní prodejci, zemědělci a producenti, a že si v tom našli ponaučení, podle kterého se i ve svém zařídí.
7. srpen 2015 17:08:05 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Letní topinka s řepou a paprikou :) Nejvíc letní s šišatá tak, že se mi na ten čtverec málem nevešla :)) #prkýnko
6. srpen 2015 19:08:03
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku