Na sociálních sítích byl okolo jejich otvíračky pěkný šrumec, za mě ale po dnešní návštěvě docela dobrý!
Pastrami sendvič mají zatím ve dvou variantách se zelím a s orkukou. Oba mají 100 g masa a stojí 110 Kč. Sami si pečou chleba a snaží se i o vlastní doplňky (kysané zelí, okurky). Sendviče se teď prodávají z vitríny (takže jsou studené). Potvrdili mi ale na místě, že se už příští týden chystají pastrami servírovat za tepla.
Stran ochucení, nasolení a vyuzení nemám žádnou výhradu. Myslím si taky, že po počátečním ladění už docela dobře trefili poměr masa, ochucení a chleba. Chuťově to pěkně ladí a hořčice se zelím vyvažují kořeněné a vyuzené maso.
Šťavnatost se takhle zastudena posuzuje dost blbě a není to úplně ono, takže s tímhle si ještě počkám na teplou verzi (která určitě vylepší i vůni). Po pár dnech provozu to je ale opravdu slibný začátek.
Viděl jsem pár komentářů ke tloušťce, že by to měli krájet na víc tenké plátky. Podle mě to ale není potřeba a je to čistě jen věc stylu. Třeba u Katze tenké látky nedělají a jedou je docela nahrubo (což je při teplé variantě obzvlášť vhodné).
Mimo pastrami budou v La Bibiche dělat i další varianty. Dnes jsem tam viděl bůčkový a veganský. Příští týden prý přibude i krůtí.
La Bibiche je v pořadí třetí specializovaný podnik s pastrami. Porovnání mám zatím jen s pastrami z Kubáně a tady mě verze z La Bibiche bavila o trochu více (lepší poměr masa k pečivu a výraznější chuť). Do Bistro Delicatessen se teprve chystám (v Praze otevřeli jako druzí v pořadí), tak uvidíme (reakce na jejich pastrami ale jsou zatím jen negativní).
21. květen 2015 17:05:26
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Doják.
18. květen 2015 21:05:05 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Má to v sobě nějaký druh těstíčka? Pak je tu velká pravděpodobnost, že to spadá do rodiny Palačinkových. Tihle příbuzní jsou rozlezlí po celém světě.
Skvělý a podrobný úvod do speciální palačinkové taxonomie. Sedněte na to!
18. květen 2015 15:05:41 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Pečené brambory (bohužel ještě nejsou české), zelený chřest (Hostín), mladá cibulka (Tišice) a poslední letošní kadeřávek (Střešovice :). K tomu kozí kefír a kozí jogurt (Krasolesí) dochucený oříškovým máslem.
Dělal jem ještě pokusy s chipotle marinádou a kuřecími křidýlky. Vyladěné to ale ještě není a hlavně mi došly ty úžasné sušené paričky. Takže až doplním, ještě dám vědět. Je to úžasná věc na experimenty! Kam se hrabe mletá uzená paprika.
17. květen 2015 12:05:36
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Není lepší páteční oddych. Humří cannelloni (225 Kč) s mladým hráškem, silnou šťávou a olivovou trávou (skvělá věc, které se musím brzy pověnovat). Nezdá se to, ale má to razanci skoro jako hlavní chod.
Potom super měkké selečí s vykřupanou kůrkou (350 Kč), krokety z líčka a k tomu krásný zelený chřest. Tohle mě hodně baví – silné chutě z masa a mezi nimi lehké jarní problesky.
Kteráže je to už návštěva v pořadí? Už to raději ani nepočítám, tak snad vás to pořád dokola (i když pokaždé s jiným jídlem) už nenudí. Pro mě je ale strašně těžké odolat, když to máme jen kousek od domu.
15. květen 2015 21:05:25
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Jak asi vypadá espresso připravené z deseti deka kafe? Ani se neptejte! Japonská šílenost via Drift.
15. květen 2015 18:05:27 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku