Zápisník

pana Cuketky

Cash Only Bar

Druhá spoko návštěva spojená s testem prototypu WTF vermutu od Žufánka, který si takto vzal po ginu a abstintech do hledáčku další ušlechtilý základ. Tohle, až se dostane naplno do ostré výroby (nejdřív cca za rok), bude naprostá pecka a určitě o WTF uslyšíme ještě mnohem více. Držím palce!

Samotné Cash Only moc fajn. Je to hlasité a neformální s docela nízkým věkovým průměrem (takže záleží spíš na vás jestli zapadnete).

Prodrali jsme se tu několika drinky a otestovali i jejich barový snack – hot dog s chipsy (95 Kč). Do podrobného rozboru se nepouštím, ale jen bych chtěl říct, že barové snacky jsou u nás zatím docela podceňovaná disciplína, tak mi to tohle pojetí v Cash Only udělalo radost.

Na obrázku vlevo negroni a vpravo i čisté WTF ve skleničce.

23. květen 2015 00:05:00 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Farmářské trhy Náplavka

Spokojená návštěva.

25. červenec 2015 15:07:28 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Z nuly na okurku za pět dní

Ty jo! Ještě minulý týden jsem si je fotil jako úplné pidi okurky s květy a teď už je mám sklizené.

Jsou poněkud šišaté a popraskané, ale co by člověk chtěl od jedné nádobě na balkóně. Nasazeno jich je teď ještě víc, tak jsem zvědav, kolik jich na ten jeden 30l kýbl bude.

24. červenec 2015 20:07:36 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Vaříme v písku prakticky

Kam se hrabe sous vide vaření. Geotermálne kúpele jsou stovky let napřed!

23. červenec 2015 22:07:52 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Las Adelitas Lucemburská

No pic for today! :) Ale bylo to tím, že jsem se měl tuze dobře. Na to, že jsou otevření jen pár týdnů, je to dobrý výsledek. Nová lokalita v Lucemburské vypadá, jako by byla otevřená už leta, a to je opravdu skvělý výkon. Všechna čest!

Po The Tavern a U Kurelů je to třetí skvělé místo na Žižkově, kde si můžete dát oraz po práci. Pivko, koktejl a něco dobrého k jídlu.

Na stejné adrese pamatuju Fluidum a U Stolu. Ale jen Las Adelitas se povedlo to místo konečně nakopnout. Tohle jsou Vinohrady/Žižko v té nejlepší fomě. Úžasná ulice, krásné stromořadí a vy můžete trůnit přímo venku na zahrádce (což se mi tedy dnes nepovedlo, ale i tak, uznejte přece :).

To nejpodstatnější. Co si dát, když jste tu třeba poprvé? K pití Micheladu a Margaritu. Tam bych začal. Z jídla určitě Tacos al Pastor (nebo Tacos de Cochinita), bez debat. Skvělé jsou i Tacos Dorados i Enchiladas (třeba Mixtas, když nevíte co ochutnat).

Všude je spousta výrazné chuti a koření. Pálí to, je to smažené, slané a plné masa. Ale k drinkům to funguje bezvadně.

Mám teď Las Adelitas možná ještě raději. A z Jiřáku se stává čím dál lepší lokalita na jídlo (BeerGeek, Trhy, Prosekárna, Coffee Room).

22. červenec 2015 22:07:30 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Lišky v Pardubicích

To bude Hradec závidět! Nový winebar Lišky na vinici má za sebou slavnostní otevření a dnes už první ostrý den pro veřejnost. Těším se moc!

20. červenec 2015 19:07:09 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další