Zápisník

pana Cuketky

Cash Only Bar

Druhá spoko návštěva spojená s testem prototypu WTF vermutu od Žufánka, který si takto vzal po ginu a abstintech do hledáčku další ušlechtilý základ. Tohle, až se dostane naplno do ostré výroby (nejdřív cca za rok), bude naprostá pecka a určitě o WTF uslyšíme ještě mnohem více. Držím palce!

Samotné Cash Only moc fajn. Je to hlasité a neformální s docela nízkým věkovým průměrem (takže záleží spíš na vás jestli zapadnete).

Prodrali jsme se tu několika drinky a otestovali i jejich barový snack – hot dog s chipsy (95 Kč). Do podrobného rozboru se nepouštím, ale jen bych chtěl říct, že barové snacky jsou u nás zatím docela podceňovaná disciplína, tak mi to tohle pojetí v Cash Only udělalo radost.

Na obrázku vlevo negroni a vpravo i čisté WTF ve skleničce.

23. květen 2015 00:05:00 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Další nové bistro v Karlíně

Bistrománie na plné kulky. Nejen Bistro, ale i Josper Grill v kuchyni a hora grilovaných specialit na lístku. Může být!

20. červenec 2015 12:07:48 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Story

Tým Story se vrátil z celozávodní dovolené v plné síle! :)) Na menu plno novinek a nestihli jsme to ani projet, tak zmíním jen dva skvělé chody (které si nesmíte nechat ujít).

Makrela v předkrmu (190 Kč, foto) s quinoou a nakládanými houbičkami shimeji je perfektní letní jídlo. Teplá a tučnější ryba vs kyselé a studené pickles = dokupy skvělý kontrast, který mě hodně bavil (a to jsem jen trošku ujídal).

Jestli nemáte k makrele zrovna vřelý vztah, tak tohle je ideální start k seznámení. Já si ji příště musím dát jenom pro sebe.

Druhá pecka byla na konto borůvek s koprem v novém dezertu. Zní to jako úlet, ale je to naprosto boží pár. Je tam toho samozřejmě mnohem víc, ale spojení kopru a borůvek si budu pamatovat ještě dlouho. Určitě zkuste.

18. červenec 2015 21:07:03 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Kavárna Místo

První den otevření a správná pomalá snídaně k tomu. Vedle espresso baru Kafemat je to pro mě druhý pořádný podnik pro kávu v Dejvicích. V Místě se ale navíc ještě vaří a je tu fakt velkorysý prostor na sezení (kapacita je ještě vyšší než v Šálku).

Dejvice teď zažívají příjemné oživení. Jen kousek odtud nedávno otevřelo Café Záhorský. A kousek od Café Calma se prý také chystá něco nového.

Říkám to furt, že Praha 6 je gastronomicky dost podvyživená. Se Story na Petřinách a s Místem na Hradčanské je to ale čím dál snesitelnější.

Na fotce obligátní ledový filtr a v pozadí úžasná obří tapeta od Kateřiny Kynclové (její porcelán s potiskem zbožnuju). Už jen kvůli ní to musíte omrknout! :)

18. červenec 2015 13:07:03 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Parlour

Určitě si tu zkuste dát něco s ginem a tonikem. Mají tu speciální řadu toniků East Imperial, se kterými jsem se setkal poprvé a třeba jejich toniková voda je pro mě úplně nový zážitek.

A kdybyste si je chtěli zkusit sami doma, tak prý je mají ve Warehouse #1 (ale neověřoval jsem to). Já si je určitě seženu a dám tu o nich ještě vědět.

17. červenec 2015 23:07:58 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Okurky pěstované v nádobě

Letos zkouším prvně a moc šancí tomu nedávám. Ale kouká se na to dobře, to zas jo... :)

17. červenec 2015 17:07:53 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další