Zápisník

pana Cuketky

Cash Only Bar

Druhá spoko návštěva spojená s testem prototypu WTF vermutu od Žufánka, který si takto vzal po ginu a abstintech do hledáčku další ušlechtilý základ. Tohle, až se dostane naplno do ostré výroby (nejdřív cca za rok), bude naprostá pecka a určitě o WTF uslyšíme ještě mnohem více. Držím palce!

Samotné Cash Only moc fajn. Je to hlasité a neformální s docela nízkým věkovým průměrem (takže záleží spíš na vás jestli zapadnete).

Prodrali jsme se tu několika drinky a otestovali i jejich barový snack – hot dog s chipsy (95 Kč). Do podrobného rozboru se nepouštím, ale jen bych chtěl říct, že barové snacky jsou u nás zatím docela podceňovaná disciplína, tak mi to tohle pojetí v Cash Only udělalo radost.

Na obrázku vlevo negroni a vpravo i čisté WTF ve skleničce.

23. květen 2015 00:05:00 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Perilla čili shiso

Ukázková zelená i fialová varianta od pana Pekaře z Holešovické tržnice. U nás perillu nejčasteji uvidíte buď jako ozdobu k sushi nebo bývá součástí bylinkových misek podáváných k vietnamským jídlům.

Fialová varianta se tradičně používá i zabarvení nakládaných švestiček umeboshi. A poslední dobou je perilla oblíbená i na pěstování jako mikrobylinka (microgreens)

Perillu u nás běžně vede Semo. Já ji parkrát zkoušel a jde to dost v pohodě (i v nádobě). Perilla je podobně nenáročný plevel jako třeba máta (patří do společné čeledi hluchavkovitých), takže žádný stres! :)

21. červen 2015 21:06:16 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

EMA espresso bar

Asi jako poslední na zeměkouli jsem si dnes dal ledové cappuccino – letní specialitu z Emy. Nikdy by mě to nenapadlo, ale funguje to krásně a mléko kupodivu nepřijde o svou sladkost.

20. červen 2015 16:06:15 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Maso a kobliha

Sendvič se soleným hovězím a fritovanou okurkou (!), plus malý nákup. Poslední dobou mě v TRMS dost baví jejich block steak. Je to takový protáhlý macek, asi 20 cm na délku se stranami cca 3 až 4 cm. Strašně snadno se griluje a po odležení a nakrájení na plátky je úplně dokonalý. Doporučuji, zkuste!

K tomu kližku na koprovku, bramborové housky od Maškrtnice a uzenou šunku (jedna z prvních, zatím je testují).

20. červen 2015 16:06:57 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Holešovická tržnice

Spokojená návštěva.

20. červen 2015 16:06:43 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Slovenská pekárna

Spokojená návštěva.

20. červen 2015 16:06:32 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další