Zápisník

pana Cuketky

Maso a kobliha

Výjimečný podnik 10 návštěv

Řeznická hospoda Paula Daye a zároveň třetí podnik v řadě, který doplňuje předchozí Sansho a The Real Meat Society.

Petrská 23, Praha 1 Recenze scuk.cz

Maso a kobliha

Dvakrát Matuška Summer Pale Ale, blood cake a nová specialita Reuben sendvič (chléb, pastrami, zelí, sýr, dresink – hodně kompaktní, šťavnaté a vyvážené), který mě totálně utvrdil v tom, že teď v Praze zážíváme sendvičovou explozi (kryjte se, lítá to všude!).

Nebo si snad pamatujete stejné období, kdy je možné v Praze ochutat tolik nových a zajímavých sendvičů pohromadě? Přijde mi, že to letos úplně explodovalo. A sendvič, ten zastydlý bráchanec burgeru, je najednou úplně všude.

Oproti jiným food trendům je to navíc děsně pestrá skupina, takže se to (doufám) hned tak neomrzí. A je tu velký prostor k experimetům.

Co já vím. Třeba se tu rodí nějaký strašně slavný český sendvič, na který se budou za pět let sjíždět do Prahy úplně všichni.

Anebo raději ne, no... :)) Už mlčím a jdu vytrávit na gauč.

25. červenec 2015 15:07:56 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Maso a kobliha

Sendvič se soleným hovězím a fritovanou okurkou (!), plus malý nákup. Poslední dobou mě v TRMS dost baví jejich block steak. Je to takový protáhlý macek, asi 20 cm na délku se stranami cca 3 až 4 cm. Strašně snadno se griluje a po odležení a nakrájení na plátky je úplně dokonalý. Doporučuji, zkuste!

K tomu kližku na koprovku, bramborové housky od Maškrtnice a uzenou šunku (jedna z prvních, zatím je testují).

20. červen 2015 16:06:57 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Maso a kobliha

Smažák á la Paul Day. Dva druhy sýrů, koprové okurky, křupavý salát, tatarka a hebká bramborová brioška. Kokso! K tomu blood cake čili samé dobré věci.

Nemohl by, prosím, v podobném stylu projet celou českou kuchyni? :)

26. květen 2015 19:05:51 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Maso a kobliha

Spokojená návštěva. Jejich signature skotská vejce už asi každý poznáte, ale co je to ten černý obdelník pod vajíčkem? Brownie to teda není.

Nová položka na menu – blood cake! Příbuzný českého jelita. Jemnější, jinak ochucený a s roztékajícím žloutkem nebezpečně dobrý.

22. duben 2015 18:04:52 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Maso a kobliha

Spokojená návštěva. Konečně jsem měl jejich sendvič s řízkem. V Česku to zní možná blbě, ale funguje to parádně. Vepřové v panko strouhance, zelená salsa, ančovička a vajíčko s tekutým žloutkem. To celé v toasťáku od Maškrtnice. Jou!

13. únor 2015 15:02:35 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další