Další sezónní specialita z kategorie – já toho mám na zahradě tunu, dávám to prasatům a koupit si to může leda tak blbej Pražák.
Ale je to tak. Běžně se tyhle výhonky z česneku vylamují, aby se rostlina neoslabovala tvorbou květu. Celá část výhonku je ale perfektně jedlá.
Výhonky totiž nejsou vůbec vláknité, ale jen příjemně křehké. Mají sladkou a mírně česnekovou chuť. Nechce to nic víc než velmi krátkou tepelnou úpravu a můžete začít kouzlit.
Koupeno v sobotu v Holešovické tržnici (u pana pěstitele Pekaře, jen ale pozor v týdnu, na jeho místě je ve všední dny obyč přeprodej).
7. červen 2015 17:06:10
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Co dělat v zimě jiného než dlouze a pomalu vařit? Zimní partner blogu — Philips Multicooker se představuje s podporou a recepty na míru od šéfkuchaře Pohlreicha!
13. únor 2014 16:02:20 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku