Zápisník

pana Cuketky

Herbivore

Herbivore jsme objevil přes Michala Hromase, který se jim tu aktuálně stará o nabídku jídel (mrkněte na Nomadis, můžete znát např. i ze Street Food Festivalu). Vaří se vegansky, ale zároveň děsně zajímavě.

Jestli chcete vidět jak může vypadat pestrá rostlinná strava, tak teď u nás možná nenajdete lepší příklad. Plus je to taky naprosto ukázkový prkýnkoidní matroš. Aneb co všechno se dá zvládnout se zeleninou, luštěninami a obilninami, když se to umí.

Herbivore je hlavně prodejna a míst k sezení je tu jen pár. Jídlo dostanete v samoobslužném bufetu a v průběhu celého dne. V sobotu těsně před zavíračkou (ve 14 h) už byli docela vyjedení, ale i tak jsme stihli hummus, tabouleh, plněný vinný list a parádní zeleninový salát s čočkou (všechno 55 Kč za 100 g).

Zvlášť bych Herbivore doporučil fanouškům salátů a hotových zeleninových jídel z M&S nebo čtenářům Ottolenghiho. Tady máte něco podobného, ale čerstvého a za skvělou cenu přímo pod nosem.

Jestli máte tip na místo, kde se snaží o něco podobného, dejte mi vědět – rád vyzkouším!

7. listopad 2015 16:11:15 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Kafetalk s Kávovým klubem

Konečně jsem k tomu dostal. Zdeněk Smrčka a Adam Dvořák (znáte je třeba z Kafe Karlín nebo ze stánku na Jiřáku a Náplavce) na videu vysvětlují základy extrakce a vše názorně předvádějí na vacuum potu. Jen bacha, video je v první půlce nezaostřené, pak se to ale zlepší.

Pokud jste první KafeTalk minuli, máte šanci vše napravit na druhém KafeTalku s Patrikem Rolfem Karlssonem, pražičem z Five Elephant Coffee, který se koná 10. května. Doporučuji číhat na lístky, minule to bylo hned pryč.

A když už jsme u toho – mrkněte i na hlavní web KafeBlok, který za KafeTalkem stojí. Tohle se totiž vážně povedlo.

25. duben 2015 13:04:21 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Farmářský trh Kubáň

Spokojená návštěva. Je tu menší výběr, ale zase tu není tak narváno jako na velkých trzích víc v centru. Pro místní ale určitě fajn zdroj k běžným nákupům.

25. duben 2015 13:04:36 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Farmářské trhy na Kulaťáku

Spokojená návštěva. Dnes byl na trhu neuvěřitelný nával. Šel jsem cíleně jenom na kávu a pro chřest, takže jsem měl za chvíli hotovo a pak hurá na Kubáň na test nového stánku s pastrami.

25. duben 2015 13:04:16 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Bar Cash Only zahájil provoz

Podle aktivity na Facebooku, to vypadá, že už frčí v záběhu. Tak kdo se obětuje jako první? :)

24. duben 2015 22:04:45 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Podivný konec Grosetta v Dejvicích

Chvilku jsem doufal, že se tam po Grossetu objeví něco lepšího (třeba nějaká Bottega od Riccarda Lucqueho), ale nakonec prd. Al Forno Prahu 6 gastronomicky nijak zvlášť neposílí.

24. duben 2015 21:04:55 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další