Herbivore jsme objevil přes Michala Hromase, který se jim tu aktuálně stará o nabídku jídel (mrkněte na Nomadis, můžete znát např. i ze Street Food Festivalu). Vaří se vegansky, ale zároveň děsně zajímavě.
Jestli chcete vidět jak může vypadat pestrá rostlinná strava, tak teď u nás možná nenajdete lepší příklad. Plus je to taky naprosto ukázkový prkýnkoidní matroš. Aneb co všechno se dá zvládnout se zeleninou, luštěninami a obilninami, když se to umí.
Herbivore je hlavně prodejna a míst k sezení je tu jen pár. Jídlo dostanete v samoobslužném bufetu a v průběhu celého dne. V sobotu těsně před zavíračkou (ve 14 h) už byli docela vyjedení, ale i tak jsme stihli hummus, tabouleh, plněný vinný list a parádní zeleninový salát s čočkou (všechno 55 Kč za 100 g).
Zvlášť bych Herbivore doporučil fanouškům salátů a hotových zeleninových jídel z M&S nebo čtenářům Ottolenghiho. Tady máte něco podobného, ale čerstvého a za skvělou cenu přímo pod nosem.
Jestli máte tip na místo, kde se snaží o něco podobného, dejte mi vědět – rád vyzkouším!
7. listopad 2015 16:11:15
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku
Spokojená návštěva. Zakecal jsem se, takže bez obrázku a i bez prvních dojmů. Jsem z Ye's hodně nadšený, ale je to přeci jen ještě hodně nehotové. Ofiko otvíračka cca do 14 dní.
24. duben 2015 14:04:04 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Radnice Prahy 5 ohlásila záměr o rozšíření kapacity pro farmářské trhy a s ním i možnost trhů na druhé náplavce, ktera dosud zeje prázdnotou.
Co myslíte, mělo by to smysl? Třeba by to alespoň trochu odlehčilo trhům na druhé straně, které jsou už teď neuvěřitelně přecpané (a to ještě nazačala hlavní sezóna).
Nový trh na náplavce by navíc měl smysl i ve všední dny, kdy původní trhy na náplavce nejsou. Dobrej nápad, blbej nápad? Uvidíme.
24. duben 2015 09:04:34 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Takhle! Pravidelný street food festival Smorgasburg byl jeden z mých top zážitků v New Yorku. Každý víkend od dubna do listopadu – v sobotu a v neděli na dvou stálých lokalitách v Brooklynu.
Otevřený plácek s volným vstupem a spousta stánků s jídlem (kde se za rok prostřídá přes 100 různých prodejců). Pokud jste byli na českých Street Food Festivalech, tak to bylo hodně podobné (v US ale jedou hlavně profíci a čistě komerčně). S jasnou dramaturgií, bez balastu.
Kde by mohlo něco takového být v Praze?
Okamžitě mě napadá Letná a čerstvě zahrabaná Letenská pláň. Je tam obrovský volný prostor i nádherný park s výhledem na celou Prahu. Nedovedu si představit lepší místo, kde by se to tak pěkně vešlo a ještě v tak parádním prostředí.
Za ty ďoury směrem do tunelu Blanka a dálnici skrz celou čtvrť by to byla naprosto odpovídající náplast. Ráno o víkendu byste nejdříve objeli trh ve své čtvrti a pak hurá na street food na Letnou.
Kurnik fix!!! :)
Foto: Twitter Smorgasburg
22. duben 2015 21:04:33
- Trvalý odkaz
- Sdílet na Facebooku