Zápisník

pana Cuketky

Herbivore

Herbivore jsme objevil přes Michala Hromase, který se jim tu aktuálně stará o nabídku jídel (mrkněte na Nomadis, můžete znát např. i ze Street Food Festivalu). Vaří se vegansky, ale zároveň děsně zajímavě.

Jestli chcete vidět jak může vypadat pestrá rostlinná strava, tak teď u nás možná nenajdete lepší příklad. Plus je to taky naprosto ukázkový prkýnkoidní matroš. Aneb co všechno se dá zvládnout se zeleninou, luštěninami a obilninami, když se to umí.

Herbivore je hlavně prodejna a míst k sezení je tu jen pár. Jídlo dostanete v samoobslužném bufetu a v průběhu celého dne. V sobotu těsně před zavíračkou (ve 14 h) už byli docela vyjedení, ale i tak jsme stihli hummus, tabouleh, plněný vinný list a parádní zeleninový salát s čočkou (všechno 55 Kč za 100 g).

Zvlášť bych Herbivore doporučil fanouškům salátů a hotových zeleninových jídel z M&S nebo čtenářům Ottolenghiho. Tady máte něco podobného, ale čerstvého a za skvělou cenu přímo pod nosem.

Jestli máte tip na místo, kde se snaží o něco podobného, dejte mi vědět – rád vyzkouším!

7. listopad 2015 16:11:15 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

„Jedli jsme tohle a stálo nás to tolik“

Nemám co dodat. Zlikvidovat dlouhou tradici kvalitní rubriky s recenzemi restaurací a nahradit to takovými bláboly? V Hospodářkách se museli pomást.

17. duben 2015 12:04:17 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Restaurace Ari's zavírá

Byl jsem jen jednou (loni v říjnu) a spokojený jsem nebyl, takže moc nelituji. Pamatuju si jen protivnou obsluhu a nedomyšlený interiér v suterénu (a z jídla lautr nic).

Smutná připomínka toho, že jen schopný šéfkuchař nestačí. Lokalita, interiér, menu, kuchyně, servis, ceny, atmosféra. Fungovat musí všechno zároveň.

Pokud vám bude Ari's chybět, třeba vás utěší nový přírůstek na scéně – restaurant Spices, který právě otevírá v Mandarinu (což je paradoxně původní štace Ariho Munandara). Na návštěvu se chystám brzy!

16. duben 2015 20:04:28 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Mléko a sýry bez krávy? Pracuje se na tom

Strašidelné, ja vím. Tlak a poptávka od veganských spotřebitelů jsou ale natolik silné, že se do komerčního výzkumu podobných produktů firmy pouštějí ve velkém.

Příroda, tak jak je, nám ňáko nevyhovuje. Tak si vyrobíme novou. Hej hou!

15. duben 2015 16:04:10 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Zapomenutý kadeřávek

Přes zimu jsem zapomněl zlikvidovat zbytky nedomrlého kadeřávku v nádobě. Nechal jsem ho prostě jen tak, naprosto bez péče.

A teď koukám, jak se krásně probudil a nahodil spoustu nových listů. Už jde sice pomalu do květu, ale na dvě porce toho ještě v pohodě sklidím.

Poučení – kadeřávku v nádobě se rozhodně nebát!

15. duben 2015 16:04:08 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Story

Spokojená návštěva. První jarní oběd na zahrádce!

15. duben 2015 13:04:26 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další