Maso - ano ci ne? RSS

Štítky: , , ,

257 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. A take je mi lito, jestli nekdo nekomu doporuci docasnou vegetarianskou stravu, to je teda mazec, pak ti lide chudaci dopadnou asi jako ta mlada zena, co si myslela, ze kdyz bude jist bio sojove jogurty, tak je to to prave. To je prave to, ze doktori o zdrave strave nemaji vetsinou ani poneti (ale vyjimky existuji, par jich znam) !

  2. No, jsem alergik a astmatik. Paradoxně největší problémy jsem měla v době, kdy jsem se pokoušela býti vegetariánem. Ne striktním, rybu ano, jogurty, tvaroh, občas vejce. Soju, seitan (robi ještě nebylo), hodně luštěnin, obilovin, ovoce, zeleninu – hlavně šťávy. Nakoupila jsem spoustu moudrých knih od vegetariánské kuchařky až po sérii o zeleninových a ovocných šťávách.

    Naštěstí jsem od toho upustila, než se mi k těm mým alergiím přidala ještě další – potravinová.
    Od té doby jsem ve stabilizovaném stavu (občas se to lehce zhorší v závislosti na ročním období, viroze či stressu), beru sice prášky, ale stáhli jsme to na jednu tabletku denně a občasné použití inhalačního spraye a kapek do očí. Miluju maso, stejně tak vše zdravé a ráda to kombinuji či střídám. Vyhovuje mi to, nikomu to nenutím.
    Zvířátka mám ráda, ale jsem prostě všežravec.

  3. Pivli, tak aspon ze tak. No ja jsem to o sobe take napsala z duvodu toho, aby si lide nemysleli, jak moc je zdrava vegetarianska strava. Takhle to opravdu nefunguje. Ja jsem s tim studiem, co je zdrave a co ne stravila dost casu, fakt. A navstivila i dost lidi, co s etim zabyvaji. Nejsem zadny blazen nebo fanatik. Zamerila jsem se jednak na zdrave potraviny, pak take je dobre neco vedet o kyselosti a zasaditosti potravin, snazila jsem se jist podle 5 elementu, zaradit prirozene cistice jako je treba houbicka shitake atd. Je toho vazne dost a ne kazdy ma na to cas, ale kdyz uz se pro to rozhodne, je dobre vedet, ze to muze fakt dost pomoct a dokonce se uplne vylecit, i kdyz to doktori neradi slysi. Kdyz uz maso, tak jedine s trinasobnou porci zeleniny (velice dobre je nastrouhat si treba redkvicky k tomu nebo bilou redkev, zakapnout umeoctem), maso nejlepe v zime- jelikoz zahriva a v lete je vedro az az. Tak to jsou aspon nejake vseobecne zasady, ne to do sebe ladovat, kdyz na to dostanu chut. Coz je mimochodem take dost zajimave, kdyz vynechate neco uplne, tak na to treba prestanete mit chut, me se to stalo teda s tim masem. To same celkem dobre funguje u sladkosti, pokud si je uplne odeprete a budete mlsat zdraveji (ovoce atd. – opet vyjimecne), tak je pak clovek pekvapeny, ze to s nim vubec nic nedela jit okolo cukrarny. Podle me jsou to do jiste miry zavislosti.

  4. Petule: … a budete mlsat zdraveji (ovoce atd. – opet vyjimecne)… To jako vazne? Ovoce a vyjimecne? Uprimne ovoce mi moc nejede, takze svych pet porci denne resim zeleninou, ale od kdy ovoce vyjimecne, proboha! A treba podle krevnich skupin ses zkousela stravovat? To je prej taky strasne uzasny zpusob. Knihu jsem ze studijnich duvodu zakoupila, precetla a jsou to samy bludy! Podle toho je pro mne, jak skupinu A, jednim z nejvetsich kamaradu soja, na kterou jsem si vypestovala alergii! Tve zgeneralizovane odsuzovani klasicke, rozumnej bily plast, mediciny mne poburuje. Pokud sis svou lupenku tedy vylecila, lupenka to nejspis nebyla, co treba reakce na stresovou zatez?, dietou, budiz. Co mi ale mozek nebere je to, ze veris nejakemu sarlatanovi. Jsem pro uzivani bylinek a jinych prirodnejsich prostredku napr. pri lecbe nachlazeni, neinfekcnich prujmovych onemocneni (treba z prezrani se), protoze leci priznaky. Nidko mi ale nenamluvi, ze treba anginu vyleci co ja vim odvar z hermanku(placam, prisel mi tak na mysl, nesmysl). Potlacis priznaky, ale risknes si revmatickou horecku, kdyz neuzijes ATB? Nebo zkusme neco tvrdsiho kalibru – cukrovka prvniho typu. Jak zajistis fungovani organismu bez prisunu insulinu. Nebo jeste neco tvrdsiho… Rakovina – Tvoje odvarky a dieta je urcite ucinnejsi nez chemoterapie, ozarky, operace! Fakt Ti to zeru

  5. ad zavislosti na jidle: jsem zavisla na mase, cesneku, chilli a hlavne cenkulade :)

  6. 154, 155: Schnytlíku, sice bych to nenapsala tak radikálně, ale souhlasím:-) I ty závislosti máme stejné, a ta čekuláda nejlépe Lindt, tu si syslím vysoko na polici a nedám… nedám…:-)

  7. 156: Lucko B, kdyz mne tohle strasne toci, dokud jsou nekteri jedinci, ovlivneni cimkoli, zdravi, tak at si na doktory nadavaj, sypou na ne spinu (vim, ceske zdravotnictvi ma sve mouchy, ale ty jsou i vsude jinde), ale at mi nikdo netvrdi, ze staci zavrtet vrtuli a vse je vyleceno (vzpominate na pana Pisarika? :)) Neni a pak se ty lidi dostavaj do pece pozde a v takovem stavu, ze uz jim nejde pomoci. To mne hrozne stve a mrzi. A tak moc jsem se vytocila, ze jsem snedla celou pulkilovou bombosku, kterou jsem schovavala pro mamu, az prijedu na navstevu. Ted budu muset kupovat novou :)))))

  8. Schnytlíku, to chápu. Tvrdit, že lupenku vyřeší vegetariánská strava je směšné, pokud by to byla pravda, tak by to bylo na Nobelovu cenu.

  9. presne tak!! kdo se dnes o zdravy zpusob zivota nezajima?! petule se tu neustale ohani, jak jsou toho (nezdrave maso) plne clanky a studie, ale dnes je takovych bludu (o pralese se taky tvrdi, ze jsou to plice planety a ono hle, neni tomu tak). o tom, ze maso je prospesne neni proste takova senzace psat, protoze mezi vsezravci neni takove procento fanatiku, kteri by to potom vegosum vmetli do tvare. nahrazovat leky zelim?! panbuh s tebou petule… chtel bych byt tvuj maly, nemocemi prolezly (jako jsem byl) synek…

  10. Schnytliku, pisu snad, ze staci zavrtet virguli nekde ? Vubec o leceni stravou asi nic nevis, ptas se na zakladni otazky, tak nechapu, proc te to tak vytaci. Predstav si, ze jeden zpusob lecby je skutecne zalozen na minimu ovoci, to je presne to, co jsem zkusila ja. Jsou i jine pristupy a kazdy funguje jinak, tak proc tady pises takove blaboly, fakt nechapu. I ten konec tveho prispevku, precti si to po sobe, prosim, copak nekomu vnucuji, abz nechodil na chemoterapii ??? Jedine, co me napada, ze je to prehnana reakce na to, ze si snedla tolik cokosky…

  11. Homi, nenahrazuji ani leky zelim, vzdyt to jsem tu vubec nenapsala… lecim se vzdy komplexne, no bohuzel nectete moje prispevky, nebo asi nechcete chapat, je mi lito.

  12. no tak todle uz je hustyyy… jdu se predavkovat uherakem a zakusovat budu pralinky…

  13. Homi, jen tu pisu o tom, ze existuje zdravejsi zpusob stravovani, i bez masa, nicmene ze to neni pro kazdeho, to jsem take napsala, tak fakt nechapu tvoji reakci…ohanet se slovy jako fanatici atd. tak to je trochu prehnane, nemyslis ? Ale chapu, v Cechach je to docela typicke…

  14. 154: Je to psané dost ostře, ale také souhlasím jen bych dodal, že i u těch vážných onemocnění mi léčba bylinkami a vhodnou stravou přijde v mnoha případech jako vhodný doplněk klasické léčby. I kdyby to fungovalo jen jako placebo pro pocit, že člověk zkusil skutečně všechno. Ale nahradit ji nemůže, to rozhodně ne.

  15. A Lucko B, znam i pripad, co se vylecil z RS pomoci obycejne stravy, coz jiste neni vrteni ani virgule ani kyvadelka, ale pravdepodobne to nezkousnes .. nicmene o tom vysla knizka.. no urcite na Nobelovku to neni, i kdyz i lekari a docenti obcas krouti hlavou a pro ne jsou to jen nevysvetlitelne pripady, neco mezi nebem a zemi, proste se to obcas stava. Ja na tohle neverim, ze je to jen nahoda. I kdyz to obcas neni jen otazka stravy, nicmene vy to tady porad napadate, jako ze to je neco nenormalniho. Ja mam jen jine zkusenosti.

  16. Panbuh s tebou, Homi… to je fakt husty…

  17. Petule: promiň, ale mě taky docela zníš jako fanatickej vegetarián. Musím říct, že mám v okolí několik fanatickejch vegetariánů a veganů i několik fanatickejch masožravců, který pokud není maso alespoň dvakrát denně, přičemž ryba se podle nich nepočítá, tak nadávaj. Obojí je dost často k zlosti.

  18. tak tak. amen se mnou… zahajuji protestni masovou jedlovku, maso co nejcervenejsi, co nejcasteji a co nejvic… treba mi to pomuze na moje momentalni zdravotni problemy… (btw. prechozena mononukleoza a zlaty stafylokok)… a potom to zkusim obracene…

  19. Kytko, jak kdy, to je strasne individualni, fakt zalezi na stupni nemoci, jak je clovek stary atd. Nicmene jestli se aspon trochu zajimas, kdo a jak se asi stravoval pri vaznem onemocneni… napr. Kylie M. nebo Lance Armstrong…no klasicka strava to asi nebyla a prave lecebna strava by mela byt doplnkem takove drasticke lecby, jako je napr. chemo… jsou ale doktori na to proskoleni u nas ? No asi moc ne.

  20. Homi, fakt si mel zlatyho stafylokoka ??? Ja taky…

  21. Homi, to by me fakt zajimalo, co ti na to zabralo, ale vazne, to neni sranda… ja s tou potvurkou mela problem… tusim tak rok 2001… jak jsi ho vyhnal ???

  22. 169. Vždyť říkám, jako doplněk klasické léčby mi to přijde fajn. Ale ty tu už několikrát píšeš, jak někoho úžasně a zázračně vyléčila jen ta strava a přírodní léčba a to mi prostě logicky zavání tím odmítáním klasické medicíny, které mi přijde velmi nebezpečné, ale bohužel u části lidí běžné…

  23. mam. ted ho zivim ATB (druhy za tri tydny). ale toho maji tri ctvrtiny prazaku. potize ale zpusobuje jen zlomku populace. me se jen nedari zjistit, jestli moje problemy na na triku on nebo ten eb virus (mononukleoza)…

  24. Homi jsem s tebou, dneska jsem byl u Robertsona pro pořádnou syrovou slaninu.

  25. Kytko, to je mi lito, ze tak znim, vubec to tak nemyslim. Kdybychom meli moznost si popovidat.. no tak bych ti znova a znova rekla, maso ano, za urcitych podminek, pro urcite jedince, je to silene siroke tema, fakt, klidne ho jezte, pokud vam to dela dobre…

  26. 175: to je klasickej problém internetových diskuzí, leccos zní daleko vyhroceněji, než je to myšleno. Možná si to po sobě zkus před odesláním víc číst, ať nezníš zbytečně fanatičtějc, než jseš.

  27. Homi, tak ja mam fakt hooodne zkusenosti s doktorama, bohuzel spise spatne.. kazdy neni Dr. House, co fakt prozkouma vse do detailu.. no me take davali ATB, nic moc, vse se vraci, no ale take zalezi, jak jsi na tom, jak je tvuj organismus silny, to vis, ze clovek prezije hodne, jen od jiste doby do sebe nedavam klasicke ATB, ale spise prirodni, jako salvej, mesicek, umeboshi, podle me to funguje mnohem lepe. ATB klasicke bych snad dala jen v pripade ohrozeni zivota, neb v tom pripade si to telo asi samo neporadi – je na tom spatne- ale aby to ti doktori zase poznali, ze…

  28. Vsak ja si to ctu i kvuli preklepum, Kytko, ale kdybys me znal.. tak jsem v podstate takova mirumilovna kvetinka…

  29. ja to potrebuju pryc co nejrychleji. kdybych nebyl sportem ziv, netrapilo by me to a mohl bych si dovolit experimentovat.

  30. Jeste teda na sebe neco prozradim, abyste si o me nemysleli neco zlyho… muj pritel miluje maso .. asi teda.. protoze ma v hospode nejradsi koleno, steak, zebirka a ruzny jiny prasarnicky – z meho pohledu – no a co ? Mam ho mit jako min rada ? Vubec ne.. at si ji co chce. Pravda ovsem je, ze doma ma ciste rostlinnou stravu, kterou ovsem pripravuji s peci a laskou a jak mu chutna ! Nebudu ho ale preonacovat, at si ji, co chce a co mu sedne.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.