Maso - ano ci ne? RSS

Štítky: , , ,

257 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Mhm, zrovna u vyleceni Petulinych fleku bych videl na hezky priklad placebo efektu. Nicmene, muze byt, ze ji z nejakeho metabolickeho duvodu maso, resp koncentrovane bilkoviny nesedly. Střevo je brána do imunitního systému a výrazně ho ovlivňuje.
    Nicméně, já jsem zdravej jako dub, bez viróz, angín, alergií a to za poměrně velkého pracovně-psychického zatížení, takže vítěznou formuli maso/zeleninovou měnit nehodlám. Ostatně, s moji krevní skupinou O by to byla sebevražda :S

  2. Zlatého stafylokoka jsem měla také vyhnala jsem ho autovakcínou, kterou mi udělali u nás v laboratoři, poté, co mi vyšel opakovaně pozitivně z výtěrů. Kapala jsem si postupně z několika lahviček pod jazyk a zabralo to. ATB nezabrala, autovakcína v pohodě. Mononukleoza se mi reaktivovala předloni po deseti letech klidu, naštěstí mi to nikdy nešlo na játra, ale na krk. Bylinkové tinktury, Simepar (který berou i notorici na játra – jsou to vitamíny řady B plus výtažek z ostropestřce mariánského) – jako prevence jaterních potíží a hlavně Isoprinosin. Pomůže na takovou tu smrtelnou únavu, která vás přepadne třeba na chodníku a vy máte pocit, že jestli si okamžitě nelehnete, tak umřete. Brala jsem dlouhodobě, za současné kontroly laboratoře-musí se hlídat hladina kyseliny močové v séru. Ale dobrý, teď ho beru tak 1–2× do roka, když mám ataku únavového syndromu.

    Jo, pokud zkratka RS značí roztroušenou sklerozu, tak si dovolím pochybovat, že toho pacienta vyléčila nějaká dieta. Buď měl špatně stanovenou diagnozu nebo se prostě stal zázrak, jaké se čas od času stávají. Ale rozhodně roztroušenou sklerozu nevyléčí nějaká dieta. Bohužel.Pacientů s RS vídám při své práci dost a dost, dělám jim několikero vyšetření, takže skutečně pochybuji!

  3. 172. to jsem se fakt na vlastni oci i kuzi nekolikrat presvedcila, sorry, tak to je, klasicka medicina tu je cca 200 let, tradicni tisice let a funguje take, to je fakt, ktery ti potvrdi i nekteri doktori. Je tu ale vice principu a smeru, od Ayurvedy – coz je v nekterych zemich BTW oficialne povolena medicina a hrazena dokonce pojistovnou… hmm, dale pak orientalni, cinska, klasicky „cesky“ bylinky. Znovu opakuji, neni pro kazdeho neb vyzaduje urcitou disciplinu, tak asi tak. Proste kazdy mame jinou zkusenost, je to tak tezky prijmout ?

  4. No vidis Davide, a ja ani nevim, jakou mam krevni skupinu, nicmene ze by se zmylil lekar Na Homolce, nevim, ale lide se proste leci vselijak. Na placebo v mem pripade moc neverim. Navic jsi ty fleky nevidel. Skoda, ze jsem si je nevyfotiln na pamatku. A jak jsem psala, nebyla jsem moc masova predtim. Ja to spise vidim na to, ze uz nezvladaly nektere vnitrni organy – ATB docela dost casto, hoodne sladkosti, mleka atd… do dnes musim trochu cistit, jatra, ledviny atd. a moc to nezatezovat. No uvidime, jak jeste dlouho…

  5. Jo Homolka, aha…Tak to jo…

  6. Pivli, tak to mas skutecne stesti, ze se tebou takhle nekdo zaobiral. U me to probihalo vzdy tak, ze placali ATB jedno pres druhy, a na vsechno.. na dutiny, bolesti v krku, zlaty stafylokok, nikoho nezajimalo, co jsem brala pred tim..no des… i ta komunikace s doktory, no ale je to mimo tema.. tak to nechci rozebirat. Fakt jsem cetla o pripadu o te RS, je o tom cely autobiograficky roman, no jasne, asi byla spatna diagnoza na zacatku, to ti fakt reknou pokazdy.. nevim, jen rikam, co jsem cetla, a nebylo to vubec jednoduchy.. me to teda dost zaujalo…ale tech pripadu je fakt hodne, hodne lidi se leci tzv. alternativne, tak to proste je, nastesti nezijeme uz v sociku a kdo chce, tak si info najde. A kdo nechce, maze k doktorovi a pojida pilule, ono totiz i to vareni tech bylin ma nejaka pravidla a ne kazdy ma jaksi cas a naladu…

  7. Ja mam s Homolkou ty nejlepsi zkusenosti, fakt, na nic lepsiho jsem nenarazila. Byla jsem tam nekolikrat, cca od r. 1998 jsem tam parkrat zasla, ruzna oddeleni, a nemuzu si stezovat. Na druhou stranu Thomayerka a nekolik „praktickych“ lekaru, tak to byla fakt hruza.

  8. No a pomohli Ti na Homolce?

  9. Ale porad se tu placame mimo tema, takze vy cervene maso jite normalne z velkochovu, co koupite v supermarketu ? Jak casto je to pro vas OK ? Pro me jak jsem rekla, tak mimoradne na oslave, na navsteve a k tomu se snazim maximum zeleniny, nikdy ne s prilohou.

  10. ja prisel na chut bio cervenemu masu az tak pred mesicem. do te doby normalne z velkochovu. maso temer denne, nekdy i dvakrat. ne, ze bych musel, ale proste mi to nevadi. a naprosto bez problemu. zazivani, energie,… proste vse v poradku

  11. Pivli, no jak se to vezme. Je to teda opet mimo tema. Moje zkusenost je takova, ze vzdy tam byl alespon profi pristup. Kdysi davno jsem tam ovsem mela nejaky VIP pojisteni, manazersky nebo co, mozna to bylo i tim, nedokazu posoudit. Vysetreni mi napriklad delali takovou tu kameru do zaludku. Bylo mi porad blbe od zaludku. Na vysetreni nic nezjistili, nic spatnyho teda, zaver znel, jist takovy ty antacida a jist nekolikrat denne mensi porce, To me ale moc nepomohlo. Me spise pomohly ty cajiky od lecitelu. Ktery me dali tak do kupy, ze jsem po tom mohla snist snad i syrovy cesnek a nic mi to neudelalo. Tak asi tak. S tim kozarem jsem to tu psala, dost peclive stanovil diagnozu, vselijaky vysetreni mi delali, ale nabidl mi ty kortikoidy, coz ja nechtela, tak jsem se lecila sama a uz jsem se pak neobjednala, neb nebylo s cim.

  12. Ja kdyz uz, tak davam prednost take bio, nicmene ne vzdy to lze u nas, ze… verim, ze bio maso je lepsi, tak jsem si myslela, ze protoze to bude asi drazsi, tak by to mohlo motivovat k takove te svatecnosti, jako nedelni obed treba. No problem s tim masem je take ten – a to jsem teda dost o tom cetla – ze patri do skupiny potravin, ktera dost prekyseluje a tim padem telo pak neni schopne se ubranit ruznym breberkam, je pak vice nachylne na ruzne nemoci atd. Jak rikam, jen jsem to cetla, ale chystam se udelat experiment s lamkusovymi papirky, az je sezenu, musi byt s dost podrobnou skalou ph, uvidime…

  13. Mozna je to maso tak oblibene, ze to maso umi pripravit kazdy trouba (ja vim, ze se na me sesypete, ze tak to uplne neni, viz tady ty reportaze na cuketkovi, vsak ja to sleduji..), ovsem aby chutnala rostlinna strava, tak to je fakt docela prace se to naucit, me prijde, ze tu neni moc v tom tradice. Me to teda stalo i dost penez, kurzy, knizky atd. To beru tak, ze i muj braska, ktery nikdy moc nevaril , tak jak se pekne naucil, ovsem porad je to maso maso maso…nic jineho ani moc neumi…kdyz k nemu dorazim na navstevu, tak co mi asi nabidne… ach jo

  14. ad Homolka: s tímto zařízením se to má tak, že sice poskytuje rádoby manažerskou „zlatou“péči, ale ve chvíli, kdy se jim pacient zdá drahý, vyšoupnou ho pryč a dávají od něj ruce pryč.
    Naštěstí jsem nezažila na vlastní kůži. Ale stačí mi zkušenosti pacientů, kteří pak končí(nejen) u nás. Nikde to není růžové, ovšem tady je smutné, jak se prezentují a jací jsou ve skutečnosti.

  15. Už naši předkové dokázali kombinací různých příloh a přidáváním koření a bylinek potlačit negativní a nepřijemné účinky některých potravin. Proto třeba k sádlu česnek, cibule, proto k luštěninám bobkový list a saturejka…etc…

  16. Jak si to tady pročítám, nestačím se divit. Já osobně jsem zásadně pro maso a abych pravdu řekla, po zelenině je mi celkem těžko. A hlavně jím na co mám chuť, protože z vlastní zkušenosti vím, že moje tělo si řekne o to, co potřebuje. A stravou vyléčit choroby, no nevím. Nemám ráda odmítavce pilulí, přechodí nemoc a pak skončí s něčím mnohem horším. Nejspíš bych byla bez farmaceutického průmyslu mrtvá, a kecy rádoby léčtelů mě fakt nadzvedávají ze židle.

  17. UUAAAAHHH, omlouvam se vsem, ktere jsem svym komentem pobourila a dalsim asi pobourim, minimalne Petulu. Petulo, prosim Te, never kazdemu romanu ci knize co si prectes! Vazne pochybuju, ze by se roztrousena skleroza dala lecit zmenou stravy. Dietni rezim ma vyznam pouze tehdy kdyz vime, co zpusobuje potize (potravinovymi alergiemi pocinaje, pres dietni rezim diabetiku, limitovany prisun bilkovin pri selhavani ledvin – Pivli snad pomuze, presne si uz nepamatuji povolene mnozstvi bilkovin na den, celiakii konce). Ano bylinky pomahaji traveni, zmirnuji obtize pri nachlazeni, zname take urologicke caje a tak by se dalo pokracovat. Nicmene, byliny jako takove neresi primarni pricinu onemocneni.
    A opravdu, precti si sve komentare, jednou jsi zasadne proti masu, pak mozna bile, ted treba i cervene, kdyz je teda bio. Nechces byt zarazena k vegetarianum, protoze nejsi fanatik, ale ani k vsezravcum…
    Kazdy clovek je individualita jak po strance dusevni, tak po strance telesne. Pokud Ti vyhovuje jist korinky a bobule, tak prosim. Me vyhovuje maso, davam prednost tomu tzv. cervenemu, a zelenina. Mam potize s obilovinami ve vetsim mnozstvi a ovoce mi nechutna. Jo a hlavne mam pak straaaasnej hlad.

  18. a jen tak na okraj, nevim, jak to funguje na Homolce, ale pokud si vyberes dobreho lekare a volbu mas i v pravech pacientu, zalezi tudiz jen na Tobe, tak se jedna o spolupraci lekar pacient, pokud nesouhlasis s navrhovanym lecebnym postupem, mas pravo si vyzadat i dalsi alternativy lecby a na zaklade pouceni lekarem si zvolit svou vlastni cestu…

  19. No, já například zcela jistě vím, že přísun (sladkého) ovoce zcela nepochybně snižuje moji odolnost vůči některým skupinám chorob. Po syrový zelenině je mi nijak, ze sóji je mi blbě, luskoviny mám rád, ale jen příležitostně. Po produktech z obilnin kynu. Ale kdy si dám čtvr kila polosyrovýho hovězího (ideálně s malým kouskem chleba, syrovou cibulí a nebo červeným vínem, rajčaty), tak jsem spokojenej a asi tak 3 dny skoro nepotřebuju jíst. :o)
    No, lidstvo je mimořádně rozdílná skupina, zcela jistě je možné, že různým lidem prostě vyhovuje odlišná strava. I když prý teorie krevních skupin byla popřena, stejně si na základě pozorování myslím, že někde vedle genu určujícího krevní skupinu sedí další, který spolurozhoduje o metabolisova­telnosti proteinů či něco v tom duchu. Však ono se na to jenou příjde :)

  20. 199. určitě, protože jak jinak by bylo možné, že nějaký střízlíček a sušinka toho do sebe naláduje kila a nepřibere ani gram a já se na jídlo jen podívám a už přiberu. Takže úplně vidím toho „gena“ jak tam sedí, mne si ručičky a pochechtává se. :-))))
    Kamarádka, která se léta trápí s Morbus Crohni nemůže tepelně upravené maso ani pozřít. Její tělo si s ním nedokáže poradit, má šílené průjmy a spoustu dalších obtíží. Dá si tataráka z hovězího nebo z ryby a je jí moc dobře.

  21. 200: No, on skutečně existuje tzv. spořivý gen, který způsobuje efektivní utilizaci postavy. Má takovu malou specialitlu, prostřednictvím matky se aktivuje u potomků v tom případě, že je vystavena nedostatku potravy. A zase nějakou tu generaci trvá, než se (metylací) vypne. A nemusím doufám připomínat, že prarodiče většiny lidí zažili 2. svv a s tím spojený nedostatek potravin, ono ostatně před tím to nebylo o moc lepší. Tenhle gen je typický případ genu, který se přežil – dřív zachraňoval život, nyní je jeho fungování jedním z faktorů vzniku civilizačních chorob (tloušťka). Proto teď probíhá zcela přirozená selekce – v populaci – ty kdo ten gen mají aktivní a nedokáží se s jeho funcí vyrovnat (cvičení, přizpůsobení stravy) prostě vymírají, nebo alespoň dostanou cukrovku 2. typu.
    Dalším faktorem pro zlepšené využití živin je složení střevní mikroflóry. Ta dokáže celkem dost.
    Jen pro úplnost připomínám, že toto jsou jen některé z faktorů, další je dědičnost (především mimojaderná – mitochondriální po matce, která určuje způsob hospodaření s energií) atd.
    Zdaleka to néjni tak jednoduché, jak to mnozí šamani zkoušejí prezentovat. Na druhou stranu, mnoho chorob (autoimunních, metabolických) se dá významně ovlivnit změnou jídelníčku a životního stylu, včetně čajíčků. Ovšem, změny musejí být komplexní a nějakou dobu trvá, než projev choroby ustoupí.
    (A už dost, jednak je to OT a jednak už zasahuji významě mimo svůj rank :o)

    Zajímavé je třeba toto:
    http://www.osel.cz/index.php?…
    http://www.osel.cz/index.php?…
     http://www.osel.cz/index.php?…

    Z čehož vyplývá, jak moc je důležitá vyvážaná strava.

  22. Davide, díky za tip, to jsou výborné stránky, ty s tím Oslem :-) J. Petra & J. Pazderku můžu, tak má podle mě vypadat popularizace vědy. A taky Davida & Pivli na Cuketce :-)))

  23. Děkuji, děkuji. Pokud se chce někdo seznámit s pionýrskou prací prvních lékařů, kteří bojovali proti nemocem, ať si sežene knihu Paula de Cruifa Lovci mikrobů. Pak vám bude miimálně jasné, že ačkoliv různé medicíny existují tisíce let, byly ve většině případů prd platné a odolnost populace zajišťoval především přirozený výběr (ostatně už tenkrát se bohatí, tedy dobře živení lidé, dožívali zhruba stejného věku jako my, tenkrát myslím za starého Říma, například)

  24. Davide, diky za odkazy, krasne a poucne :)

  25. Schnytliku, neverim kazdemu romanu, to fakt ne. Ale nemam potrebu neverit, kdyz nekdo napise svoji zkusenost, navic, kdyz ten clovek jd ese svoji kuzi na trh a klidne si ho muzes zkontaktovat. No a fakt se nechci nikam zarazovat, to je take nenormalni ? Proste jim to, co momentalne potrebuji. No a uz vubec nerikam, ze jim bobule a korinky, to jsem nekde napsala ?

  26. Schnytliku, tak to asi vi kazdy, ze byliny jako takove neresi primarni pricinu onemocneni. Je to podobna droga, jako ta z lekarny a musi se s nimi umet zachazet. Ovsem kde je ta primarni pricina, kdyz ji neznaji ani lekari ? A kdyz ti tim padem nabidnou jen lek, ktery potlacuje symptomy ? Takovych onemocneni je spousta, takze sorry, ale s takovou lecbou nechci mit nic spolecneho. To se radeji na to podivam okem vychodni mediciny, ktera leci komplexne cele telo. Nicmene ti zrekapituluji, specialne pro tebe, protoze to porad nechapes a pokladas otazky : maso muze jist ten, kdo to potrebuje (napriklad eskymak), ja ziju v mirnem pasmu, k masu od malicka neinklinuji, i kdyz jsem ho drive jedla, no a nekolik mesicu bez masa me utvrdilo, ze cervene maso nepotrebuji, radeji dam prednost rybam. Pomohlo mi to zdravotne, nemam uz problemy se zazivanim atd. Jestli ti z toho vychazi, ze doporucuji maso, tak to nechci aby to tak vyznivalo, to ne. Kazdy at si ji co chce, pokud mu to svedci a je zdravy, tak proc ne.

  27. Petule: SPECIALNE pro mne jsi to zrekapitulovala opravdu naramne. Dekuji.

  28. Tak jsem odběhla od tataráčka podívat se co je tu nového a ono nic. :-))))
    Tedy ne úplně.
    197: heh, fakt už si to z hlavy nepamatuji, přísun bílkovin u selhávání ledvin. Můj obor je úplně z druhé strany. A čučet do knihy se mi nechce, abych se tu pak prsila číslama. :-)))
    Ale jinak…plný souhlas.
    201. super odkaz, moc poučné čtení.
    Říkala jsem si, že takový neřád gen existuje, četla jsem jeden zajímavý článek – vědecký, byla to prezentace přednášky.
    202: děkuji, ale to David má perfektní znalosti a přehled.
    Jdu pokračovat v konzumaci tataráka, než mi to bude brutálně sežráno!

  29. Pivli: jaky byl tatarak?

  30. No jak jinak než skvělý!!! Kvalitní hovězí, žloutek od šťastné slepičky, sůl, pepř, ostrá hořčice, kapka dobrého kečupu, cibulka, kapary, drcený kmín, sardelka, pár kapek worcesterové omáčky, paprika, tabasco. Fantastikuš. :-)))

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.