Maso - ano ci ne? RSS

Štítky: , , ,

257 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. mnam ;)

  2. http://al.godsdirectcontact.org.tw/…ry/index.php?… abychom se vratili zpet k tematu, davam odkaz na zname veganske a vegetarianske osobnosti.

  3. http://www.vegmedia.org/inspirace.html a par hezkych citatu k zamysleni

  4. My jsme byli u tématu, ten tataráček bych si taky dal (-: (maso ano je 66% tématu když nepočítám spojku nebo co je za za slovesnej druh to či).

    Prošel jsem ten druhej odkaz – pěkně udělaný, na začátek citát od obecně známé osobnosti (K.Čapek), který odsuzuje JEDNOSTRANNOU nabídku hospod nabízející POUZE maso (tedy nikoliv to že nabízejí i maso) který to pěkně zaštiťuje a vyvolává dojem, že ostatní citáty budou od osobností srovnatelného formátu a pod tím už citáty očividně převážně od vegetariánů, přičemž málokdo z nich je obecně známý (ano, je tam Moby a Martina Navrátilová – mám li být upřímný, u obou obdivuji čeho dosáhli ve svém oboru, ale že by pro mě byli nějakou autoritou v oblasti výživy se říct nedá) a Taky Jefferson a Voltaire, ale tam jednak ty citáty působí dost okatě naroubované na téma a jednak opět platí, že jako poradci v oblasti výživy pro mě nejsou žádnou autoritou…

  5. 214. Jojo.
    No, hlavně, že tam mají krista. Oni totiž s ním pravidelně večeřívali.
    O tohle téma se zajímám dost podrobně, takže zase můžu přihodit info o tom, že narozdíl od pravověrných Židů nezavrhoval konzumaci vepřového. Ha! A co s tím uděláme? A co ty ryby?
    A co slavných osobností v tom seznamu uvedeno není!!!
    A co z těch slavných vegetariánů zemřelo na rakovinu!!!
    Tyhle seznamy fakt, miluju.

  6. 215: Já dělám k obědu česnečku. A večer bude pečená rybiška. Jinak s tím nic dělat nebudu (-:

  7. A kdo je pro tebe autoritou v oblasti vyzivy, Kytko. To by me vazne zajimalo.A na rakovinu umiraji i vegetariani, to je preci kazdemu jasne, o tom se tady prece nebavime, ne ?

  8. 217: ale je to Tvuj hlavni argument, ze masozravci umiraji na rakovinu a proto by meli jist jen zeleninu atd.

  9. Ja jsem nerekla, ze masozravci umirajina rakovinu, ne ? Jen jsem sem dala par odkazu, kde se hovori o tom, ze nadmerna konzumace masa muze prispivat k ruznym typum rakoviny, a to je teda velky rozdil.

  10. aha. a co tedy povazujes za padny hlavni argument proti konzumaci masa (prosim bez deleni na bile a cervene, ryby, jen vseobecne)? dekuji

  11. …a uz vubec jsem nikde nerekla, ze by meli jist jen zeleninu, co je to za blbost ?

  12. zeleninu ATD. je nutno rozepisovat se o lusteninach, ovoci, semenech?

  13. 217: Nějakou velkou autoritu v oblasti výživy nemám, nikdy jsem nepotřeboval svůj způsob stravování obhajovat nějakými autoritami… Různá doporučení si přečtu a potom je promyslím.

  14. Uffff, už je to tu zase!!!
    Kytka: mňam, mňam, česnečka je to správné! Česneku totiž, není nikdy dost! A miloušká rybišška? Glum, glum! Amen, pravím vám!
    U nás bude dnes chléb se sýrem a možná i šunkou (když mi pes nechá) a k tomu rajčatový salát s estragonem.

  15. Ja to maso na cervene a bile delim proto, ze to tak deli prave odbornici na vyzivu a doporucuji konzumovat spise to bile. 218: tohle jsem fakt nerekla a je dobre zduraznit, ze i rostlinna strava doplni vse potrebne, tuky, bilkoviny, sacharidy, vitaminy, aminokyseliny, enzymy a ja nevim co vsechno jeste, co potrebujeme k zivotu, proto je asi dobre pro nekoho tohle zminit. No a co povazuji za padny hlavni argument proti masu ? Ze se ho konzumuje silene hodne, v nevhodnych kombinacich, v nevhodnou rocni dobu a konzumuje ho kde kdo bez ohledu na svoji konstituci a kondici. Ta spotreba masa stoupa prilis, jestli se tedy da verit statistikam. No a ja bych teda uvitala, kdyby se i v nabidce restauraci zacala objevovat jidla bez zivocisnych produktu, protoze je dost lidi, kteri se chteji z nejakeho duvodu te konzumaci vyhnout a nemaji moc velkou nabidku. Musi se spokojit fakt s malem, nebo si varit jen doma. Proto se ptam proc ? Kde se da vyvazene naobedvat bez masa, mleka, vajec ? No tech podniku je fakt jako safranu.
    A jeste k tem odbornikum: pro me je take odbornik ten, kdo vypada zdrave a ne jako ta dietni sestra,ktera radila na Prime v nejmenovanem poradu a sama mela nadvahu. Nekteri maji treba spatnou plet navic, potize s klouby atd. Napriklad. tak takovym odborniku je lepe se vyhnout a to plati i u lecitelu. Neduveruji bylinkari, ktery nevypada zdrave treba.

  16. Kde se da vyvazene naobedvat bez masa, mleka, vajec ? No tech podniku je fakt jako safranu..... To bude zrejme proto, ze poptavka neni dostatecna. Kazdy majitel restaurace chce na jejim provozu taky neco vydelat.
    K tomu ostatnimu uz nemam co rict, protoze si myslim, ze maso je jednoznacne nezastupitelnou soucasti lidske stravy. Ridim se selskym rozumem a vlastni intuici a zkusenosti. Mne cerstve maso dela dobre, neprecpavam se jim a tak nevidim, proc bych se ho mela vzdavat.
    Co se tyce bylinkaru, ja bych se spis obratila na toho, kdo bylinky prezentuje jako podpurnou soucast lecby klasicke mediciny. Ti, co tvrdi neco jineho, jsou sarlatani vrtici virguli ;)

  17. docela mi mluvi z duse clanek rachada, tenhle http://www.cuketka.cz/?… i kdyz nekdo muze zase rict, no jo, vzdyt se to maso driv jedlo, ale prave ze se jedlo tak nejak rozumne, v sezone, rozhodne ne jako dneska…no a ty lidi pak vetsinou pracovali na poli a my sedime v kancelarich pred pocitacema, proste je to nepomer. Me to pripada, ze lidi uz nevedi co do te pusy dat.. ze jsou silene zmlsani, maji stresy, tak je to tahne k jidlu a tim si vypestovavaji tu zavislost na jidle. No vzdyt je to uplne jedno, co kdo bude mit dneska k veceri, ne ? Hlavne ze se najite a nebudete mit hlad, o to jde. Ale nekteri lidi se tesi na jidlo jako male deti na hracku. Nerikam, ze ja nekdy ne, a ze si rada nezajdu do dobre restaurace posedet. Ale to co vidim okolo sebe, moje postrehy, a to o cem treba ctu tady na cuketkovi, tak to mi neda, abych se k tomu nevyjadrila.

  18. racharduv clanek urcite stoji k zamysleni :)
    Jasne, ze lidi jsou vyzrany a mozna prehodnotit kolik ceho snedi. Ale to uz jsme u toho, ze vseho s mirou at uz je to s masem nebo bez nej.
    Ja se na jidlo tesim jak male dite na hracku. Spolecna snidane je krasny ritual, stejne jako obed nebo vecere. S jidlem si nespojuji jen to, ze se nakrmim, ale jsou to chvile, kdy se oba zastavime, povidame si a uzivame jeden druheho a to i ve chvili, kdy mame na taliri uplne obycejne a treba i bezmase jidlo.

  19. Dneska jsem měl rostbeaf z biohovězího z Petřvaldu. Naprosto epesní, odleželé, křehoučké, šťavnaté masíčko. Pokud na něj zarazíte, doporučuji – cena ale odpovídá.

  20. David:

    něco blíž o tom mase by něbolo? zajímá mě to mooc!:) jak je to zpracované? bio? zrání? link? ;)

  21. Ale no tak, pane C. nebuďte zmlsanej, jo?:-)

  22. „je dobre zduraznit, ze i rostlinna strava doplni vse potrebne, tuky, bilkoviny, sacharidy, vitaminy, aminokyseliny, enzymy a ja nevim co vsechno jeste, co potrebujeme k zivotu, proto je asi dobre pro nekoho tohle zminit.“

    Netřeba zdůrazňovat, anžto tu nikdo opak netvrdil.
    Stále tu opakujeme, že jsme pro vyváženou stravu. Tedy od každého něco.

    Já se také na jídlo těším, a ač jsem třeba vyžraná, nejsem na jídle závislá. Dokážu si pochutnat stejně tak na chlebu s máslem nebo bramborách s tvarohem, jako na roastbeefu nebo tataráku z tuňáka. Do luxusních restaurací chodím zřídka, nemohu si to dovolit. Pokud v takové restauraci jsem -ať už za své nebo pozvána patřičně si to užívám.
    Nadváhu mám. Pardoxně, když jsem nejedla maso, po luštěninách, soje, seitanu, rostlinné stravě jsem přibírala ještě víc.
    Takže tak.
    To, že dříve měli lidé větší fyzickou zátěž jsme tu také myslím probírali, třeba v souvislosti s tím, že se jedlo tučné maso, špek, sádlo, lůj, protože ostatní buď nebylo(z důvodu vysoké ceny) nebo když bylo -prodalo se(ze stejného důvodu).

  23. Tedy pane C, taková bazální neznalost kvalitního zdroje masa, … MASA! :o)

    http://www.moravancz.cz/

    Je to normální zrání v půlkách, tuším. Každé hovězí má viset minimálně týden v půlkách. Ale dhementhní managoři obchodních řetězců požadují maso čerstvé, za což doufám skončí v pekle, kde je budou krmit podrážkovými stejky.
    Moravan mimochodem dodává do předních restaurací, jak jsem se dozvěděl. (Dle mého skromného názoru, právě biohovězí ze zvířete, které se cajdalo po louce, je typickým druhem biopotraviny, která má výrazně lepší chuť než z konvenčního chovu.)

  24. ad 14: a co esenciální mastné kyseliny versus čistě rostlinná strava? Na to si doteď nikdo nevzpomněl (kromě Davida).

  25. David:

    díky, Moravan samozřejmě znám :) viz. jejich nejprofláklejší výrobek v poslední době biopárky</em…

    maso na steaky porcované ve správně tloušťce, českého původu a se zráním na vzduchu(tuším 3 tejdny) je k dostání v makru. ani zaboha si nevybavím, co je to za producenta :(

    grassfed vs. grainfed tady myslím ani nemusíme řešit (ne vždy musí chuntat grass fed lépe, ale na 100% je jiné)… to je nejvěší smutnost české kultury masa. člověk se dozví maximálně část masa, staří kusu, plemeno. krmivo, styl chovu, zrání masa jde plně mimo :))

  26. 225: No a co povazuji za padny hlavni argument proti masu ? Ze se ho konzumuje silene hodne, v nevhodnych kombinacich, v nevhodnou rocni dobu a konzumuje ho kde kdo bez ohledu na svoji konstituci a kondici. Ta spotreba masa stoupa prilis, jestli se tedy da verit statistikam.
    A tohle je důvod proč být vegetariánem? Co takhle nepokoušet se spasit svět hned zítra a jednou provždy a jen jíst tak, jak mi to přijde správné? Tím myslím maso v rozumném množství a k tomu dostatek rostlinné stravy, mléčných výrobků a podobně.
    „Logika“ typu: „ostatní dělají podle mě něco špatně, tak já to vyvážím opačným extrémem,“ mi nějak nesedí.

  27. .-)))

  28. Oprava k 234: esenciální aminokyseliny, samozřejmě – to je tak, když člověk dělá víc věcí naráz. :-/

  29. 236: S tím mohu jedině souhlasit. A k tomu bych přidala, že petule sice brojí za vegetariánství (nebo co?), ale nějak mi v těch prohlášeních chybí změna celkového životního stylu. Neboli přijímá za hotové, že stráví život u počítače a víc ani krok, a pokud bude vegetariánka, tak to stačí. V prohlášeních nenacházím nic o sportu nebo aspoň pohybu. Přitom spousta lidí, kteří nepracují manuálně, se věnuje sportu. Jezdí na kole, běhají, lezou po horách… Nevím, proč by zrovna oni, byť kancelářské krysy, měli strávit život při nízkotučné zeleninové dietě. Jinak, co se týče těch stravovacích guru, tak u mě je to jednoznačně Michael Phelps (http://www.novinky.cz/…ch-lidi.html):-))))

  30. 239. Jojo, dieta podle Phelpse je skvělá.
    jen doufám (a moc mu to přeju – aby si to někdo nevykládal jinak), že za těmi výkony stojí jeho fyzička, odhodlání a talent.
    A ne třeba nějaký nový druh dopingu. Teď se mluví o genetickém dopingu, který zatím není laboratorně zjistitelný.
    Fakt doufám, že on nebude ten případ.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.