Vepřové koleno RSS

Štítky: , ,

2 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Ráda bych udělala na tématicky český večírek vepřové koleno. Máte někdo nějaký osvědčený recept? Mám představu, že bych ho asi ovařila a pak pekla, aby mělo kůrčičku. Slyšela jsem i o vaření v jablečném džusu a zázvoru (asi to pak hezky zkaramelizuje). Nikdy jsem ale koleno nedělala, tak nevim.

  2. Odzkoušené a dobré.
    Na marinádu:
    6 str. česneku (rozetřený)
    kmín + sůl
    1 l-ce hořčice + olej
    2 – 3 bob. listy
    6× nové koření

    Na pečení:
    2 cibule (nahrubo)
    6 str. česneku (nasekaný)
    6× celý pepř
    Sůl, sádlo
    2 dcl vývaru / vody

    Koleno vykostíme, naklepeme a zevnitř potřeme rozetřeným česnekem, pokmínujeme, osolíme, potřeme hořčicí a pokapeme olejem.
    Koleno svineme a omotáme provázkem. Zvenku opět potřeme česnekem, pokmínujeme, osolíme a pokapeme olejem.
    Na rozvinutou fólii poklademe bob. list a nové koření koleno zavineme do fólie.
    Takto marinujeme v lednici 2–4 dny.
    Do pekáče vložíme cibuli, česnek, pepř. Koleno vyjmeme z fólie a vložíme, i s použitým bob.listem a novým kořením do pekáče. Pokud je potřeba ještě dosolíme a potřeme sádlem.
    Podlijeme vývarem a dáme zakryté pečeme při 100–120°C po dobu 3 hod (3. mřížka odspodu). Dle potřeby koleno obracíme a podléváme. Po 3 hod pekáč odkryjeme, teplotu zvýšíme na 200°C a pečeme další 1 hod. Dle potřeby potíráme výpekem. Posledních 10–15 min grilujeme.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.