Velká podzimní cyklojízda 2008 RSS

Štítky: , , , ,

36 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Okolí Hradčanské ano, ale už dnes se tam většinou chodí podchodem metra, přebíháme jen my šílenci a jen občas. Prašný most podle mého názoru minimum – chodec půjde z Dejvické pěšky daleko spíše na tu Hradčanskou, cyklista pojede buď na Hradčanskou, nebo na Vozovnu Střešovice. Letná jak která část, frekventovaná (chodci) část Letné začíná až od Letenského náměstí dolů, trochu provoz chodců je od Sparty k Letenskému náměstí, Mezi Spartou a Hradčanskou je to minimum – na Letné by imho bylo spíš potřeba vymyslet lepší oddělení cyklostezky v parku (vedoucí od lávky u Chotkových sadů) od batolat a psů – když jsem jezdil na gympl na kole, byla to moje prakticky každodenní trasa a s obojím jsem si tam užil, ještě že mám docela postřeh a vždy jsem dbal na kole na funkčnost brzd.

  2. asi žiojete na jiné p6–7 než já :)

    „ale už dnes se tam většinou chodí podchodem metra“

    ano, za chvíli budeme chodit podchodem po celém městě… :)

    ad prašný most bohužel málokdo tam vidí přímý a v podstatě umrtvený koridor kulaťák – pražský hrad. naprostá tragedi, tekkto se to spojení přeruší v podstatě už na furt.

    letná – mezi spartou a hradčanskou je to minimum, ano a proč? porotože tam není k bytí. stejné jako hradčanská.

  3. David:

    „Automat a jejich práskačskej web? Tfuj!“

    tohle jsem nepochopil, můžete nějak rozvést? ;)

  4. 32. Momentálně žiju už pár let za Prahou, ale na podzim se snad budu na 6 vracet – předtím jsem žil přímo na Letenském náměstí. nicméně stále se tam poměrně často vyskytnu.

    Prašný most: tam vidím spíš problém v tom, že místní moc na hrad nechoděj a turisti zase moc nechoděj na kulaťák (leda tam dojedou s kuframa z letiště a pokračujou do hotelu metrem), což mi přijde přirozené. Takže ta trasa mi nedává příliš smysl ani ne tak proto, jak vypadá, ale protože kolem ní nejsou žádné obchody a Hrad není cíl, na který bych jako místní potřeboval nějak často – když už, tak pod něj do centra a to bych jako pěšák jel určitě metrem a na kole mi podle toho, kam přesně do centra, přijde z Dejvické lepší trasa Hradčanská – Chotkovy sady – myší díra – Klárov, nebo Vozovna Střešovice – Nový Svět – Hradčanské náměstí/Loretánské náměstí/ – Nerudovka/Petřín.

    Mezi Spartou a Hradčanskou je to to samé v bleděmodrém – stadion Sparty na jedné straně a prázdná pláň na druhé – je to poměrně dlouhá tramvajová zastávka (spíš 2) na to, abych ji šel pěšky jen tak a přitom po cestě není nic zajímavého a na kole je to také příjemnější kolem Hradu a potom Letenskými sady a nebo z Dejvic zase nahoru Korunovační nebo Stromovkou- tady by to mohla změnit knihovna – pokud by ji tam nakonec postavili, ale měl jsem dojem, že vyústění tunelů a křižovatka by měly být až za ní směrem od Hradčanské.

    Prostě vnímám auta jako do určité míry nutné zlo a to, že budou mít vyčleněnou dostatečně průjezdnou hlavní trasu podle mě logicky znamená, že z ní nebudou tak často uhýbat a vedlejší ulice zůstanou volnější pro cyklisty a chodce. Oproti tomu záměrné zpomalování aut na hlavní trase (viz některé návrhy Automatu) podle mě povede k tomu, že řidiči ztratí nervy v zácpě na okruhu a pokusí se prokličkovat vedlejšími ulicemi – takže ve výsledku ucpou všechny ulice…Prostě jen za částí jejich návrhů vidím motivaci zlepšit situaci cyklistů – za jinými zase pouze čirou nenávist k automobilům – a návrhy vytvářené z nenávisti k jednomu významnému druhu dopravy těžko mohou být funkční.

  5. No, mezi Spartou a Hradčanskou už dávno prázdná pláň není. Jen díry, tunely, bordel, bláto, špína, smrad, rámus, plno strojů a aut…hnus!

  6. 35. To je fakt, teď je tam stavba, já popisoval stav před ní. Bordel je okolo každý stavby, kdysi jsem u stavební firmy dělal a bohužel se tomu nedá zabránit. Já tu z okna koukám na stavbu velkýho jižního okruhu a to je mazec – jeden velkej náklaďák s hlínou za druhým. Naštěstí je to asi kilometr přes pole, tak je není slyšet.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.