Lodní kuchyně RSS

Štítky: , ,

9 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Zdravím všechny přítomné,
    čeká mě cesta přes Atlantik na katamaránu a mám na starosti jídlo. Chtěl bych vás poprosit o tipy na trvanlivé suroviny a recepty z nich.
    Zadání:

    • šest lidí
    • bude to trvat zhruba měsíc
    • lednička určitě nepojede celou dobu, takže se na ní nedá spoléhat
    • k dispozici bude plynový sporák a trouba
    • a většinu musíme nakoupit na Kanárech (což by nemuselo být až tak špatný)

    Rád bych bohatší stravu než pytlíkový polívky a paštiku z konzervy :)

    A další výzva je pečivo – jestli máte tipy na pečení chleba, zkoušel jsem teď dělat čapátí placky a je to přesně co potřebujem – trvanlivé suroviny a není to energeticky náročné.

  2. Co jedl Christopher Columbus: http://www.christopher-columbus.eu/food.htm

  3. ↪ 1 paja: uplne nejjednodusii chleba je chleba bez hneteni ala cuketka (podle ny times), neboli jednoduchy tak, ze ho zvladnou i fashionblogerky… http://www.cuketka.cz/?…. Da se udelat i bez toho mezikroku, tzn rovnou kydnout z misy do rozpalenyho plechu, tzn minimalne na matlani fakt nenarocne.

  4. ↪ 3 farfalla: … tak jednoduchy, ze ho zvladnou i fashionblogerky? No tak to je moc :-D

  5. ↪ 3 farfalla: Ten jsem zkoušel a je fajn, snad to půjde bez toho litin. hrnce. Letadlem ho napotáhnu :) Nebo zkusit najít před odjezdem nějaký pěkný šutr a zkusit to s nim.
    Jinak času tam bude spousta, neni problém kynout třeba týden :)

  6. ↪ 5 paja: Bez litináče to jde úplně v pohodě, já tenhle skvělý chleba peču v obyčejné dortové formě o průměru dvacet cm, a na první půl hodinu chlebík jen zakryju kusem alobalu. A vždycky se povedl jedna báseň :-) Tak držím palce na cestách!

  7. ↪ 6 Madla81: tak to je dobrá zpráva. Stejně ho ale ještě zkusím udělat bez té litiny.

    Nemáte tipy na vývary? Docela jsem si oblíbil koncetrované skleničky z Marks a Spencer, znáte nějaké alternativy?

  8. zkus se podivat na hotovky.cz. par jidel jsem od nich mel… a musim uznat ze se to da (nejsem reklamni agent… jen spokojeny zakaznik)

  9. tex: to by bylo fajn, ale poletíme asi s Ryanair a tam se platí 20€ za kg navíc – nechci vědět na kolik by ty skleničky přisly. Odsud povezu jenom superkoncentrovaný věci, zbytek se musí nakoupit na místě.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.