Dýně a kam na ně RSS

Štítky: , ,

27 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. vyčerpán latte art jamem jsme sinechal ujít biojarmark v toulcově dvoře. vždycky jsem tam nakoupil pěknou zásobičku dýní hokkaidó ;)

    prosím poraďte, kam pro pěkné dýně? děsně rád bych taky sehnal dýni muškátovou.. achjo

  2. Trhovci mají už dlouho. V hoelšovické hale č.22, např. Viděla jsem i u nás v Normě, ale ty asi nebudou bio. I když…jednou jsem byla mile překvapena, koupila jsem tam organic brambory, z nějaké anglické farmy(to, že nejsou od nás jsem zjistila až doma, pečlivým zkoumáním obalu). Byly loňské, chutnaly i vypadaly jako nové. jakým omylem se to ocitlo v obchdě typu Norma dodnes nechápu…

  3. Dýně, ble :o) Dyť to nemá žádnou chuť. Vůči této zelenině jsem frigidní :o)

  4. Zrovna v pátek jsem koupila dýni Hokkaido v Country Life (Melantrichova 15). Vyzkoušela jsem loňský Cuketkův recept na rizoto http://www.cuketka.cz/?… a mělo velký úspěch:). Také je z ní vynikající Šárčina polévka http://dolcevita.blog.cz/…uzete-udelat

  5. nevim, jestli obchodni retezec funguje stejne u nas jako u vas, ale muskatovou dyni jsem koupila v OBI :))

  6. Já je chci, ale jen na vydlabání :o)

  7. Pivli: Když může mít regál s biopotravinami Plus, proč by nemohla i Norma…

  8. hehehe, doporučuji navštívit Normu, hlavně tu na Pankráci. pak pochopíte, že nemůže. Občas se tam zatoulá nějaký ten výrobek v akci, který stojí za povšimnutí, vyjímečně dokonce bio. Třeba vločky. Ale jinak? Ty brambory byly fakt nějaký omyl.

  9. http://www.ekostatek.cz – ekozemědělci v přechodném období (pětiletá regenerace půdy, než mohou dostat certifikát Bio), jednou týdně, zpravidla v pondělí, zavážejí svou zeleninu do Vinotéky Na Slupi (u Botanické zahrady UK). Druhů dýní mají opravdu požehnaně. Nevýhodou je, že se v blízkosti vinotéky v centru nedá zaparkovat, a vozit si zásobu zeleniny v batohu nebo po taškách přes celou Prahu … ufff.. .jinak ale mají zeleninu moc pěknou. Ten samý problém vidím u Country Lifu. Ráda tam chodím nakupovat, ale než se pak s dýní, patizonem, brambory atd dostanu domů, dost mě ta cesta odrovná ;) Na Dejvické v Albiu teď taky mají dýně. Nostalgicky vzpomínám na doby, kdy jsme bydlela ve Zlíně a na tamějším úžasném zeleninovém trhu v centru prodávali dýně dva milí ekozemědělci, pan Weidenthaler z Velehradu a druhý z Lukova. Za krásné ceny, výborná chuť, s úsměvem a popovídáním :) Jo, zlatá Morava …

  10. petina:

    vítejte na fóru peti ;) moc zajímavý tip jen co je pravda, teˇ%d sjem to propásl, ale příští táden se tam vypravím :) díky

  11. Já koupila krásku z Velehradu na Biojarmarku v Toulcově dvoře, jinak prý dodávají například do Biotopu, a dýně v nabídce má i Rozmarýna na Andělu.

  12. Jednu dýni jsem si zrovna dneska donesla domů od nás ze stánku se zeleninou – po domluvě mi ji naše paní zelinářka opatřila. Nalákaly mě všechny ty úžasné recepty, které se poslední dobou na blozích vyskytly. Už se těším.

  13. dýně jsou hotové poklady :) furt jsem se nedostal k pořádnému nákupu!!! já to snad nestihnu!!! :(

  14. Nevěděl by někdo, kde v Praze by se daly koupit takové ty malé okrasné dýně? Děkuji.

  15. Sony,
    potkávám je snad v každém květinářství. Že by Praha byla výjimkou?

  16. Já taky marně sháním dýně po Praze a jiho-západním okolí. Teď jsem jela k Čáslavi a nenašla jediný stánek:-( Kdybych jen věděla o té ekofrmě ve Vlkaneči, hned by bylo pár kousků mojich. Prosím, poraďte, do jakého zelinářství v Praze?Pokud možno u metra, dýně přece jen není jako pírko:-)

  17. Já letos viděl dýně prodávat už i v hypernově a Tescu – prostě oranžovej mor (-:

  18. 16. Na dýně jsem narazila v každém druhém zelinářství po celé Praze. A v Rozmarýně u Anděla jsou i v bio kvalitě.

  19. ahoj, asi největší výběr dýní mají v holešovické tržnici. velké, malé, okrasné, na Halloween, žluté, oranžové, zelené (na modré a červené si jěště nějakou chvíli počkáme :-) špagetové, nešpagetové, hokaido…20kč/kg – dnes jsem koupila 4 ale jěště jsem tam nějaké nechala :-) nejlepší výběr je v pátek a sobotu ráno. hezké dýňobraní…

  20. v pátek jsem koupila již nakrájené kusy- akorát na polívku, rizoto nebo kaši na Havelském tržisti- kousky po 20/ 15 korunach
    dále je mají na Strašnické na tržnici a na Pankrácké tržnici

  21. jinak Havelák mě přijemně překvapil a potěšil i jinak skoro jsem měla pocit, že ani nejsem v praze. Koupila jsem skoro vše co jsem chtěla od silného čersvého kopru, hladkolisté petržele a voňavě karotky…škoda, že to mám tak z ruky..

  22. POZOR! novinka od firmy Bonduelle – mražené dýňové puré, chutnal jsem z nich polévku a je velice dobrá. Snad se to dá srovnat i s doma v alobalu upečenou a pak rozpyrovanou kaší na polévku nebo pěnu.

  23. Aktuálně: Kde kupujete dýně? Ideálně Praha 4 nebo 5… Ať nemusím s dýní z Holešovic… Díky

  24. Já kupuju dýně na trhu na Náplavce. Od krčské nemocnice imho nejdostupnější.

  25. Muškátová v Bille, Branko Semice, 39,– Kč.

  26. Muškátovou (dokonce ve slevě – v halloweenském balení, ale ozačenou k jídlu) i hokkaido (bio) mají v Albertu celý rok…

  27. Nejlépe navštívit farmu Bykoš..odtamtud jsem si odvezla plnou přepravku různých typů. je to kousíček od Berouna. Jinka hodně dýní bylo na trhu v Karlíně.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.