Prague Food Festival RSS

Štítky: ,

114 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 60 Quaki: Přimlouvám se za ukončení diskuze, protože shoda je nenalezitelná asi jako kuřáky a nekuřáky.

    Osobně se přikláním k názoru, že dítě v kočárku si takovou akci nemá šanci jakkoli užít a vypustit caparta mezi ten dav je spíše nemyslitelné.

    Kdo byl na Žofíne, vzpomene si ale, že tam je bezva hřiště a byl tam i opravdu skvělý dětský koutek. Já jsem tam byla s kamarádkou s 2letou holčičkou, celou dobu byla 1 z nás na hřišti s dítětem a druhá nosila dobroty. Užily jsme si to všechny 3. Tak myslím, že než se zbytečně hádat a urážet by nebylo špatné dát najevo pořadateli, že akce je v takovéhle podobě pro rodiče s dětmi nepříjemná a do jisté míry omezující, a že prostory typu Žofín, Kampa a další, kde je hřiště a neplatí striktní omezení by se asi všem líbily víc.

  2. ↪ 61 kacka_zvykacka: Naprostý souhlas. Mimochodem to hřiště na Žofíně už pěknou dobu dětem závidím :)

  3. Doufám, že příště bude na tuto prestižní akci v prostředí kulturní památky pro vybranou kultivovanou nejvyšší společnost předepsán i odpovídající dress code a všechny rušivé elementy budou předem zakázány :-)))

  4. Zajímavá debata… No chápu obě strany, než jsem měla vlastní tak mě cizí uřvané děti taky obtěžovali. A byla jsem si jistá, že moje dítě se rozhodně takhle nikdy chovat nebude a že ho budu brát pouze na akce určené dětem. No a ono to prostě nejde. Je pravda, že jsem měla hlídání a PFF bych si se synem rozhodně neužila. Ale chápu, že to prostě někdo riskne. Tak jen pro ty bezdětné – vzpomeňte si na tuhle debatu až budete mít dítě.:-))

  5. Mě ty cizí uřvaný děti taky otravujou, ale nenapadlo by mě, že by kvůli tomu měly mít zákaz vstupu na PFF. Vůbec obecně lidi mě otravujou, kdo se má na ty ksichty koukat, zakázala bych tam vstup všem kromě mě.

  6. Můj poslední dodatek na toto téma. Náš 16-měsíční syn si hodně pochutnal na líčkách s kaší a na flambovaných banánech se sorbetem. Říct „ňam“ už umí a řekne to jen když mu chutná (BTW: slávku vyplivnul a zaksichtil se). Děti jsou součást rodiny a komu se to nelíbí, může sám sedět doma.

  7. ↪ 66 mpik: Chce se mi něco říct, ale držím se nekonfliktní kacky_zvykacky, tak si to laskave domyslete. A nešetřete se :)

  8. ↪ 67 Quaki: Něco pro vás: http://nokidding.webovastranka.cz/ Myslím, že tam se vám bude líbit. Najdete tam akce, kde se určitě nesetkáte s dětmi, návod, jak se množit dělením a tak…;-)

  9. Ač dítě máme, osobně taky nejsem příznivcem toho tahat děti na každou akci a za každou cenu. Bavím se o dětech tak do 3 let, např. Dítě má nějaký režim, mnohdy ještě spává přes den a akce a la PPF, návštěva restaurace, zámku atp., prostě něco, kde nutně potřebujete, ať sedí v kočáře, dá pokoj a vy máte klid, ho dokáží pěkně rozhodit:-D Osobně to řešíme buď hlídáním, nebo tím, že jeden se věnuje dítěti např. v zámecké zahradě, druhý je na prohlídce a pak se protočíme a nebo tak, že do restaurace se jde, až dítě vytuhne v kočáře a máme klid na jídlo jak my, tak ostatní hosté. Nedělám si iluze o tom, že každý je nadšen vidět naši ratolest v „akci“. Nové a neznámé prostředí dělá s tak malými dětmi svoje a nikomu cizímu fakt nevysvětlíte, že vaše dítě je normálně hodné a skoro nezlobí:-D Já nejsem nadšená ani z cizích řvoucích dětí v uzavřeném prostoru, či na nějaké takové pro mě „sváteční“ akci, ani z mého uřvaného dítěte, takže se to snažím maximálně eliminovat (to naše dítě tedy, případně jeho účast na podobných akcích;-). Ano, v kavárnách s dětským koutkem, na hřišti, bandu ne zrovna tichých dětí očekávám, jinde už méně. Mně osobně by nebavilo pořád nějak dávat pozor na to, aby naše zlato něco nevyvedlo, nerozbilo, neřvalo atd., prostě bych si to neužila. Ale to už je otázka vkusu každého soudruha, jak to má nastavené.

  10. ↪ 69 irresistible: Děkuju! Přesně takhle si to totiž představuju já a snažím se to tak realizovat s kamarádkami, které na rozdíl ode mě děti. Při troše tolerance a přemýšlení se to totiž dá opravdu vyřešit tak, aby se to líbilo dítěti, mámě i okolí. Holt nejdeme do Cafetera, ale do Coffee Heaven, kde je hluk a spousta lidí a dítě nikomu nevadí (a když řve, tak se sebereme a jdeme pryč), na večeři jdeme, když hlídá partner (nebo hlídám já/někdo jiný a jdou spolu) a o víkendu vážně jdeme spíš na hřiště než na skleničku…

  11. No samozřejmě, ale tady se nebavíme o návštěvě opery v Národním divadle. Rozhodně nejde o „tichý uzavřený prostor, kde všichni chtějí mít svůj klid“. Jestli na PFF svoje dítě neberete, protože „si to s ním neužijete“, tak to je samozřejmě vaše věc a nikdo vás nenutí si tam dítě s sebou brát. Jsou ale i lidi, kterým přítomnost jejich dítěte na takovéhle akci nijak nevadí, protože třeba si nemyslí, že „nutně potřebují, ať sedí v kočáře, dá pokoj a vy máte klid“. Pak si tam dítě s sebou vezmou a třeba si to tak strašně neužijou, protože se musí dítěti víc věnovat a brát na něj nějaké ohledy a hlídat ho apod. No a co? Vždyť to je snad každého věc, jak se rozhodne, jestli chce jít radši se svým dítětem nebo bez něj. Opravdu si myslíte, že PFF je něco tak výjimečného, kultivovaného, klidného a vážného, že tam děti nebo kočárky vadí natolik, že by se jim tam měl zakázat vstup? Komu z vás tam nějaké cizí dítě vyrazilo talíř z ruky a rozlilo pivo? A nikdo jiný tam nedělal hluk než řvoucí děti? A byl tam vůbec nějaký výrazný hluk vyšší než jaký se dal normálně při tom množství lidí a místě očekávat? Nikdo nikomu nepřekážel než kočárky?

  12. Jistěže bych přístup lidí s kočárky nezakazovala, jak jsem psala, každého věc. Asi bych si trochu kálela do vlastního hnízda. To, že já si to neužiju, protože si chci v klidu pomlaskávat a debatovat o jídle a neřešit do toho čaj, rozmatlaný banán, čůrání atd. neznamená, že někdo jiný se nad to jako rodič nedokáže povznést a zvládne to najednou;-) Pochopitelně přítomné účastníky s dětmi a kočáry ani nevraždím pohledem, jen jsem ráda, že to naše jsme nechali doma a máme fraj.

  13. Á, vidím, že kočárková bitka hoří i tady (už mě překvapila na Inspiromatu banalit). Po poznámce o tom, že PFF si sice dítě neužije, ale užijí si ho rodiče a dítě může být spokojeně „na výletě“ (vím, o čem mluvím – syn byl do určitého věku v podstatě zavazadlo, protože ho strašně zajímali lidi – venku seděl v kočáru, mlčel a mnoho hodin bych ochoten výhradně třeštit oči; křiknul, když měl hlad, byl ucpán flaškou, a byl zase klid – když chtěl spát, tak si hodil šlofíka a hotovo; btw, i pár těch galerií jsme s ním absolvovali: on v šátku, zíral na obrazy – netuším, co ho na nich bavilo, ale že by to prořval nudou, to nemohu říct), a že by s sebou člověk v zájmu zachování duševního zdraví svého i ostatních pochopitelně neměl brát dítě, o kterém ví, že bude prudit, protože se nudí nebo má koliku nebo cokoliv, přejdu ke kočáru, neb to považuju za zásadní:

    Dyť to pořádaj už kolikátej rok, mankote. Lidi s kočárama jim tam chodí léta. Je chyba organizátorů, že vyberou místo, kde se s nima být bez úhony nedá (pokud se nerozhodnou kočárky zakázat – na to má každý podnikatel svaté právo).

    (Ale připadá mi čím dál tím zvláštnější, jak netolerantní jsme. Já nijak zvlášť nemiluju cizí potomky, proč taky, že jo. Pokud řvou a nesnaží se je nikdo uklidnit, bublám jak hrnec na plotně. Ale když vidím, že někdo něco koná – marjá, jsou to děti, taky jsme řvali jak protržený, všichni. Jsou místa, kde to není příliš vhodné, představení Rusalky, například, ale jinak… Když jsme s dítkem absolvovali Madrid, nezažila jsem vražedné pohledy, ani když si houklo v té galerii – dítě zabreklo, já začala houpat, dítě tak do minuty zmklo, hodila jsem omluvný pohled kolem, a „odpověď“ byl úsměv. Začíná se mi po té jižní pohodě stýskat.)

  14. Já jsem byla bohožel hodně zklamaná :-( Hodně jsem se těšila, protože jsme minulý rok z mnoha důvodů nebyli, ale nakonec velké zklamání. Samozřejmě jsem si vytipovala to, co jsme chtěli uchotnat. A ejhle – naprostá většina stál 8 G a více, takže z toho nakonec sešlo. Upřímně kousek masa nebo ryby za 250 Kč je opravdu velký luxus. To si ho raději koupím a připravím sama. Samozřejmě, jde o tu atmosféru, ale za tu mi to už ani nestálo – pršelo, plno lidí, málo místa…
    Snad jediný pozitivní zážitek máme z La Gare/Les Moules – Honza Ivanco je prostě rozený obchodník a uměl vše náležitě prodat. Na jejich cibulový koláč budeme dlouho vzpomínat.

  15. Tak se to zase blíží! 25. – 27. května! Jen po loňském rozčarování váhám s účastí. Co by mě mohlo zlomit?

  16. ↪ 75 mpik: třeba ten neodolatelný nový slogan? :D

  17. Podle všeho PFF není vegetarian friendly, tak nic, pro muže tam nic není, tak si o tom opět jen přečtu…

  18. Hmyz nemusím, žáby taky ne, krevety mám sice rád, ale jsem na ně alergický, takže asi letos vynechám.

  19. Já jsem se už po loňsku rozhodla, že mě tam víckrát neuvidí, pokud by se něco zásadního nezměnilo, což nevypadá, takže peníze radši utratím pro mě příjemnějším způsobem.

  20. My taky nejdeme, za ty peníze mi to nestojí…

  21. Po loňském zklamání tuto akci také sabotuji.

  22. Jak tak čtu, pro PFF to letos nevypadá dobře… aneb kdo chce víc, nakonec nemá nic, viďte, milé děti…

  23. Me desi, ze je to na stejnem miste jako minuly rok. Pro takovouhle akci by to chtelo spis misto s vetsi volnosti pohybu a ne misto, kde k vam miri securitak i kdyz si jenom na momentik odlozite neco na zidku. Minuly rok mi ta silena tlacenice bohate stacila.

  24. Úroveň jednotlivých ročníků má bohužel klesající tendenci, ale stejně se tam vypravím, jsem prostě zvědavá :-)

  25. Souhlas, to místo je opravdu krajně nevhodné. Já bych preferoval víc otevřený prostor s dostatkem stolů, židlí a laviček, částečně zastřešený pro nepříznivé počasí…
    A doporučuji vlastní příbor, osobně nemám rád plasťáky…

  26. Letos opět rád půjdu. Nebyl jsem v Sovových mlýnech, ale všechny ostatní ročníky (s přibývajícím počtem návštěvníků) se konala tlačenice na cestičkách, u stolků, u stánků. Je to prostě daň za místo a zážitek… Určitě je někde místo, kdy by to bylo lepší. Možná Letná by to mohla zachránit…nebo Strahov? :-)

  27. Jinak pamětní příbor na zálohu (viz. Žofín), by byl přínosem. Beru si také svůj..


  28. Otevřela jsem tuhle diskusi, protože jsem si říkala, že bych letos konečně poprvé mohla PFF zkusit navštívit.
    V předchozích třech letech jsem byla střídavě na rizikovém těhotenství a v nemocnici na operaci, takže letos by to byla první příležitost.

    Ale jsme jako rodina rozrostlí o jednoho malého člena.
    A jak jsem teď přečetla tu předchozí stránku diskuse, tak mě to docela vyvedlo z míry – asi se mi nechce být terčem takové nenávisti jen proto, že tlačím kočárek s miminem.

    Je tam něco tak extrovního, že by nám to s mužem mohlo za ty zlé pohledy na kočár a proklínání blokování cest a nevíc co dalšího stát? Nebo lépe se na to vyprdnout?

  29. ↪ 89 kami: Kami, já jsem loni vnímala nenávist vůči kočárkům pouze na internetových diskusích, přímo na místě nikoli. Takže nějakého kamenování bych se nebála. Spíš jde o to, jestli se Vám do toho mumraje chce, já toho měla docela dost i bez kočárku a zdrhli jsme nakonec mnohem dřív, než jsem si plánovala. A i ty peníze dám příště raději za normální jídlo v klidu v restauraci. Nelituju, že jsem tam byla, alespoň jednou se tam mrknout asi láká každého, koho zajímá gastronomie. Ale byla jsem, viděla, zažila a podruhé (alespoň pokud bude stejný koncept a umístění) už nemusím. A konečný hřebík do rakve byl pro mě ten letošní slogan:)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.