Nova: Babicovy dobroty RSS

Štítky: , , , , ,

180 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 29: a tuňákovou majonézu s ančovičkama nahradí majolkou Boneco .o)))))

  2. Mně se pořad opravdu moc líbí. Myslím, že ani primárně nemá být určený pro gurmány,stravovací odborníky a vůbec haute cuisine s přípravou pokrmů „lege artis“, ale pro běžného člověka, který si ze snadno dostupných surovin a pokud možno za krátkou dobu připraví něco nového, něco, co ho ještě nenapadlo vyzkoušet. Jako představitel zrovna této cílové skupiny – jsem za pořad ráda, některými recepty jsem dokonce nadšená. A vůbec mi nevadí myšlenka, že by možná správný Ital, či Balian, či ..??? s představovanými pokrmy možná vyrazil dveře.

  3. 32: Přiznám se, že jsem ten pořad ještě neviděl, navíc internetové stránky TV Nova očividně obsahují nějaký příkaz, který si můj prohlížeč vysvětluje jako „zavřít okno“, takže ani k receptům se moc nedostanu – podařilo se mi přečíst jen dva -guláš a kuře s rajčatovým salátem. A musím říct, že rajčatový salát, do kterého na 6 rajčat přijde šálek majonézy (v předpisu, je navíc ještě půl šálku olivového oleje, ale pak už tam není nic o tom, že by se měl do salátu přidat, takže ten asi má být jen položený vedle na stole během přípravy salátu – trochu to tím pádem připomíná recept na nafukovací rybu dle stařenky Oggové, správní konosejři určitě poznaj, jestli jste vedle misky se salátem ten olej měli nebo ne. (-: ) mě docela vyděsil. A to jsem si zdaleka nepředstavoval svůj oblíbený půllitrový hrnek, ke zděšení mi stačí běžný čtvrtlitráček, dokonce i 150 ml šálek na cappuccino by mi přišel jako zatraceně hodně majonézy…
    Co se týče upravování receptů směrem k dostupnějším surovinám – jsem jednoznačně proti. Pokud se na takový pořad mám dívat a má tam být exotické jídlo, chci to jídlo vidět tak, jak to má být, u opravdu exotických ingrediencí budu vděčný za zmínku o tom, čím dostupným by se daly nahradit. A sám si potom rozmyslím, jestli budu tu surovinu těžce shánět (a/nebo platit), nebo jestli sáhnu po té navrhované náhražce. A nebo jestli se receptem nechám jenom volně inspirovat a budu experimentovat.

  4. Kytka: souhlasím s Vámi, jen bych v případě pořadu pro cílovou skupinu, kterou zmiňuje Yenny, tolerovala i opačný postup. Tj. použít dostupnější suroviny, ale pod podmínkou, že hned na začátku upozorním, že jde o recept pouze inspirovaný nějakou konkrétní specialitou a zmínit, v čem se konkrétně odchyluje a co by se použilo v originále. Pokud to neřeknu a svévolně použiju náhražky, pak je to špatný a hospodyňky budou žít v bludu.

  5. 34: I to je jedna možnost, byť televize by si ty suroviny určitě mohla dovolit a pokud jde třeba o nějaký u nás neobvyklý druh ovoce/zeleniny, nebo jinou potravinu, kterou je potřeba nějak speciálně připravit/očistit apod., je používání originálu příležitost ukázat jak se to dělá (a taky jak to má vypadat). Když mi pak řeknou, že to můžu nahradit třeba bramborou, budu celkem přesně vědět, jak vypadá a co s ní mám dělat i bez ukázky…

  6. Kytka: Vy budete vědět. A předpokládám, že většina z nás tady na cuketce včetně mě, by to uvítala raději tak, jak píšete. Ale pořad je asi cílen na méně zanícené publikum, které by se těch speciálností mohlo třeba leknout.

  7. 36: Pak je podle mě lepším řešením takové recepty prostě nezařazovat, případně na ně udělat jinej, jasně (tedy i hlavním účinkujícím) oddělenej pořad…
    Takto to imho povede ke vzniku a rozšíření podobných paskvilů jako české presso v kávě apod.

  8. Hlavně zajímavá kuchyně není jen o exotických nebo drahých surovinách. I z bůčku se dá udělat super gáblík.

  9. 38: přesně tak, můj fr.manža peče supr bůček po francouzsku.
    U Babicy mi štve, že něco vaří a ani neví co ;-)

  10. Mně pořad Babicovy dobroty nevadí. Pan Babica sice není žádný rétor a jeho pokusy o vtipy jsou velmi neohrabané, ale nemyslím, že Nova chtěla dělat nějaký povznášející, elegantní a vzrušující pořad o vaření, takže mi ten pořad přijde celkem v normě ve zdejších luzích a hájích. Kdo chce něco víc, určitě ví, jak si hodnotnější info a přístup k lepší show zajistit a nemusí se čílit nad Novou:-)

  11. 39. Mám pocit, že někdy ani neví, že vaří…:-)))

  12. 40: Problém ovšem nastává, když potom diváci TV nova chtějí v restauracích to jídlo takhle, protože takhle to přeci viděli v televizi a tedy je to takhle správně. A kuchaři v restauracích jim to tak uvařej, protože se třeba dívaj taky. A bohužel to tak uvařej i mě, kterej se na to nedívám… Nerad bych na seznam rizikových objednávek, kterému vévodí espresso, doplňoval třeba ten rajčatovej salát.

  13. 38, 39: Jo to by určitě bylo dobré řešení, vybírat z těch zajímavých cizích kuchyních recepty, které se obejdou bez pro nás exotických surovin, aniž by je kvůli tomu někdo musel zprasit.

  14. 42: fanoušci pana Babicy si naštěstí v restauracích naštěstí dávají Gordon Blue nebo smažák s hranolkama :-P

  15. Prý se od února nebo března chystá na Primě pořad se Zdeňkem Pohlreichem. Měl by snad na způsob Ramseye radit restauracím, co zlepšit. Tak třeba se v téhle oblasti televizní tvorby přece jen blýská na lepší časy:-)

  16. Michala:

    jako vždy bomba drb! :) už jsem navštívil jeho nové místo divinis :) sám by potřeboval několik změn (o caf. imperial platí možná ještě víc), jinak je to ale špica!

  17. 46: tak to si ho pozvu, to bude sranda, ale musí mít hlavu namazanou olivovým olejem, jinak ho neberu. Aby mu to lépe klouzalo až ho nakopnu směr východ.

    Chtělo by to pár změn, jinak je to špica?? Co tím básník chce říct? To se tam teda musím jít podívat, aby mě něco zase neuniklo. Jo to víte, že zavírají Hilton?

  18. @ cuketka: ty už si tam bol???? Kedy bude recenzia? Po tej našej debate inde na fóre som už fakt zvedavá!!!

    Gastronaut: cooo, jak zavírají Hilton???? :-))
    A ešte čakám na Vašu odpoveď o zložení tých kórejských koláčikov v Paládiu (v inom príspevku na fóre, that is:)

  19. „básník“ řekné své, až přijde čas :) zatím no comment

  20. Jestli je ten pořad s Pohlreichem skutečně v přípravě, bude se věnovat menším restauracím… hlavně aby někoho nenaštvali :) Ale trochu se bojím srovnání s Kitchen Nightmares pana G.R.

  21. Cuketka: Myslíte, že to je kec? Nebo to byla pochvala? Jsem zmatená:) Ale bylo by to super, jestli to je pravda. A na recenzi Divinis jsem moc zvědavá.

  22. ne myslel jsem že je to super zpráva, podobný pořad by určitě bodnul. jen se trošku (hodně) děsím zpracování toho formátu primou :)

  23. je to hňup
    dělá kimči a nechá to odležet
    o procesu mléčného kvašení se ani nezmíní

  24. hm to sem neviděl, ale esli jo tak je to hňupovina :(

  25. Kimchi? Tak to bych rád viděl.

  26. Asi čte Cuketku, ale to je tak všechno. Nepoučil se. Mamlas!

  27. 56: Jak to kimchi v jeho podání vypadalo?

  28. kimči vypadalo naprosto normálně, o to nic. jen to narval do skleničky a dal to odležet do lednice

  29. http://archiv.nova.cz/…kim-chi.html

  30. No, v ledničce mu to rozhodně nádherně vykvasí, troubovi!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.