Střeva na klobásky v Praze? RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

5 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Rád bych se poradil – je v centrální Praze nějaké řeznictví, kde by prodávali přírodní střeva (čištěné, solené) na domácí párky a klobásy?

    Potřeboval bych koupit tenčí střeva, nejlépe skopové cca 22 milimetrů, a marně sháním řeznictví nebo obchod, kde by se daly koupit. Případně nějaké místo, kde se dají koupit tenká kolagenové střeva?

    Zatím jsem narazil jen na Huderu, kde Pod Hradním vodojemem není problém koupit po domluvě vepřová střeva, která jsou ale tlustčí 3cm+…

    Předem díky za rady!

  2. Střívka přírodní i umělá a všechno možné pro výrobu klobás prodávali ve speciální prodejně řeznických potřeb kousek od Budějovické. Nevím, jestli tam ještě je, už jsem tam dlouho nebyla. Nevím z hlavy ulici, ale byla to jedna z těch krátkých spojek mezi Sedlčanskou a Jihlavskou. Vedle sídlí taky prodejna Sevtu.

  3. Kami, díky za tip. Předpokládám, že půjde o tohle – Potřeby pro řezníky a uzenáře. Jihlavská 617/30. Praha 4?

  4. ↪ 3 tigre1981: Asi jo, já už fakt nevím, která z těch ulic to je. Prostě za růžovým gymnáziem kus dozadu a dolů :D
    Kdysi jsme tam kupovali střívka, plničku střívek a kdeco dalšího. Taky jsme tam kupovali velká balení koření babičce na zabíjačku. Majoránku mají snad v kilovkách, to se hodí, že.

  5. ↪ 4 kami: Jasně, díky za tip!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.