Čerstvé sladkovodní ryby - jíst hned? RSS

Štítky: , ,

4 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Narazil jsem na zajímavou informaci od prodejce ryb na trhu. Prý je dobré nechat rybu přes noc odpočinout a jíst ji až další den. Měl jsem do teď představu, že ryby jsou nejlepší čerstvé, jak jen je možno. Tak co je teda správně? Počkat přes noc nebo jíst rovnou? Mám v lednici 4 úplně čerstvé pstruhy :-)

  2. Mě prodavač na trhu tvrdil, že je nejlepší sníst hned, ale koupila jsem si filet…

  3. No nevím jak pan prodavač, ale mě jednoduše chutná nejvíc ryba co nejčerstvější. Takový pstroužek, který si ještě před hodinkou pěkně plaval v sádce, je o mnoho chutnější než tentýž pstruh připravený až druhý den. Co takhle udělat malý test? Upečte dva čerstvé pstruhy a ty další dva udělejte až druhý den …

  4. ↪ 1 Palmström: No tak obecně je dobré maso jíst buď předtím, než nastane posmrtná ztuhlost svaloviny, nebo naopak počkat až poté, co odezní. Takže u koupených ryb (které jsou čerstvé, ale pochopitelně ulovené dříve než před nějakými třeba dvěma hodinami) je lepší den počkat, přímo na výlovu jíst hned.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.