Služební cesta do Marseille... tipy, triky a rady RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

3 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Nemáte někdo nějaký zajímavý tip?
    Za 14 dnu odlítám na týden na služební cestu do Marseille. Nemusí se jednat vyloženě o kulinářský tip, klidně i poznávací. Času budu mít zřejmě dost.

  2. V tomto městě má svůj „domov“ slavná rybí Bouillabaisse. Určitě bych vyzkoušel!

  3. ↪ 1 tex: Zajet si do cukrárny v Cassis :) Pro mě nezapomenutelné, ale já jsem teda děsně na sladký :)

    Poznávací – v Marseille jsou různé věci, hodně lidí se jede podívat na Monte Christovu díru na ostrof If, třeba. Asi stačí kouknout do jakéhokoli průvodce se seznamem pamětihodností. Snad jen – dost průvodců si zřejmě odplivne „fuj, moderna“ a opomíjí Corbusierův barák, pokud máte také slabost pro unité d´habitation, tak máte příležitost okouknout alespoň zvenčí, dovnitř nevím, zda to jde, já byla uvnitř v jiném jeho domě ve Firminy, je to fakt zajímavé.

    Jo, a ještě je hezké zajít si na trhy – nejlepší je samozřejmě rybí ve Starém přístavu, ale i jiné můžou být fajn (třeba blešáky), tady je rozpis trhů http://www.marseille.fr/…-de-la-ville – bohužel v angličtině jsem to nenašla.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.