Krakov RSS

Štítky: , ,

6 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Polsko už jsem tu našla, ale Krakov nikoliv – máte tipy, co si nenechat ujít?

  2. ↪ 1 Rivka: Házím do placu místní článek, je z roku 2008, ale aspoň na rozjezd: http://www.cuketka.cz/?…

  3. ↪ 2 Michala: A já zkoušela místní vyhledávání a nic, Krakow jsem zkoušela, a našla jsem jenom Varšavu. Budu to svádět na rozbité internety a děkuju:)

  4. KAZIMIERZ
    Židovská kuchyně v restauracích na Szeroke: moji oblíbenou zavřeli, a nejsem si jistá, jestli je tam teď nějaká, která stojí za to. Restaurace Ariel je celkem vyhlášená, ale nechápu proč. Sice u nich jedl Spielberg, když natáčel Schindlerův seznam, ale je to taková velkovývařovna. Latkes – několik centimetrů vysoká buchta, nic ani zdánlivě připomínajícího křupavé bramborové placičky, atd.
    Zato za rohem v Mammabagel si pochutnáte zaručeně.
    Cafe Mlynek, plac Wolnica
    Pierozki u Vincenta, ul. Boziego Ciala. Výborné.
    Lody Starowislna 83. Neuvěřitelná zmrzlinárna, vypadá jako ze 60. let. Smetanová zmrzlina s různými příchutěmi.
    Cukrárna Vanilia na Brzozowe. Malinký krámek, kafe jen do kelímku, ale dorty dokonalé.
    OSTATNÍ MĚSTO
    Pizzeria mamma mia, karmelitska. Velmi dobrá pizza, těstoviny, dezerty.
    restaurace Nostalgia, karmelitska 10. Měli jsme tu dobrý bigos, pirohy s telecím a šalvějovým máslem.
    Wesele, Glowny rynek. tradiční polská kuchyně.
    Polskie jadlo, sw. Tomasza (Chlopskie jadlo je podle mě předražené, mastné a nestojí za to)
    Grill pasta bar Trufla, sw. Tomasza výborná italská kuchyně, v Krakově oceníte jednu z mála příležitostí dobře se lehce najíst.

  5. Byla jsem 2× – Při první návštěvě mě dostala noční objížďka barů v centru na něčem, čemu jsme říkali rikša – pán, šlapající na kole vozil mě a dva chlapy na nějaké staré autosedačce na to kolo připevněné. Cítila jsem se velmi provinile, ale zase jsme mu dali vydělat. Při druhé návštěvě jsme již rikšu nevidíce použili papamobil (ano byla v tom lenost, ale taky malé děti) a dostali se tak do Kazimierze, který nás uchváltil. Jinak doporučuju nákup konzervované zeleniny – Krakowski kredens, myslím, že jeden obchůdek je přimo v Kazimierzi. http://krakowskikredens.pl/…a_sklepy.php.

  6. Díky:)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.