Bylinky RSS

Štítky: ,

5 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Jaké bylinky v bytě či na balkoně pěstujete? Letos poprvé se pouštím do většího sázení a nenapadá mě, co ještě zasadit. Mám zasazenou bazalku, koriandr, petrželku, levanduli a ještě budu mít mátu a meduňku.

  2. ↪ 1 Cherry: Pěstuju teda na terase/předzahrádce bytu, ale on to není velký rozdíl.
    Z trvalek mám saturejku, dobromysl, řecké organo, tři druhy tymiánu (obyčejný, citronový, pomerančový), levanduli, mateřídoušku, meduňku, estragon (ten je ale dost velký), libeček (taky dost velký), šalvěj, mátu peprnou, mátu mojito, mám slíbenou jablečnou mátu.
    Tohle vše lze mít dlouhodobě v květináči (libeček tedy dokud nedoroste moc velký).

    Petrželka je pouze dvouletka, takže ta vydrží sklizňová jen rok.

    Pažitka v květináči víc let nevydrží – zdechá. Chce to buď opakovaně urýpávat trs ze záhonu, nebo opakovaně koupit novou.

    Z nepřezimujících trvalek, které nosím na zimu do bytu, mám rozmarýn a vavřín.
    Každoročně pak vysévám nebo kupuju bazalku, koriandr a hladkolistou petrželku na další rok.
    Mimoto každoročně kupuju stévii a lippii.

    Celou zimu na vatu vysévám řeřichu a do truhlíčků zapichuju cibuli na nať.

    Sazenice kupuju zde http://www.zahradnictvikrulichovi.cz , semínka v semenářství na Bělehradské.

  3. ↪ 1 Cherry: bazalku (2 druhy), pažitku a klasický tymián. Loni mi mamka pořídila citronový, ale ten mi do ničeho nechutnal. U našich je už několikaletý rozmarýn, který využívám.

  4. Bazalky, saturejku, rozmarýny, bobkový list, majoránku a pažitku mám po ruce na okně, letité levandule, šalvěje, tymiány, libeček, medvědí česnek, máty a meduňku mám v zahradě, tam je jim líp. Celoročně je na okně řeřicha na vatě a cibule na nať ve sklenici. Letničky pořizuju už přísady, se semínky je piplačka a ožírají mi je kočky.

  5. Děkuji za inspiraci, vyrazím ještě něco dokoupit :o)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.