Kráječ RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

7 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Nemá někdo tip na dobrý kráječ hlavně na šunku, který krájí pěkné, rovnoměrné, TENKÉ plátky šunky.
    Semtam vařím domácí šunku a kráječ, který krájí tenké plánky mě dělí od toho, nekupovat šunku v obchodě, protože mám jistotu, že je to 99,9% :-).
    Děkuji

  2. ↪ 1 shkenny: Osobně bych si raději udělala známost v masně a nechala za poplatek nakrájet na profikráječi.

  3. ↪ 2 Vanda: Třeba u Alenek, že jo. ;-)
    P.S. Už jsi zdravá? MLP se k Tobě v pátek údajně chystá.

  4. ↪ 1 shkenny: Nevím, nějaký starý kráječ (ze kterého se snad už smazala značka) co mají rodiče, dělá pěkně tenké kousky, ale ne úplně rovnoměrné „plátky“ (jako suché salámy a klobásky ok, ale šunka obvykle bývá větší a nějak to neumíme tlačit rovnoměrně k ostří, navíc už jsme rozbili tu bezpečnostní zábranu) . Prostě nějaký univerzální na chleba a semtam šunku, je to fajn. Asi bych doporučila, aby ty důležité části byly z kovu, jak říkám, to, čím se menší kusy chleba a šunky přidržují u ostří se rozbilo a i jinde je takovej pokřupanej…

  5. našel jsem test kráječů (http://www.itest.cz/hobby/hobby.htm)
    vítěz testu je Graef E 136 Twineconomic (Mader) cena: 2211 Kč

    „Nerezový nůž s hrubšími zuby krájí velmi dobře vše od chleba až po tučné sýry a takřka průhledná kolečka trvanlivého salámu. Ty mohou být i velmi jemné a jsou „nejpřesnější ze všech, které byly v testu dosaženy. Především proto, že sama úhlová konstrukce je velmi přesná, materiály se při různém přítlaku navzájem výrazněji odlišně neohýbají. Model je vybaven je zvláštním krájecím kotoučem na šunku“

    otázka je, jestli se dá itestu věřit :-)

  6. Máme doma již několik let Graef, starší verzi, která již není na trhu. Má hladký kotouč, který jde brousit, krájí i šunku na téměř průhledné plátky, Je to obdoba asi této verze: http://haushalt.graef.de/…r-M91-C3-NEU-
    Doporučuji, zkušenosti jsou jen ty njlepší.

  7. Děkuji za info :-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.