Čím nahradit papriku? RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

8 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Dobrý den,
    máte nějaké tipy, jakou zeleninou nahrazovat v různých receptech papriku – nemyslím koření, ale zeleninu, ať už sterilovanou či čerstvou?

    Děkuji za všechny dobré tipy :)

  2. ↪ 1 Barunenka: Proč? Pokud Vám nechutná, vynechte ji. Nevím o žádném zákazu papriky v rámci diety, jedině kvůli stravitelnosti slupky a ta se dá odstranit.

  3. Je mi z papriky špatně, tak jestli je to šlupkou, to jsem nevěděla… Spíš mě právě zajímaly nějaké tipy, co místo ní použít. Nejčastěji skončím s rajčetem, tak hledám dobré tipy na jinou zeleninu touto formou :)

  4. ↪ 3 Barunenka: no tak v nekterych receptech muzete zkusit cuketu, a co treba fenykl? Ale stejne to nebude…

  5. ↪ 3 Barunenka: Slušně ji nahradí ačokča, dá se i plnit jako plněné papriky a tak. I když chuť není moc papriková, spíš chutná jako okurka.

  6. ↪ 5 kami: Ačokča je dobrý typ na plněné lusky, ale chuť má okurkovou. Navíc není běžně v prodeji. Vy si ji pěstujete?

    ↪ 3 Barunenka: Zkuste lusky nasucho opálit na litinové plotýnce, potom jde zčernalá slupka oloupat.

  7. ↪ 6 Vanda: Pěstovala jsem ji, ale zrovna letos ji nemám. Roste strašně rychle a nenáročně a plodí opravdu hodně.
    Na setí je už pozdě, ale možná by se ještě daly koupit sazenice – mívali je na Bělehradské.
    Mladé s bílými semínky jsou spíš okurkové, ale starší s černými už mají i tu chuť trochu pikantnější, byť paprika to není. Ale tvar a konzistence jsou značně paprikoidní :)

    Chutí by se zas mohla trochu blížit mochyně mexická, ale tvar je zas jasně rajčatoidní.

  8. Děkuji vám za tipy, určitě vyzkouším papriku oloupat, jak to dopadne :) A tedy i nějakou tu zeleninu, co jsem dříve vůbec neznala :)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.