Nahrazka cesneku RSS

Štítky: ,

8 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Nevite nekdo jestli existuje nejaka nahrazka cesneku pro lidi, kterym je po nem tezko od zaludku? Slysela jsem ze neco podobneho je. Pritelova maminka miluje cesnek, ale je ji po nem zle.
    Dekuju predem za radu.

  2. ↪ 1 snookie: česnáček, ale je lehce jedovatý při snědení většího množství

  3. Snookie: Skuste medvedí cesnak, na jar čerstvý, celoročne sušený (dá sa zohnať v dobrom obchode s korenim)

  4. ↪ 1 snookie: a zkoušeli jste odstranit z česneku klíček a/nebo česnek nelisovat, ale nadrobno pokrájet?

  5. ↪ 1 snookie: Přítel má to stejné, má jaterní dietu a po česneku má křeče. Snese jen ochucení vývaru celými stroužky. Nicméně medvědí česnek mu nevadí ani čerstvý ani sušený a taky mladá česneková nať. Obojí dodá česnekovou chuť.

  6. kamarádka nejí česnek (taky jí po něm nejí dobře) a občas ho nahrazuje pórkem.
    Mně to třeba do rybičkový pomazánky přišlo trochu divný, ale kupodovu to chutnalo dobře…

  7. Zkuste česnek nekrájet nebo krájet na větší kousky. Česnek tak sice předá většinu své nejlepší chuti, ale těžko by po něm být nemělo. Hlavně nelisovat.

  8. Těžkost způsobuje hlavně ten zelený klíček uprostřed. Když se vyloupne, mělo by to být v pohodě – mám to vyzkoušené.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.