1. Zdravím. Jaký mechanismus má prosím mít správný mlýnek na sůl? Všiml jsem si, že třeba Tescoma v řadě Virgo rozlišuje na pepř s nerezovým a na sůl s keramickým mechanismem. Je k tomu nějaký důvod? Nebo mi poslouží na sůl i úplně stejný mlýnek jako na pepř a můžu si klidně koupit dva stejné kusy? Děkuji za odpověď.

    http://eshop.tescoma.cz/…-cm-stojanek?…

  2. Treba se bojej, ze nerezovej mechanismus by pri mleti soli zreznul? Ja mam oba stejny, ale oba maj mleti keramicky…

  3. jak píše Kytka – nerez by zrezla.

  4. Možná to má i co do činění s tvrdostí. Přeci jen sůl má vyšší tvrdost než pepř (i když na mohsově stupnici tvrdosti má jen 2) a ocelový mlecí kámen by se mohl rychle opotřebovat. Keramika je mnohem tvrdší než ocel

  5. Jasně, díky moc. Jde o to, že je teď v Tescu docela dobrá akce na výrobky Tescoma, ale samostatně jsem našel pouze mlýnky na pepř. Jinak pak mají oba spolu s nějakým nehezkým plastovým stojanem, který nechci a kvůli kterému je pak ale celá sada zbytečně dražší, tak jsem přemýšlel, zda by nestačilo koupit dva kovové. Nevadí, asi tedy vezmu tu sadu.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.