Luštěniny, obilniny RSS

Štítky: , , , ,

3 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Poradi nekdo jak nejlepe varit napr. cervenou cocku a quinou? Vetsinou se mi obe rozvari:-(
    Dekuji

  2. Já jsme vařila quinou podle návodu na sáčku a vždycky byla pevná, šel z ní i dobrý salát.

    Přiznám se, že u červené čočky rozvaření neřeším, většinou ji přidávám do polívky a tam mi mírně zahuštění nevadí.
    Pokud chci čočku naprosto pevnou, používám belugu.

  3. Povrch zrna quinoi obsahuje saponin, ktery ma horkou chut. Sice je ho vetsina odstranena pri zpracovani zrn, ale i tak je nutne jeho zbytky odstranit radnym proplachnutim. Quinou pred varenim zalit vodou, promichat, prelit do sita a jemne ji promnout prsty pod tekouci studenou vodou. To cele nekolikrat opakovat. Nejlepsi je pak nekolik zrnek ochutnat, pokud budou stale chutnat horce, proces jeste zopakovat. Pak qoinou dat do hrnce, zalit vodou, osolit, zakryt poklici, privest k varu, teplotu stahnout a mirnym varem varit prikryte max 15 min. Uvarena zrna se jakoby otevrou a vyleze z nich maly klicek.
    Cervena cocka ma proste tendenci se rozvarovat. Proto se pouziva hlavne do polevek, kasi a jako priloha. Proste tam, kde tato jeji vlastnost neni na skodu. Pokud se chcete predjit rozvareni, cervenou cocku nikdy predem nenamacejte a varte tak cca 10min. A porad hlidejte.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.