keramická forma na chleba - pešení RSS

Štítky: , , ,

2 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s pečením chleba v keramické chlebové fotmě? Spodní část je poglazurovaná i zevnítř, horní víko má glazuru jen z vnější strany. Pokaždé se mi chleba na plechu rozplácl. Nebyla to úplná placka, ale takový chleborohlík :-) Tak jsem dostala formu na chleba. Jen si nevím rady jak na ní. Nejprve jsem chleba nechala vykynout a pak přiklopila předem namočeným víkem, jenže chyba byla v tom, že chleba byl už větší a víko se mi přilepilo k těstu a tím jsem si ho celý splácla. Teď jsem zkoušela chleba nechat mírně vykynout a ještě než se dostal přes okraj, tak jsem ho zakryla. Bylo to super do doby než mi v troubě začalo víkou stoupat nahoru. Už nevím, co mám zkusit příště. Když by se měl chleba péct bez víka, tak jaký pak má víko u formy smysl?

  2. ↪ 1 puik: Napadá mě, že by byla forma malá? Co ubrat množství surovin, aby se chleba vešel? :-))

    Mě baví tahle: http://www.vasekuchyne.cz/…rma-na-chleb , video je zábavné. Má s ní někdo zkušenost? Silikon mě moc nebere, ale tohle je vymyšlený kousek!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.