Čerstvé mléko v okolí Olomouci RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

6 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Ahoj,

    máte nějaký tip na kravín (případně zemědělce) v okolí Olomouce, který by mi mohl prodat čerstvé mléko?

    Alternativa je mléčný automat, ale chci toho brát třeba jednorázově 20l a nepřijde mi to moc praktické.

    Díky, Michal

  2. A doplňující otázka: Myslíte si (případně víte), že mléko z automatu je na 100% takové, jako vylezlo z krávy? Tj. není například sesbíraná smetana (v takové míře, aby to „nebylo poznat“). Pasterizace je OK.

  3. My bereme mléko od paní MVDr. Osičkové z Uničova (má veterinární ambulanci, ale také svou vlastní farmu v Nových Dvorech u Červenky). My od ní odebíráme nejen mléko, ale i výborné sýry z kravského mléka a tvaroh. Chystá se i na výrobu másla.
    Kontakt na veterinu (stačí říct sestřičce, že chcete jen mléko a kolik litrů) je tady: http://www.veterinaunicov.cz/Contact.aspx

  4. Díky, už jsem se optal…je to docela blízko, tak se snad podaří restartovat mé sýrařské aktivity :)

  5. Tak to jsem ráda a držím palce v restartu sýrařských aktivit, to je pole, do kterého bych se taky moc ráda ponořila hlouběji.

  6. Anebo se zkuste domluvit v ZD v Senici na Hané, dodávají do automatů v Olomouci a vyrábí i vlastní jogurty a sýry. Určitě budou i prodávat mléko ve větším.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.