Mléčná rýže -osvědčený recept? RSS

Štítky: , , , ,

8 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo recept na mléčnou rýži, která chutná podobně jako z obchodu? Kamarádka ji dělá v domácí pekárně, ale tu my nemáme..

    Nemyslím klasickou rýžovou kaši, kdy se dlouho vaří rýže v mléce – to chutná jinak.

    Moc díky za tipy! Budu ráda, když napíšete, i z jaké konkrétní rýže to vaříte.

  2. ↪ 1 lemrousek: a můžu poprosit o recept pro pekárnu?díky

  3. Vaničku pekárny vystlat alobalem, dát litr mléka, asi 160 g rýže (ne parboiled), podle chuti cukr a trošku vanilkového pudinkového prášku.
    Uvařit -program Marmeláda.
    Množství rýže nutno upravit podle konkrétního typu rýže, je to potřeba ozkoušet.

    Opravdu nikdo nevaříte mléčnou rýži bez pekárny??

  4. ↪ 3 lemrousek: Díky

  5. ↪ 1 lemrousek: Já ji vařím, nicméně klasicky v mléce, jen používám speciální, k tomu určenou, rýži a dochucuju podle toho, co mám zrovna k dispozici (čokoláda, ovoce, džem atd.).

  6. ↪ 5 xpila: a chutná to jako ta kelímková mléčná rýže?
    máme rádi aby zrnka zůstala pevná a okolo bylo dost mléčné „omáčky“, což mi přijde, že u rýžové kaše není.
    a co je to prosím přesně za rýži?

  7. ↪ 6 lemrousek: Nevím, jak chutná kelímková rýže, ale mléčnou rýži vařím normálně v rendlíku. Jako kaši, z rýže carnaroli, vařím ji v mléce a když je rýže už skoro hotová, tak přileju pudink nebo škrob rozmíchaný ve smetaně a převařím. Stejným způsobem dělám quinou, k té ale dávám smetany ještě víc, mám pocit, že to potřebuje :)

  8. ↪ 6 lemrousek: Je to přímo kulatozrnná rýže na mléčnou rýži. Mají ji celkem běžně v supermarketech, namátkou ji má i tento e-shop http://www.bioobchod.cz/…ree/d-79016/.
    Určitě je lepší ke konci přidat smetanu na zjemnění, škrob nebo pudink jsem zatím nikdy nedávala.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.