Co jste naježili? RSS

Štítky: , , ,

147 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Bleší mlýn jsme četla před Vánoci, teď jsem dočetla ty Fr. polibky.
    Docela jsem se zasmála. V těch knihách nacházím nejen mého muže, ale i pár fr. přátel :-)))
    Chvílema je tam ale nezáživné čtení, hlavně začátky obou knih.
    Pravděpodobně existuje další pokračování, ale asi ještě není přeloženo.

  2. Dva hrnce Zepter a k tomu papiňáková poklička (tchýně asi neví, co s penězi…), nějaká tlustá obrázková čínská kuchařka (manžel asi nakupoval v levných knihách, vyšla už před několika lety :-D), krabici čokoládek Merci (děti mi je snědly) a ještě krabici čokoládových mořských plodů a nějaké dva likéry, ty mi vydrží na další rok. Ovšem manžel dostal dobrůtek spoustu, nějaké sýry, různé pikantní omáčky, košíčky se sušeným ovocem a oříšky. Já mu dala dvě pálivé omáčky z http://www.habanero.cz (to jsem našla někde tady v diskuzi), takže pak se synem experimentovali s omáčkou After Death a konečně jsem myslím aspoň potomka dostala, opravdu mu to připadalo pálivé.

  3. Nádherný set 6 porcelánových espresso šálok, na každej názov inej origin (Ecuador, Kenya, Nicaragua,…), donesený až z Bieloruska. A poprvýkrát sa mi niekto hrdo vyťahoval, že darček bol vyrobený NAOZAJ v Číne… :-))

  4. Culatello vcelku, tj. ta nejlepsi cast z nejlepsi sunky „od kosti“, od kolegy z Parmy… Vi, cim potesit srdce zeny. Vcera jsem dojedla posledni platek, aaaach jo.

  5. ťuk ťuk a je to tu znovu ;) co pěkného „kuchyňského“ letos přistálo pod stromečkem? pochlubte se :)

  6. Přistál mi tam malý keramický nůž,ale zřejmě nevalné kvality. Je hrozně tupej! Přejedu po něm prstem,i trochu tlačim,a nic! A paprika se s tím krájí jako s příborovým nožem. Ale velkou radost mám z Polreichovské kuchařky,už se těším až si něco uvařím :-)

  7. Přala jsem si kuchařku, ale nic. :-( Takže se vydám na nákup sama. :-)

  8. Letos žádné dárky, ale dostala jsem nějakou tu hotovost. Akorát tak na tlustokachní kuchařku, takže jupíííí!

  9. Ruční mlýnek na kávu Hario + výborná káva, kuchařka od Nigelly, Jamieho, Marocká kuchyně, Středomořská kuchařka, nějaké ty čaje a koření, sklenici pečeného čaje, medoláda se švestkami a ořechy, krásný a kvalitní hrnec, dvě keramické formy na quiche z Fr. obchůdku, to je myslím vše „kuchyňského“…;-) Vlastně ještě baterie lahví byla pod stromečkem…dobrý gin, Jameson, Metaxa 7*, sherry, portské, Finlandia grapefruit…bude co pít, je to dobré. ;-)

  10. Sandtnerová! Dnes podle ní hnedle uvařeny krupicové nočky do krůtího vývaru-byly jak obláček. Hurá!

  11. Já z jídelních věcí dostal keramickej nůž (Kyocera, zatím jsem nezkoušel, mám své oblíbené plechové Hendi nože (-:) a velkou šišku uheráku od Picka.

  12. Já mám poukázku na 10.1. do Prakulu na Pohlreicha – na vnitřnosti. Už se těším, nejdete taky někdo?

  13. kompletní sadu hnrců 365+ z Ikei + indukční plotýnku, ať se z elektrického dvouvařiče nezblázním a asi matce zabavím nové vydání Sandtnerové, které dostala od klientky, 600 z antikvariátu se mi dávat nechce

  14. Tak u nás naježeno krásně – já dostala opravdu kvalitní těžkou pánev, se kterou ovšem asi zatím moc začínat nebudu, poňadž mě už čtvrtý den trápí artritické bolesti rukou (v necelých třiceti, no, holt rodinná degenerace, to není žádný med :-(), ale už se těším, až ji vyzkouším.
    Dál struhadlo na parmezán a velkiký kusanec parmezánu k němu + čtyři roky starou bylinkovou goudu, na kterou se fakt těším.
    Dál dva nové mlýnky na koření, pytel domácích sušených chilli papriček, nějaké sušené ovoce a navíc tři pomeranče a dvě mandarinky od tatínka, který musí trávit svátky v nemocnici.
    Manžel dostal dědovu zubrovku domácí výroby, dvě lahve vážně dobrého vína a opravdu skvělé čokošky značky Valrhona a coppeneur (poslední jemnovaná je 100 % a fakt nevíme, jak ji upotřeibt, bo holá se fakt nedá – myslíte, že by šla nakombinovat a vrznout do mousse au chocolat?).
    Jinak já jsem si udělala selbstradost pod stromkem výtiskem Jamieho kuchařky. Prostě toho kluka šišlajícího mám ráda, navíc valná většina receptů je z dostupných surovin a fakt lehká, svěží, šmrncovní. Už se těším, až z něj něco uvařím či napeču.

  15. Jo a ještě jsem od svého drahého dostala kovovou podložku pod hrnce (byť z Ikey, ale potěšila) a novou nerezovou termosku.

  16. Madla81: 100% čokoládu asi na čoko pěnu moc neužijete. Jednou jsem jí chtěl dělat,vesele jsem si v krámě koupil 99% s tím,že přijede vzácná návštěva,ať to má z kvalitní. Jenže když jsem ve vodní lázni chtěl čokoládu rozpustit,nešlo to! Udělala se nějaká zvláštní hrouda,a prostě ne a ne rozpustit se. Nakonec z ní byly skvělé lanýžky :P

    P.S: Aby jste si nemysleli že jsem prostě nešika, za nějakou dobu jsem čoko pěnu zkoušel podle stejného receptu,jen z jiné čokošky,a šlo to..takže ze 100% nepůjde :-)

  17. U nás jsme to my, kdo okolí obdarovává v tomto duchu – letos jsme vybírali dárky v LE CREUSET – kvalitní pánev a forma na koláč. Ale vlastně jsme také dostali dárek – od providera kabelovky – zařadil do výběru TV Paprika a také FLN. Zrovna koukám na Gordona Ramsaye :-) Jo a v Galerii Butovice otevřeli v patře obchůdek, kde mají delikatesy a koupil jsem tam jednu úžasnou mňamku, kterou si ale nechám pro sebe :-))) A po svátcích mi kamarád z jedné velkoprodejny knih přinese levnější vybrané kuchařky (Jamie Oliver a Meyle z Provence). Takže super!

  18. krystofk: Díky moc za tip. Lanýžky miluju, takže je určitě spáchám – to bude luxus, mňam :-)

  19. krystofk, Madla81: ono záleží, co byla ta čokoláda zač, 99/100 procent kakaa ještě nemusí znamenat kvalitu.

  20. To je samozřejmost. Já měl Lindtku,což si myslím je docela kvalitní čokoláda..

  21. 50: No Lidtka je slušnej standard a ty dvě značky, co zmiňovala Madla81 jsou špička, takže v nekvalitě to asi nebude – možná to chtělo u tak hořké čokolády trochu upravit recept.

  22. Měděná pánev Moretti, 3 kusy příslušenství ke Kitchenaid, Biokuchařka a Bioabecedář Hanky Zemanové. Převelká radost!

  23. Mám týden před Vánocama i narozky, k nim jsem si vymyslela tuhle věc: http://www.elektrohome.cz/…400/d-19513/, dělala se na tom zatím hromada toustů a jednou i hovězí steaky a spokojenost. Ale pravý poklad jsem našla dnes u babičky, když mi chystala výslužku cukroví: vzpomněla jsem na prastarý strojek na nudle, dělávaly jsme je s prababičkou, že by se mi hodil. Babička ho našla a k tomu vytáhla dvacet let starou, luxusní, nepoužívanou pasírku z Rakouska. Zabavila jsem oboje (babička ráda darovala, nepoužívá ani jedno:-))

  24. Byla mi naježena Kuchařka stařenky Oggové a dvě kila gumových upířích zubů. Není to sice žádná vysoká kuchyně, ale při dračáku se užije obojí :)

  25. Tak já jsem byla zásobena kuchařkami: Culinaria Maďarsko, Culinaria Španělsko, všechny tři Čiriny, Velká domácí cukrářka od P. Berzsiové.juu­uuuupíííííííí

  26. Já dostala BIOmenu http://www.bio-info.cz/…inak-biomenu, Culianarii Maďarsko, k nedávným narozeninám pak ještě Quiches & Tartes z Německa – moc pěkných (slaných) lahodností… pak nějaké dobroty z M&S(káva, zavařenina, pro mě nechutné sýrové lupínky).
    celé rodině pod stromkem přistál malý french press Bodum, máselnička, struhátko na česnek a zatavovačka fólií, s tou je náramná sranda. Trochu jsme se bála silikonových forem a keramických nožů, ale nakonec nic;-)

  27. U mě přistála pod stromkem mj. i kniha od Pavla Vašáka – Labužnické příběhy aneb učeň mistra Savarina. Znáte, máte někdo?

  28. ted se pod stromeckem objevilo jeste tohle. http://eshop.tescoma.cz/…loma-3-salky vypada celkem pekne, tak snad bude mit delsi zivotnost, nez je u tecomy bezne:-)

  29. Ja dostala mini-panvicku na volska oka, formu na dort, cukrarskou knihu od P. Berzsiove a dynovy a orechovy olej z Vom Fass… Bajecny… Skoda jen, ze k narozeninam mi rodice nadelili misto kucharky aku-sroubovak…

  30. U nás Ježucha vysypal Culinarii Maďarsko, Pohlreichovo Prostřeno bez servítků a nakonec i Italskou rybí kuchařku od M. a G.F.Romagnoli. K tomu ještě kuchařskou pinzetu.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.