Ček Meny 2009 RSS

Štítky: , , ,

42 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. trošku blbý nápad, ale zkusím to. nad nepovedenými jídeláky a webovkami restaurací se tu stejně řehníme již delší dobu, proč z toho neudělat humornou anticenu s výběrem toho nejlepšího co české pohostinství v jazykové oblasti nabízí :)

    idea je taková udělat cca měsíc trvající anketku a s následným mini vyhlášením cen :)

    líbilo by se vám to? jestli ano, máte nápady na případné kategorie??? ;)))

    vše s nadhledem samozřejmě :) pro vítěze alespoň pěkný předtištěný diplom s razítečkem…

  2. Já jsem předvídatelně pro a navrhuji kategorie:

    Nejoriginálnější směs slov z více jazyků v jedné jazykové verzi menu.

    Nejsilnější omylem použité sprosté slovo na jídelním lístku.

    Nejméně použitelný layout stránek

    Nejšíleněji rozbité stránky v alternativním prohlížeči (návrh kandidátů pomocí printscreenu)

    Nejpřekvapivější využití souborů ve formátu .doc atd

    A jednu nehlasovací disciplínu – poměr počtu gramatických chyb k počtu slov na jídelním lístku.

  3. navrhuji kategorii:
    nejkreativnější češtinářský novotvar.

  4. Nevím do které kategorie, ale nominuju vinný lístek Národního domu vína: http://www.narodnidumvina.cz/vinnylistek.pdf za „roníková, ervená a ržová vína“

  5. ad 4. to snad není ani možný, ne?? myslím, že nemusíme hledat dál:)

  6. 4.Zdá se, že pisatel si trošku přihnul.Nejspíše ržového vína :)

  7. ad 4: jen jim vypadly některé české znaky v PDFku nebo něco podobného, humorný záměr v tom myslím nebyl :)

  8. Tak si myslím, že najdeme lepší fláky než export do PDF se špatným kódováním. Viděl jsem kdysi na vlastní oči v jídelním lístku „Chicken fillet with vegetable sky“. Nekecám.

  9. ad 7, 8: já chápu, že to není záměr. Ale když to na svých stránkách zveřejňuje něco, co si nechá říkat „Národní dům vína“, je to hnus. Tak se na mě nezlobte.

  10. ad 9. S tím souhlasím, jenom mi to přišlo spíš smutné než k smíchu… I když, pravda, výše zmíněná instituce by mohla kandidovat už jenom za ten název, navrhuji kategorii Cena F. L. Věka za obrození české gastronomie. ;D

  11. Old Czech dill soup with boletus and smells fresh dill
    (Staročeská kulajda s kousky hříbků a vůni čerstvého kopru)

    Hotel Gong Štramberk – Valašská jizba

  12. 8: „Chicken fillet with vegetable sky“
    In this case one can only laugh.
    Aneb: V tomto kufru se jeden může pouze smát.

    Nevím, jakou měrou přispěl na všechny 4 nohy kulhající „anglický“ překlad jídeláku ke konečnému úpadku restaurace Karla Gotta. Rozhodně asi nepomohl.
    Chtěl jsem jim to tenkrát i opravit (možná za polífku a rohlík? – zadarmo ani kuře…), ale nefungoval jim email.

  13. Ratatulle s česnekovým dipem a česnekovou bagetou v Café Platýz.
    Možná menu vymýšlel p. Babice

  14. 70% restaurací má minimálně bod za obligátní Gordon Blue a šatóbriján

  15. to 1R:

    „Aneb: V tomto kufru se jeden může pouze smát.“

    Skoro som sa práve rozpučila od smiechu… :-)

  16. Nominuju výkon brněnského Brabandera v předvánočním menu:
    Ginger Mouse with Mouse
    (Na vysvětlenou: před tou druhou myší jim vypadlo slovo Apple)
    Jen mě mrzí, že tento skvost už je na webu nedohledatelný a tudíž nedoložitelný…

  17. ajada:

    ale lolozita je značná :)))) díky!

  18. 16: Já už se nemůžu smát, bolí mě bránice. To je výtvor génia.

  19. právě no, která myš kam běžela a s čím že to penila????? :DD

  20. Ginger a Fred uvádějí
    Mouse with mouse
    Skandální show z erotického života hlodavců

  21. 13, 16, 20: To jsou děsný hlody!

  22. A co bábovka přeložená do AJ meníčka jako „baba cake“ ?! …dobrou chuť

  23. 22: Jenže baba cake existuje, viz třeba http://whatscookingamerica.net/…BabaCake.htm.

  24. Aha, no já znám bábovku tedy spíš pod názvem bunt cake.

  25. krásný úlovek mi poslala @myslenka:

    http://www.gurmansro.cz/…/jidelni.htm

    nechám na vás :)

  26. 25: To je fantazie! Už jsem dlouho nebrečela smíchy nad jídelním lístkem! Dál než k drůbeží směsi „Nanci Goreng" jsem se nedostala… jen jsem mrkla na dezerty a maj tam flambované palačinky. Jenikku – neváhejte, taková šance! :oD

  27. pokladnice řekl bych ;)

  28. 25 – 27: Přímo's poklad­nice's!
    Škoda jen, že je jídelák tak krátký…

  29. Tak já jsem se přes „krevetí koktej“ dostala až k rybám, kde mě definitivně rozstřelil „Friend carp“ :-))

  30. 25. A tento jídelní lístek si vychutnají i němčináři:-) Knobluchsuppe a naprosto bezkonkureční Tatarkunte:-))))

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.