Vietnamské produkty RSS

Štítky: , , , , , ,

16 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. základní přehled surovin od místních :) původní fotky!

    http://bepviet.tym.cz/index.html

  2. To je parádní projekt, hned posílám našim, kteří se nedávno z Vietnamu vrátili:)

  3. Pěkné, doufám, že tam bude časem víc receptů.
    I když poznámka „Tato surovina by neměla chybět k psímu masu. Dodává jídlu lepší chuť.“ mi docela uzemnila, psa jíst nehodlám, byť tomu našemu zlobidlu občas vyhrožujeme, že ho prodáme Vietnamcům :-)

  4. Mají to nějaké popletené, kluci vietnamští. Kardamom u badyánu.
    Ale s tím psím masem mi radost neudělali. :-(

  5. Pivli:

    mylsím, že to dělají děti ze ZŠ nebo SŠ :)

  6. Tak jo, klucí a holky vietnamští. :-))))

  7. Hezké. Tipuji ZŠ. Vtipný recept na rýži – cca 600 ml vody / na 3 malé misky rýže ( můžete použít místo misky hrnek)

  8. Aha, tak jsem tam našel hořkou lufu, nevěděl jsem jak se to jmenuje, když jsem to kupoval, ale latinsky to tam mají špatně.

  9. 8: Blbě tam toho mají víc a tím nemyslím češtinu, kde tentokrát mhouřím obě oči o 106.
    Například u názvu kardamon mají fotku „Star Anise“, česky asi badyán.
    Ale jestli je to školní projekt – nese to všechny známky – tak „Well done, children!“

  10. „Well done, children!“
    Nyní si uvědomuji, jak je tam ta čárka důležitá, ve světle jejich záliby v psím a i jiném masu…

  11. 10: Pane 1R, tohle mi prosím po ránu nedělejte :DD

    Tak mě napadá, v tomto případě by nabývalo značně jiného významu i prohlášení spiritistky, že je médium!

  12. Asi jdu s křížkem po funuse a všichni už to znáte, ale až teď mi kamarádka ukázala zázvorové bonbony, které mají v každém vietnamském krámku za cca 25 Kč. Tedy vlastně jsou z Indonézie. Mají úžasně štiplavě-sladkou chuť. Jmenují se Ginger Candy a jsou v bílé krabičce o trochu menší než cigaretová.

  13. A jsou zabalené v jedlém papírku. Absolutně skvělá záležitost.
    Už jsem se tu párkrát chtěla na ně zeptat, jestli je někdo kupuje.
    Díky za připomenutí. Na bolavý krk a ranní nevolnosti není nic lepšího!!!

  14. Pivli: Děkuji za připomenutí důležité věci: První papírek zahodíme, druhý sníme!!

  15. Ten papírek je jedlý? Pokaždé jsem s ním zápasila, jak nešel sundat. :-) Doporučila mi je česká prodavačka, která pracuje ve vietnamské samoobsluze – mají normální sortiment plus asijské speciality. Vloni tam mívali i sáčkovaný zázvorový čaj, taky vietnamský – bohužel letošní zimu už ne, asi jim nešel na odbyt.

  16. Jo, ten druhý papírek je jedlý. Jednou jsem to zjistila, když se mi po mnohaminutovém zápolení začal roztékat v ruce. Zázvorové bonbonky žeru :-))

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.