Kde koupit celé lusky Kardamomu RSS

Štítky: , , , ,

13 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

 1. Má oblíbená kuchyně je indická a díky ní jsem se naučila používat (i velmi jednoduše) celé lusky koření kardamom. U nás je ale trochu problém je sehnat. Takže nabízím své dva snadné recepty a kontakt, kde kardamom nakoupit:)

  1. Voňavá káva s kardamomem
  Do čerstvě uvařené turecké kávy (může být i překapávaná nebo neskafé) vložíte 2–3 naprasklé lusky kardamomu. Koření jí dodá specifickou a příjemnou vůni. Lusky můžete po několika minutách vytáhnout a vypít si ozvláštněnou kávu.

  2. Voňavá rýže s kardamomem
  Rýži dáte vařit běžným způsobem. Osolíte a přidáte k ní do vody 3–4 naprasklé lusky kardamomu. Rýže bude mít příjemnou chuť a vůni. Po uvaření lusky z povrchu rýže jednoduše odstraníte.

  Pokud nevíte, kde toto koření koupit, je to na <a>http://www­.fairove.cz. Přímý odkaz je <a>http://www­.fairove.cz/8-FB1–16–016-Produkt-kardamon-20-g.html.

 2. Taky ho mají u Marks and Spencera.

 3. V Brně jde koupit v prodejně Zdravý život na Lidické 26.

 4. Lusky kardamomu? Snad tobolky, ne?
  Úplně mě slovo lusky popletlo a pomýšlel jsem v prvé chvíli na lusky karobu, myslím také zvané Svatojánský chléb. Jedny Vánoce (hluboko v minulém století) to byla pro nás malé děti sladká pochoutka.

  Tobolky kardamomu jsou v Anglii běžné v každém „indickém“ kšeftu s potravinami. Přidávám občas do rýže, napraskávám zuby, když je to jen pro mne a pro paní. Jak napraskáváte vy?

 5. kardamom nakupuji zde:
  http://www.cajkorenikava.cz/…kardamom.htm
  Mají mletý, zrna i tobolky.
  Ve Farahu přepokládám taky.
  Dávám do rýže, kávy, čaje, cukroví…
  napraskávám jako pan 1R, případně hodím do hmoždířku (respektive třecí misky) a jednou ťuknu tloučkem. ;-)

 6. Teď si to po sobě čtu… naprasklé lusky:D Mno nic, omluvte moji češtinu;) Já napraskávám mezi prsty, silná su:)

 7. V Praze ho mívají v obchodech s orientálními potravinami, např. „Mini Mani Market“, já ale raději nakupuji přes internet u svého oblíbeného plzeňského Koření od Antonína. Možná by se dal najít i v různých tureckých specialitách a co zkusit speciálky s kávou?

 8. Možná by ho měli v kořenářství u Salvátora, myslím, že v Náprstkově ulici. Další kořenářství je taky kousek od Staroměstského náměstí na rohu Dlouhé a Týnské uličky.

 9. Já je tudle koupil v tescu. :)

 10. Ahojky, já ráda nakupuji na eshopu, oblíbila jsem si profikoreni, které je vyloženě zaměřené na koření, čaje, sušené ovoce atd a tyhle všelijaké exotické koření a kořenící směsi tam mám už osvědčené :) V obchodech už koření vůbec nenakupuji :)

 11. ↪ 10 Arcueid: kardamom tam však mají pouze mletý (a ještě chybně pojmenovaný, takže na hledání slova „kardamom“ vyleze tak maximálně pepř).

 12. Dá se koupit třeba tady: http://www.chanar.cz/…uhove/3/9/2/
  plus spousta dalšího indického a orientálního koření, omáček atd. V Brně je kamenný obchod na Cejlu.

 13. v Olomouci v prodejně u Antonína, kousek od Koruny.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.