Caipirinha RSS

Štítky: , , , ,

8 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. O víkendu jsem v jednom nejmenovaném baru objednala Caipirinhu a dostala jsem ji mnohem lepší než jindy… co jsem identifikovala tak kromě limetky, třtinového cukru a chachaca tam bylo ještě něco co zbarvilo nápoj do takové sladce růžové barvy… pátrala jsem teď na netu a všude se píše jen o cachacu a dál nic… nevíte někdo??? A když už pátrám – nevíte kde koupit třítko na mojito a jiné nápoje?? Kvedlačka už mne nebaví :-)

  2. Mohla by to být groselha – rybízový sirup, který si v Portugalsku obzvlášť holky rády přidávají do piva…a je to cachaça [ka-ša-sa] : )

  3. Díky Bereniko, podívám se po něm – v Makru mívají celkem velký výběr sirupů do koktejlů…
    a mohu se zeptat, je vidět, že se asi vyznáš, jak se správně vyslovuje caipirinha – každý to říká trošku jinak a mne rozčiluje, že nevím jak to je správně… díky moc

  4. Berenika:

    díky za tip, tohle neznám a zajímalo mě, co to tak asi mohlo být! :)

  5. Domintu:
    jj, studuju portugalštinu : ) caipirinha se vyslovuje [kajpiríňa].
    Pro případné dotazy na portugalskou kuchyni a alkohol jsem tu : )

  6. díky moc, budu si pamatovat :-) A přízvuk na třetí slabice?? kdysi jsem pár let snažila habla usted espanol ale v mé hlavě zbylo prachbídně málo…

  7. jo, na třetí

  8. Dobrá je i caipiroska, tam se místo cachaça rumu dává vodka.
    Dělám takhle variantu podle Jamieho Olivera caipirinhu se zázvorem a je to taky síla! :-)))

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.