kávovník RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

6 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. četl zde článek o kávovníku a psaly tam že musí být kyselá půda.. stačilo by do zálivky přidávat šťávu z citrónu?

  2. No pokud to chcete hodne resit, tak urcite lze pridat cokoliv, co obsahuje kalcium (tedy nejlepe treba stavu z citronu, limetky), tak aby jste dosahl pH 6.0 az 6.5 … Muzete zmerit pH metrem:)

    Super info o pestovani kavovniku zde: http://www.sweetmarias.com/…at_Home.html

    Zrovna pisu clanek o sklizni, zpracovani, prazeni a degustaci meho prvniho nanolotu Finca Sedlec u Litomeric:) Hodim to pak na blog …

  3. :))) Vápenatá hnojiva zvyšují pH. Především sázejte do půdy s kyselým pH, pokud budete hnojit síranem amonným, tak půdu okyselujete. Ona se navíc okyseluje časem sama, bo se zálivkou vyplavují vápenaté ionty.

  4. Kupte si pro pěstování kávovníku substrát pro rododendrony, ten je kyselý. Případně smíchejte normální substrát s rašelinou. Zalévejte dešťovou vodou.

  5. Nedalo mi to a trosku jsem patral a je zvlastni, ze se udava jako idelani pH pudy pro kavovnik kolem 6–6,5 … nejsem zadny agronom nebo chemik, ale tim padem by se spis mely pridavat vapenata hnojiva ne (opak toho co jsem predtim napsal)? Nase Rwanda CoE se ale na druhou stranu pestuje na pude s pH 5.3 …

  6. Zásaditá půda je cca 7+, zatímco kyselá cca 7-. Přidáním vápenatých hnojiv se půda stává zásaditější.
    Lze samozřejmě koupit věci na měření pH půdy. Viděl jsem je tuhle tuším v obi.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.