1. 60:
    Tak to je hodně dobrý, zatím nejelpší co jsem tady v té rubrice četla! :-)))

  2. Tak jednou za půl roku si dám rohlík (běžný – už napůl gumový, jinak to není ono) namazaný máslem a plnotučnou hořčicí; taková malá vzpomínka na dětství.

  3. Před dávnými lety, v době školní docházky, jsem si pochutnávala na krajíci chleba potřeném kečupem a obloženým plátky ředkvičky… A teď jak tu o tom píšu, tak dostávám chuť… :)

  4. Vavra: tak ty okorale chlebicky stoprocentne beru se vsemam tema propojenyma chutema a najlepsi jsou fakt 1. ledna, jim jie az do obeda :)))

  5. To 2 Tessa: až teď jsem si všiml, že tu má někdo stejné deviace :-)

    „Jop…smazenka..:) alias smazeny chleba ve vajicku s horcici, cibuli a okurkou…:) ale to vlastne vubec neni hrich..:)“.

    Tenhle čtyřboj je opravdu geniální.S horkým sladkým čajem.Jdu smažit …Tohle je typicky české národní jídlo…jediné vzdáleně podobné je Mozzarela in Carozza.

  6. No jo, chleba osmažený ve vajíčku, ještě za tepla potřený plnotučnou hořčicí a nic víc nepotřebuju … no někdy ještě trochu syrové cibulky.

  7. Ale chleba ve vajíčku, ani hořčicí namazaný a cibulkou posypaný, podle mě jídelní hřích není? Podle mě je to klasika, když přebývá chleba, případně docházejí peníze. Ty výše zmiňované whoppery a čínské polévky, to jo, ale chleba ve vajíčku ne.

  8. chleba ve vajíčku s hořčičí, cibulkou a kyselkou okurkou fakt za kulinářský prohřešek nepovažuju…
    mimochodem- čemu říkáte smaženka? protože v Pardubicích odkud pocházím to je chlebíček s horčičí a placičkou z mletého masa, v Praze je to chleba s omeletou a přítel původně od Mělníka říká smaženka právě tomuhle obalenému chlebu…

  9. U nás (=Brno) se smaženka neříká ničemu. ;-)
    No, teď vážně – možná by se za smaženku dal považovat tzv. vaječný řízek podávaný kdysi v Mlíčňáku na (od toho vaječného řízku řádně promaštěném) krajíci chleba, právě s tou hořčicí, cibulí a okurkou. Cenu už si nepamatuju, ale byla celkem lidová a celá ta šmakuláda – © Sarbatru – chudého hladového študáka celkem zasytila, protože „tělo se neptá, kdes kalorie získal“ – pro změnu volně podle Š+G.

  10. V pražských bufetech je smaženka krajíc chleba, navrchu balancuje usmažené rozšlehané vajíčko, dochucené a zároveň ozdobené hořčicí, cibulí, kyselou okurkou a kousíčkem sterilované kapie. Zamlada byl chléb mírně nasáklý olejem ze smažení, což zvyšovalo poživatelnost této pochoutky.
    Nedávno jsem si nostalgicky koupila moderní verzi – chléb byl zcela suchý, vejce upražené na teflonu bez tuku – k jídlu to nebylo.

  11. Úplně jsem dostala chuť na chleba ve vajíčku a za jídelní hřích to rozhodně nepovažuji! Já si ho dávám s hořčicí a rajčaty, případně cibulkou. Smaženku mají u nás v bufetu přesně jak píše RenataE.

  12. Já znám dvě varianty: buď ne úplně čerstvý chleba s vajíčkovou omeletou přeloženou na půl, s cibulkou a okurkou (v Plzni tomu říkáme vaječnice – brrrr) nebo ve vajíčku namočený chléb s tou samou oblohou…doma si dělám obě varinaty. :-)

  13. za mlada na koleji chleba se sádlem pomazanej navrch hořčicí a pokladenej na plátky nakrájeným česnekem – občas se mi po tom zasteskne
    jinak škvarky s vajíčkama = delikatesa
    můj hřích = mám rád dobrej kebab a občas hot strips v „kentucky fried children“
    párek v rohlíku, „veletržní klobása“, vlašák – no zkrátka kdo jsi bez viny, hoď kamenem

  14. Ad „smaženka“ – dcerka si kdysi vyfňukala domácího králíka na hraní, hned jsem mu aplikoval jméno Smaženka, protože jsem pro něj viděl jedinou rozumnou budoucnost v trojobalu

  15. 74: A přitom takovej králík na hořčici je tááák dobrej!!! ;-)) BTW: shodou okolností mám taky doma králíka s jedlým jménem. Paprika ;-)

  16. Re: Smaženka.
    Dělávala mě je moje někdejší první vážná láska. Byl jsem do té doby smaženkový panic. Moc mi to chutnalo.
    Prohlásit smaženky za afrodisiakum by bylo naprosto nepodložené, nicméně nerezavějící vzpomínky hřejí.

  17. Chmmm… Já jsem teda koleják, ale čínský polívky, ani špágy s kečupiskem tedy nemusím. Nejím ani uzeniny. Bohužel, musím se přidat k vyznavačům fastfoodu. A to ne ledajakého! V Domažlicích je skupina fastfood prodejen „Maki“. V jednom z nich dělají hamburgery. A ne ledajaké!! Do výborné chlebo-housky podobné pitě nakládají jedinečné masové placky, spoustu zeleniny a koření – vše podle chuti zákazníka a připravované přímo před ním. Výborný mají také Kebab. Při každé návštěvě Domažlic si vzpomenu na léta na gymplu a jeden hambáč od makiho si musím dát.

    Pražská náhražka mekáč rozhodně neobstojí! I když v noci… když je hlad… :-)

    Což mi připomíná. Před lety na jedné akci, jsem si dal nejfantastičtější hotdog, jaký jsem kdy ochutnal. Párek byl lahodný, rohlík spíš bagetkoidní. Co bylo dokonalé, byly „omáčky“! Mám pocit že se to zalévalo např. směsí rýže s nějakým dressingem, a také dalšími vynálezy, žádný „kečup nebo hořčici?“. Cena byla v té době vyšší než byl průměr. Bohužel už jsem na hotdog nikdy nenarazil – ačkoliv párky už nebaštím, tenhle kousek bych si ještě někdy chtěl dát…

  18. jojo, na smaženkách jsem bývala jednu dobu docela závislá..:-) a doma je dělám také, když je tvrdší chléb, ale někdy i z měkkého…je to mňamka, kterou rozhodně nepovažuji za jídelní hřích.

  19. Když jsme byli malí a nebylo peněz nazbyt, naučil nás táta jíst chleba s máslem hustě posypaný cukrem. No a já si na to dneska vzpomněla když jsem měla v ruce kozí čerstvý sýr – ne nějak silně vonící, ale určitě výraznější než třeba Lučina – a v záchvatu nostalgie jsem si ho namazala na sezamovou housku a bohatě posypala hnědým cukrem… a málem jsem omdlela blahem – jsem čuně? :-)

  20. Olomoucké nádraží. Párek v rohlíku. Teda jedna nožička a odřezek párku navrch. Nostalgie :)

    Koleje v Troji. Dvacka a několik hladových krků. „Svíčková“ z mouky, mlíka, vegety, k tomu opečený buřt na teňoučké nudličky a krajíc chleba. Šťastní strávníci se hlásili o to, kdo bude mýt nádobí.

    Tamtéž za stejných podmínek. „Rajská“. Postup výroby stejný, jen místo vegety kydanec vypůjčeného kečupu a místo mléka voda. Jo a paprika, aby to bylo aspoň trochu červené. Výsledek – opět spokojení strávníci a opět umyté nádobí.

    Chleba s teskomargarínem a hořčicí

    Zkouškové. Půllitrový hrnek, v něm 4 pytlíky teskočaje, alespoň hodinku, nebo spíš vůbec nevytahované. Polévková lžíce instantní kávy. Cukr. Bez toho by to bylo nepoživatelné. Mlíko. S tím mi to dokonce chutnalo. K jídlu suchý rohlík a tabletky lecitinu.

    Po prvním semestru jsem si řekla, že tohle ne, našla jsem si brigádu a živila se civilizovaněji. A dokonce i přes tuhle životosprávu jsem dostudovala :)

    Ale občas i dneska si udělám ty čínské nudle s kakaem, cukrem a olejem, prostě jako rychlý a sytý mls.

  21. čínské nudle s kakaem, cukrem a olejem
    ?? Pro mne nesrozumitelná kombinace.

    Č nudle do domácího kuřecího nebo hovězího vývaru, s mohutnou dávkou pálivých papriček, čerstvého zázvoru, česněku, plus něco zeleného buď z mrazáku a nebo ze záhonu, jako osvědčená snídaně, vyprošťovák, životabudič a stavitel na nohy. ;-)

  22. 80: dostudovaná Apoleno, jinak moc hezký popis vzpomínek! Dobře se to četlo.

    79: Ally: čuně ? – nevím. Nejste náhodou v jiném stavu?

  23. 79: Ally, nevidím na to až tak nic moc divného. Miluji čerstvý kozí sýr s medem (už tak vyroben, nemíchám si to sama), v Cheesy prodáván tuším pod názvem „Kavital s medem“.

  24. Jesenkuuuuuu!
    A Májku – to je jediná paštika, kterou sním (ty opravdový paštiky mi nechutnaj). Mekáč mě občas zachrání od smrti hladem. Jo a pletenec s pekanovejma ořechama.....ten chutná dobře i když se zvrací (poznámka pro těhotný:-))

  25. mooch: Májka, Big Mac a pekan pletenec je i u mě úplně stejný! Akorát radši než jesenku já bych si dala piknik nebo pikao – ale vlastně už od dětství jsem to nejedla.

  26. Jesenku jsem si dala hned včera, přitom co jsem četla tuhle diskuzi. Naštěstí jsem doma měla jednu zapomenutou, jinak bych jí sežrala už dávno. Jo a jestli Jesenku nebo Piknik mi je úplně jedno, ale když jsem si jí kupovala, tak jsem si říkala, že Jesenka bude zdravější. ha ha :-)

  27. Jednorožec: to už spíš čuně než těhotná :-)

    moochera: pletence s pekanovýma ořechama taky pokládám za prudce jedlé, ale zvracet jsem je nezkoušela :-) radši je nechávám uvnitř.

  28. A co „plesinky“ z fermentovaných salámů, samozřejmě pokud jsou v přírodním střívku – jíte ty ušlechtilý kultury, nebo to loupete? Já to jím jak to leží – umřu na to?

  29. věřte, nebo ne – ale toto vlákno a téma jídelních hříchů to dotáhlo až do tisku ;) jak vypadají okurky v plném proudu, můžete vidět v podání MF Dnes Víkendu!

  30. http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?…

    Jsem ráda, že syrová vinná klobása zvítězila! ;-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.