1. čočka s cibulí snad není hřích, ne? i když jedna cibule na porci je možná příliš. hřích mojí maminky jsou plátky masa s broskví a sýrem, nemůžu ale říct, že je můj, já ho nemiluji a nepřipravuji.. každopádně dnes ho udělala pro všechny. ejchuchu. hrudky v kaši nemusím.
    Moje hříchy jsou občas KFC věci a popcorn z mikrovlnky.

  2. Moje hříchy jsou – bůček, ovar, jazyk, tlačenka, jelito, jitrnice.. prostě zabijačka :-) mnam! A hřeším pravidelně.

  3. KaterinaB: Zabijačkové dobroty přece nemůžou být hřích! Pravda, „košer“ to není :) , ale jako hřích by mě to nikdy nenapadlo. Dobrá domácí zabijačka je něco, k čemu je třeba se vracet!

  4. Mastermind: no jak se to vezme :-)) v lifestylovych magazinech to rozhodne v doporucenem jidelnicku neni :D

  5. Čočka musí být s cibulí! Tmavě hnědá barva cibule, chuť přesně napůl mezi sladkou a už hořkou. Jo, jo! Já navíc čočku nepojídám s uzeninou nebo vajíčkem, já jím čočku s chlebem. A kyselou okurkou.

  6. Čočka & cibule = marriage made in heaven. Svatba v nebi.
    Jakkoliv, kdykoliv, mně na talíř plácněte velkou naběračkou…

  7. Přesně tak, čočka pěkně jen s cibulí dohněda opečenou, čerstvým chlebem a nejlépe s celou sklenicí kyselých okurek = nebeská mana.
    Jinak si taky myslím, že zabijačkové speciality hříšné nejsou vůbec – teda hříšné ano, ale směrem nahoru.:-) a to, že nejsou vidět v lifestylových časopisech? jejich chyba, bo by se jim možná zvedl obrat …

  8. Souhlas s čočkou, navíc zdravé, levné, lehce vyrobitelné…

  9. Můžu se zeptat jakou kupujete čočku? My máme rádi čočku uvařenou pěkně hodně doměkka, až skoro kašovitou. Dlouhé roky jsem za tímto účelem kupovala Vitana čočku v krabičce, vždycky jí namočím přes noc a dopoledne byla během chvilky uvařená. Ale poslední asi 2 měsíce to nefunguje, i když to vařím víc jak hodinu, tak je pořád strašně tvrdá. Něco se změnilo a vůbec to nechápu. Máte někdo podobnou zkušenost? Naposledy nám to teď zkazilo novoroční oběd.

  10. 129: Normální hnědou čočku kupuju u nás v samošce v pytlíku, značku nevím (Lagris?, Bask? – prostě co mají, Vitanu v krabičce jsem ale myslím nikdy nekoupila), červenou v DM a zelenou ve zdravé výživě. Problémy s vařením jsem zatím neměla a vůbec nevím, čím by ten Váš problém mohl být způsobený. Náhodou jste tu čočku omylem neosolila? – nic jiného mě totiž nenapadá.

  11. Přes noc namočnená čočka by měla být, v neosolené vodě, vařená raz dva. Že by stářím? Je na balení doporučené datum spotřeby?
    Osobně bych změnil dodavatele a nakoupil jinou čočku jinde.

  12. Vařte v tlakáči.

  13. 129. My jsme na nový rok měli tu nejhorší tesco řadu a stejně byla moc dobrá, akorát a a během chvilky uvařená… ale s tou vitanovou myslím měla problémy kamarádka, volala mi, jestli je nomální, že ji vaří přes hodinu a pořád nic:-) jinak dm nebo to co zrovna je v obchode, nevim…

  14. Já to právě taky vůbec nechápu, na pohled ta čočka vypadá úplně v pořádku, ale prostě se nedá uvařit. Právě mám podezření, že Vitana změnila zdroj, už jsem jim to psala, dokonce hned reagovali a pošlou mi náhradní balíček, tak to bude ještě zajímavý, chtěli vědět šarži z krabičky, ale tu nemám, protože si to vždycky hned přesypu do dózy a krabičku vyhodím. Osolení ani neosolení podle mě nemá na tvrdost vliv, ale samozřejmě tu vodu nesolím, tuto chybu jsem udělala kdysi v mládí a bylo to příšerně přesolené, čočka při vaření všechnu tu sůl do sebe vcucla (ale měkká byla, to jo), takže to je důvod proč se solí až hotová.
    Dokonce nedávno to vařil manžel a protože to blbě namočil (moc čočky a málo vody), tak nakonec byla namočená asi jen 2 hodiny (když jsem mu tam ráno dolila vodu), ale přestože jí potom vařil 4 hodiny, tak jsme zase měli tvrďáka akorát tak na vyhození.

  15. Farfallo, ať kdyžtak kamarádka pošle taky mailem stížnost do Vitany, aby viděli, že má problém víc lidí a nějak to opravdu řešili. Mě se moc nechce hledat jinou značku, u Vitany jsem aspoň doposud měla i jistotu, že v tý čočce nebyly šutry a přebírat se mi to nechce.

  16. oukej, zjistím jestli si to konkrétně pamatuje a doporučím jí Váš postup:-) nevím, jestli pak změnila značku, ale u dalšího vaření už nevolala a prý jí to jídlo vyšlo. čočku nepřebírám, asi jsme zatím měli štěstí, střídáme podle toho, kdo a kde zrovna nakupuje…

  17. jinak jestli chcete mít čočkajdu na srajdu, stačí vařit v trochu alkalickém prostředí (jedlá soda) – měkně potom jak divá. jen bacha s dávkováním, může to potom při větším množství lehkou pachuť. malinká lžička ± na hrnec ale většinou splní účel :)

  18. Nojo, jenže já jsem nikdy předtím s tím problém neměla, vždycky tak za 20 minut vaření ukázkově kašovitá čočička. A teď po hodině kamínky.
    Jinak mi to připomnělo jeden fígl, který mi kdysi poradil jeden hospodskej kuchař při vaření guláše, když jsem měla asi nějakou flákotu ze starý krávy a ani po 3 hodinách pomalýho dušení to maso nezměklo, tak přidat trochu prášku do pečiva. Musím říct že to celkem fungovalo, naštěstí už jsem si od té doby našla zdroj masa, u kterého to používat nemusím.

  19. No, u tehle luštěnin se mohou přirozeně objevovat tzv. obtížně uvařitelná zrna, nebo jak se to jmenuje. Je to záležitost ročníku a odrůdy a podle normy jich tam nesmí být víc než x procent.

  20. Tak tady v těch mých vzorcích bylo těch „obtížně uvařitelných“ asi 90–100%. Na pohled ale úplně normální čočka.

  21. už nevím kdo byl ten odvážně upřímný, ale donutil mě se taky přiznat -syrová vinná klobása -to taky miluju, jakmile se opeče, přestane mě zajímat, jakékoli syrové maso , a taky syrová čerstvá nebo chlazená kuřecí játra, jsem schopná slupnout půl vaničky a mám nejspíš velkou kliku -nikdy jse neměla problém. : )) a taky syrový žloutek jen tak, nebo s trochou soli. A taky jsem schopna vypít všechen lak z nakládaček nebo ještě líp z utopenců a nechat je tam chudinky uschnout. Manžela může vždycky vzít čert, když loví ze zavařovačky ty mumie : ))

  22. na syrovou bílou/vinnou klobásu jsme ujeté já s pivli ;), játra jsem nezkoušela, žloutek je fajn, tedy, oprostila jsem se od nechuti k vařeným vajíčkům tím, že jsem je začala vařit do polosyrova, pak jsou pro mne poživatelná, lák od okurek dobrý ;), ten mám též ráda

  23. Doufám, že sem se svojí úchylkou zapadnu. Naučily mne to děti: hranolky z mekáče se zmrzlinou – kdo nezkusil, neuvěří! Ale troufnu si na to tak dvakrát za rok.

  24. tyto jídelní hříchy mne natolik pobavily, že jsem se rozhodla přispět taky troškou do mlejna. :-) Od doby, kdy jsem coby dítko byla schopná otevřít lednici jsem šla po dvou věcech – ve dveřích stával estragonový vinný ocet od Amory a skleněná lahav coca coly. Což cola není nic světoborného – bohužel návyk mi zůstal, ale druhého blázna co má závislost na vinném octu neznám. Když je doba salátových večeří a knim topinky s česnekem (což je u mne cca půlka roku) padne mi ta půl litrová láhev za týden. Jinak se snažím omezovat na 1 za měsíc :-) ..nemůžu si pomoct, ale jak ho ucítím začnu slintat jak pes od Pavlova. Další neřesti jako vypitá worcestrová omáčka …nebo kapaná na chleba :-), lák z okurek, nugeta na posezení se mi taky ovšem daří …a domácí hovězí polévka a do ní chleba – sypu si popel na hlavu …jsem hrozná …ale je to silnější než já :-)

  25. Jo, ještě se musím přiznat k jednomu fujtajblovému hříchu, který mě naučil letos manžel – na chelba namazat tatarku a posypat tvarůžkama :-) ta kombinace tatarky a tvarglí je prostě super :-) (Jinak tatarku nejím vůbec teda …)

  26. Madlo, takhle to doma jíme už léta – na chleba namazat máslo, na ně tvargle, nahoru tatarku a to celé posypat jemně sekanou cibulí. Na rozdíl od teplých škvarků (viz hlubiny tohohle fóra) to za fujtajblový hřích nepovažuju.

  27. hotovy lasagne z obchodu…jednou za cas

  28. A jak jsou dobré tvargle, naložené do zakysané smetany, promíchané s pálivou paprikou! tak tři dny v chladu a je to mana nebeská!

  29. nakládané papričky jalapenos k k tomu chléb s máslem, tak tříkrát do roka na posezení skoro celou sklenici…
    cca jednou za dva měsíce mě přepadne neodolatelná chuť na cheesburger, fantu a vanilkový shake. spolehlivě na mě do hodiny přijde břichabol a mám zase na pár měsíců od mekáče pokoj
    chleba s tatarkou a kečupem

  30. Tak teda taky: jednou za čas, když je v McD „sýrová sezona“, musím si dát Swiss King. Nemůžu si pomoct :o)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.