Jamon aneb co s kosti??? RSS

Štítky: , , ,

8 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Hezky den, nevite nekdo jak zpracovat kost, ktera zbyla po okrajovani spanelske susene kyty??? Pocitam nejaky vyvar, ale

    Mam ji ted v mrazaku a cekam na vhodnou inspiraci…

    Diky
    Ondra

  2. Dát ovařit do vody, přidat bílé fazole, kořenovou zeleninu a ke konci rajčata. Chorizo se také bude hodit.

  3. To zní dobře.
    A nebo udělat, podobným způsobem, hrachovou polévku (hrách přes noc namočit). Já bych tam pak dal i cibuli, pórek a česněk. Bobkáč. Rajčata ne. Možná brambor či dva na zahuštění? Po uvaření rozmixovat.

    V každém případě během vaření nesolit! To až úplně nakonec, dle potřeby.

  4. Ja bych tu kosticku treba jeste ohlodal… predpokladam ze na ni jeste neco zbylo ;-)

  5. Ohlodat se uz neda… Byla po roce uz prilis tvrda… Takze zvazuji neco echt z ni uvarit… Spise nejakou polivku…

  6. Tak jsem kost vyvaril, ale vubec se mi to nelibi… Behem vareni jsem stale sundaval penu a tuny tuku…

    Nevoni mi to, ma to nahorklou chut a kdyz teply vyvar prelivam, tvori se lehce na povrchu pena… Mam z toho spatny pocit…

    Mam strach abych nebyl nucen to „za staleho michani vylit do h…zlu“…

    Mate nekdo nejake postrehy???

  7. Cut your losses.
    Aneb: zbavte se ztrát.

  8. My jsme nedávno řešili stejný problém a kost jsme uvařili 2 hodiny v papiňáku. Ovařené kousky masa se sníst daly a byly docela dobré, ale vývar byl trochu nahořklý, dost slaný a klihovitý. Celkově myslím, že je lepší kost po dojezení masa vyhodit:)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.