Vajíčková pomazánka RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

19 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Inspirována vedlejší diskusí se ptám – jak děláte „tu svoji“ vajíčkovou pomazánku?

  2. Rozmackam vidlickou vajicka, uvarena ne-uplne na tvrdo, pak pridam majonezu,sul, struhnu pepr, dam malou lzicku horcice – nasi plnotucne
    kdyz mam chut na lehci tak misty poloviny majonezy dam cerstvy syr, kdyz jsem byla v Italii, delala jsem ji z ricotty a byla vyborna

  3. Nastrouhám vajíčka natvrdo, vmíchám tvaroh a hořčici a osolím. To je základní verze, dá se samozřejmě vylepšit majonézou nebo zakysanou smetanou, ale celkově zůstávám zrovna u tohoto jídla u jednoduchých variant.

  4. Přidávám také najemno nakrájenou šalotku.

    Pane Kytko, jak „strouháte“ vejce natvrdo? Já je dokážu maximálně rukou promačkat takovou kulatou mřížkou, co měla původně sloužit nejspíš jako kráječ na hranolky.

  5. 4: Na klasickým struhadle typu „velký kapky“, zcela obvyklým způsobem. (-.

  6. Uvařím vajíčka natvrdo, bílky nakrájím na kostičky, cibuli hodně najemno (když mám, tak bílou, jinak obyčejnou a nechám ji napřed trochu „vyprchat“). Umíchám žloutky se změklou trochou másla a s plnotučnou horčicí, všechno smíchám a osolím.

  7. Vajíčkovou pomazánku už jedině tuhle:
    http://dolcevita.blog.cz/…va-pomazanka

    Chutná stejně, jako ta z mého dětství. S hrnkem mléka, na čerstvém chlebu a pochopitelně, nesmí chybět ta pažitka!
    Doporučuji udělat rovnou z dvojité dávky. :-)

  8. Nastrouhám bílky na mrkvovém struhadle. Žloutky, sůl, pepř, hořčici, pomazánkové máslo a kousek normálního másla vyšlehám za přikapávání horkého mléka, pak vmíchám strouhané bílky.

  9. Můžete přidat trochu křenu ;-)
    Moje kámoška přidává i trochu celeru, mňam.

  10. díky všem za tipy, jste úžasní a vaše pomazánky taky. Přidá se ještě někdo?

  11. U nás zase část rodiny vyžaduje přidání nakládaných okurek nakrájených najemno.

  12. vajíčka, cibulka, hořčice, majonéza (pro odlehčení se může přidat jogurt) pepř, sůl a nakonec strouhaný sýr.

    dělám i s tuňákem. vajíčka, tuňák, malá majonéza, hořčice, sůl, pepř, citronová šťáva a nasekaný listy z celeru. ta je super :-)

  13. Já dělám vajíčkový salát. Není tak hutný jako klasický, je tekutější, odlehčený rajčaty. Ta mu dodávají svěží chuť. Jsou nutná velmi zralá, aby do salátu pustila šťávu. Spolu s houbičkami vytvářejí lehce sladkokyselou chuť.

    Suroviny: 6 natvrdo uvařených vajec
    3 větší zralá, až přezrálá rajčata /nehodí se cherry/
    majonéza cca 2 lžíce
    1/2 šálku sladkokyselých nakládaných houbiček /domácích nebo třeba Mikádo/
    kečup
    hořčice plnotučná
    worcestrová omáčka
    sůl
    salát Little Gem /lze nahradit srdíčkem z hlávkového/
    toastový chléb

    Postup:
    Do mísy dáme 2 lžíce majonézy, lžičku kečupu, lžičku hořčice, lžičku worcestrové omáčky, špetku soli a promícháme. Nakrájíme vajíčka na kostičky nožem nebo v kráječi, pak vmícháme. dále přidáme pokrájené houbičky a rajčata. Do pohárů naaranžujeme lístky salátu Little Gem a na ně lžící rozdělíme vajíčkový salát. Před podáváním vychladíme a uděláme toasty.

  14. 13. Jo a ještě jde nahradit houbičky kyselou okurkou nakrájenou na kostičky, ale není to ono.

  15. Nada: zajimava obmena s houbickami, diky za tip

  16. Vajíčka, cibulka, kyselá okurka, sůl, pepř,majolka a plnotučná hořčice. Mňam!

  17. Rozmíchám tvaroh a trochu majonézy, přidám nasekanou cibulku a nakrájená nebo nastrouhaná vajíčka, hojně pažitky, osolím, opepřím a žeru. :-)

  18. Nastrouhany vajicka natvrdo, nastrouhany kysely okurky, maslo, sul, pepr… takhle si to pamatuju, ale uz jsem ji hrozne dlouho nedelala. Uplne jsem ted na ni dostala chut :)

  19. Asi podobně jako většina ostatních. Vajíčka rozmačkám vidličkou s máslem, lžící majonézy, sůl, pepř, hořčice (plnotučná nebo krmežská), nadrobno nakrájená cibulka a šnitlík.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.