Známé neznámé RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

9 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. na jídle jsou neustálá překvapení. poslední dobou se vyžívám v momentech, kdy se mi lehce změní vnímání chuti nebo nějaké základní/časté/pro­věřené suroviny.

    znáte tyhle momenty, kdy se „sepne“ nové spojení a udělá to miam? ;)

    dávám tři příklady z poslední doby:

    1) jarní cibulka – očištěná, rozkrojená na tři části, zprudka a v místech doteku s pánví ogrilovaná do černa, potom na minutku zabalená do alobalu = nečekaný zdroj intenzivní „masité“ chuti, voňavé na povrchu, uvnitř božsky měkké ;) miam!

    2) vajíčko – uvařené kousek přes hniličku nebo až na tvrdo, žloutek zakápnutý roztaveným máslem a světlou sojovou omáčku usukuchi = kurnik fix miam a hukot ;)

    3) olivy – olivy naložené v sladkém sirupu = opět miam. skoro až zvrácené!!! ;)

    máte příklady z poslední doby, kdy se vám základní surovina/recep­t/jídlo vyjevilo v novém světle? ;) sem s tim!

  2. Není to úplně novinka, ale vím, že mě takhle dostala čokoláda s mořskou solí.

  3. 2.: podobná zkušenost! Pak ještě ta s levandulí! taky nečekaná kombinace.
    BTW: když už Tě „vidím“, jak Ti chutnala kombinace jablko/celer (myslím šťávu)? Doufám, žes mne neproklínal! ;-)

  4. Také čokoláda se solí.
    Nikoli z poslední doby, ale docela zážitek – kdysi dávno první ochutnání nakládaných třešní „jako kyselé okurky“ (teď už je tak i sama zavařuju :)
    Jahody se solí, pepřem a šlehačkou.
    Pečená červená řepa dle pána blogu ;)

  5. 3: moc dobrý to bylo, příště zkusím tu s tou červenou řepou. Ale proklínání se bát nemusíš, stejně se ti budu od čtvrtka preventivně vyhýbat (((-:

  6. 5.: Jak to? Sedím si na vedení, tak nechápu…:-)))

  7. 6: No víš, jak ti to mám říct… Já mám totiž ve čtvrtek to, promoci… A vzhledem k tomu, že znám tvůj vztah k některým konkrétním akademickým titulům… (((((-.

  8. 7. Nojo, to je sice fakt, ale jak je známo, výjimky potvrzují pravidlo a řekla bych, že to je Tvůj případ. Gratuluji velmi velice a příště, až se uvidíme, budu s Tebou hovořit věcně, srozumitelně a jasně, abychom zamezili případnému informačnímu šumu, jo? ;-)
    BTW: těch výjimek je pochopitelně víc, ale ta průpovídka, kterou máme oba na mysli a kterou tu nebudu psát, abych někoho neurazila, tak ta je celkem trefná! ;-)
    A ještě jednou gratuluji!

  9. Jasně, nepodezíral jsem tě z toho, že bys ji uplatňovala zcela paušálně. (-: A za blahopřání děkuju.

    PS. omluva panu C za silný off topic, abych se vrátil k tématu, tak se přidám k té pečené červené řepě a přidám cukr v „momofuku“ bůčku.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.