1. Co si myslíte o jejich produktech? Nevím, zda spíše spoléhat na zajeté „pravé“ značky, či se svěřit do rukou těmto angličanům. např. francouzská dijonská hořčice: Maile či M&S?

  2. V anglických MaS jídlo super, daleko, daleko širší nabídka (hlavně čerstvých) než u nás. Pro některé specifické anglické věci tam chodím (bo jinde nemají), ale zrovna s dijonskou hořčicí neporadím. Tu jsme nakoupili do zásoby na dovolené ve Francii :-)

  3. M-S hořčici neznám, Maille kupujeme dlouhá léta ;-)

  4. Dijonskou hořčici si kupuji francouzskou. Jinak jedině anglickou práškovou Colman´s. Ale tu v M&S nemají. Mohu ovšem doporučit jejich vánoční hořčici, je hrubozrnná, s medem a pivem. Skvělá! ;-)

  5. Kupuju na střídačku obě značky, podle toho, kdy nám dojde a kde se dostanu ke zdroji. Hořčice M+S jsou dobré, zkuste třeba i staroanglickou nebo tu výše doporučovanou vánoční.

  6. Jídlo M&S je skvělé!
    Kupuju si u nich například:

    • hotové omáčky (rajčatové, tikka masala, kari a spol)
    • sušenky (cookies s ovesnými vločkami a borůvkami, s pekanovými ořechy; máslové shortbready)
    • snídaňové cereálie (wholegrain wheat bisks)
    • paštiky (jejiich „potted beef“ obsahuje 90 % masa! mňam)
    • sněhové pusinky (kdo jednou zkusí ty anglické, už se nikdy nespokojí s českými)
    • kořenící pasty (tikka, korma, green kari)
    • slané sušenky s olivama
    • ostrou hořčici
    • čerstvé pečivo (tam, kde ho mají – muffiny s borůvkama, donuty, foccacia – mňam)
    • vanilkovou zmrzlinu
    Nakupuju tam ráda – prodávají fairtrade věci, jejich jídlo mi chutná, mají docela poctivá složení a jediné, co mě mrzí, že proti Británii je jejich sortiment jídla u nás velmi chudý.
  7. 6. No právě, chtělo by to sortiment rozšířit. Jinak ale naprostý souhlas. ;-)

  8. Já tam někdy kupuji zázvorové pivo, nikde jinde ho u nás neumím sehnat.
    Na Vánoce tam určitě koupím vánoční puding.

    Mohlo by tam toho být víc, ale lepší něco než nic, je to tam celkem fajn.

  9. Většinou tam beru nějaký cheese cake. Citrónový je příliš kyselý, ale vanilkový, mandarinkový nebo čokoládový je skvělý. A také chipsy, mají dvě řady, sáhněte kdyžtak po té, co je označena jako hand-cooked. Ty jsou opravdu z plátků brambor, nejlepší je black cracked pepper a také cheddar + caramelised challots.

  10. Pivli, mají někde angl. práškovou hořčici?

    Jídlo u M&S nám ráda – snad sortiment rozšíří. I nejobyčejnější čaj je tam výborný, marmelády, koření, sušenky, skvělé brazilské hovězí v konzervě, lákavé slané koláče, vánoční pudink-báječný.

  11. 10: dovolím si odpovědět za Pivli – anglickou práškovou u nás buď v Makru, nebo u Robertsona.

  12. Já tam prakticky nekupuju, bo mě sejří s tou trapnou non-GMO deklarací.

  13. 11. Díky! Ano, přesně, jak napsal Kytka. Dá se sehnat i naše česká prášková hořčice, na váhu, v prodejnách s bylinkami a kořením. Ale nedoporučuji! Proti Colman´s je to slabý čajíček.
    ;-)

  14. 13. Pivli
    Pravdaže, koupila jsem si nějakou práškovou v Makru a bylo to (jak?) mouka. Na Colman´s neměla ani zdaleka. (Teda taky ne na tu krásnou piksličku, pro niž mám zvláštní slabost:)

    V M&S si z „hořčicových“ záležitostí ale kupuju pravidelně Picalilly, to ani nevím, kde jinde kupovat. Pak Lemon curd, zeleninové chipsy, tmavý cukr, semtam nějaké cookies.. Jo, a zázvorovocitronový sáčkový čaj.

    Hořčice francouzského typu si tam nekupuju, ty si buď vozím z Francie, nebo i v lépe zásobených obchodech tady se Maille dá normálně koupit.

  15. Octové brambůrky!! Mamčin přítel je kdysi dovezl z Anglie jako ukázku hnusu, co jsou Angláni schopni pozřít a my dvě si je paradoxně zamilovaly… jen ta cena, většinou si nakoupím, když jsou slevněné napolovic. Z běžných supermarketových se jim žádné nevyrovnají, jedině Walkers jsou správně kyselé, ale zas mě štve, že jsou moc tenké… ;-)

  16. Shortbread, ruzne druhy cukru, vanilkova esence, prasek do peciva v prakticke piksle, ancovicky, celerova sul do Bloody Mary… Potesilo me i kakao.

  17. 11, 13
    Díky za tipy, zlusím!
    14 – Kami, lemon curd dělám doma, není to tak složité – a myslím, že má lepší chuť, i sterilaci vydržel…
    http://vilemina.blog.cz/…sove-lahudky

  18. BTW: Marks plánuje otevírání potravinových speciálek. Nyní v DBK, v září Galerie Fénix…

  19. Souhlasím, že domácí lemon curd (iPhone mi to opravuje na Lenin curd, hehe) je lepší, na výrobu zcela jednoduchý a mj. i levnější. Já ho mám ještě radši z limetek, mňam.

    Z M&S používám jejich fish sauce na thajská jídla, jejich mražené lososí filety (geniální je, že jsou jednotlivě zatavené ve fólii, takže se dají spotřebovávat postupně, omáčky na těstoviny (amatriciana) a tu a tam indické curry, na pečení vodu z pomerančovní­kových květů, mno a asi jednou zmrzlinu. Některé jejich asijské hotové omáčky byly zklamáním, nejsou dost ostré, např. thajské curry.

    Kéž by se tak v Praze prodávaly jejich sendviče…

  20. V MaS beru koření (vanilkový lusk, kardamon), cookies a našla jsem tam fudge (sice se nevyrovnal tomu z Windsoru, ale potěšil) a ráda tam kupuju chipsy a zbožňuju tamní musli s kousky čokolády.

  21. Jo, to muesli mi někdo daroval a chutnalo mi, ovšem je to jako zakusovat snídaňové cereálie trojí čokoládou, přičemž poměr je tak 1:1. Trochu perverzní :-P

  22. Právě jsem otevřel vychlazený hruškový cider z M&S a je výborný! Stejně jako borůvkové muffiny, které jsem snědl už včera, kdy jsem je koupil v nové potravinové speciálce v DBK.

  23. Tak jsem se dočetla, že chlazené zboží se k nám dostane nejdříve za rok- takže na ty zmiňované sendviče si budeme muset chvíli počkat…alespoň je ale mají v plánu u nás zavést. problém je prá najít vhodného výrobce neb prý mají velmi specifické složení. Tak uvidíme na koho to padne:)

  24. Tak jsem si právě z trouby vyndala tu nej nej ciabattu co se mi podařilo tady v Praze sehnat- dopékací z M&S. Perfektně pomoučená zvenku, úžasně křupavá kůrčička a uvnitř spoooouuuustu bublin!

  25. No, ja taky muzu MaS doporucit. Daji se tam sehnat zajimave veci. I kdyz ne vsechny mi od nich chutnaji.
    Kazdopadne nedam dopustit na hotove omacky, ktere mam v zasobe, kdyz se mi nechce varit, ale presto to ma byt neco lepsiho.
    Napr.
    rerichovou omacku [davam na rybu osmahnutou na masle podavanou s jasminovou ryzi. Nemusim solit ni jinak dochucovat.]

    pikantni mangove chutney, ktere naprosto zboznuji [nejradsi na verpovem]

    ale i ostruzinova omacka [jen nekomu mohou vadit pecicky]

    take pesta maji epesni

    a nebo vanilkovy lusk – za cca 79kc 2ks, krasne mekke v praktickem pouzderku

    nekolik druhu koreni v mlyncich – vsechna jsou dobra

    pak jsme meli stribrne cibulky, ale moc nezaujaly
    zazvorove pivo bylo teda vyslovene hnusne, i kdyz od jinych znacek ho mam rada
    matova omacka – zajimava, jen ten ocet je tam takovy nezvykly
    no, znama mela nejake polevky z plechovky a pry teda docela hnus

  26. Vzhledem k tomu, že jsem aktuálně zodpovědná za sortiment foodu v M&S, budu se snažit vaše připomínky pročíst a sortiment upravit a rozšířit.. ale není to tak jednoduché, bohužel Anglie má pro nás jen omezenou nabídku.. ale udělám maximum. :-)
    Pokud někomu něco vyloženě chybí, tak pište pište pište..

  27. Zajímavý je chybně použitý apostrof v názvu (správně tam vůbec není). Říká se tomu Grocer's Apostrophe (hokynářův apostrof). V případě Marks&Sparks, jak jsou zde žoviálně přezdíváni, to pasuje jako příslovečná poklice na hrne'c. :-)

  28. KaterinaB, přijde mi „zábavné“, že jako M&S sem do ČR dovážíte z Británie ‚Czech beer‘ (doslova s tímto názvem), a láhev stojí myslím kolem 45Kč. To je záměr nebo úlet?:)))

  29. 26. Chybí mi prášková hořčice. Nebo ji v M&S jen nevidím?
    A taky bych brala jednodruhové zeleninové lupínky – jenom samotnou červenou řepu. A pak skotskou uzenou tresku, i když to se asi moc dovážet nedá.

  30. Foodlover – Czech beer je anglický ulet, toho se rychle zbavim. Rekla bych, ze se dokonce i vyrabí taky u nás. :-)

    Kami – práškovou hořčici teď nemáme, snažím se ji zařadit. Jednodruhové lupínky – to bude horší, v nabídce je buď mix nebo jen petržel samotná. Řepa se zatím nevyrábí.
    Chlazený sortiment zatím nemáme, ale plány jsou veliké. :-) Tak se snad dočkáme.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.