1. Vyhovuje mi vanilkový výtažek z M+S, ovšem je jen občas, musím se po něm průběžně shánět a dá to práci…

    A prosím, snažte se lépe překládat nápisy na obalech, je to občas hrůza, třeba marcipán v originále popsaný jako „bez barviv“ byl česky prodáván jako „bez cukru“, což je dost velká blbost a třeba pro diabetika, co by se na ten nápis spolehnul, i celkem nebezpečné.

  2. Naše vanilka.. to je neverending story. V Anglii se to skoro neprodává, mnohonásobně překračujeme jejich prodeje tohoto výrobku a tak pořád nechápou, co s tím děláme a že ty objednávky skutečně chceme. :-) Vozí se to z US, takže to celkem trvá. :-( Ale máme slíbeno, že už nebudou takové výpadky.
    Etikety – problém, o kterém víme a který řešíme.

  3. Ad KaterinaB: Že jste našla tuto diskuzi a můžete účinně reagovat, to je skvělé, to je feedback!

    Po vanilkovém extraktu a práškové hořčici taky pasu marně, tak to se těším. Jinde čaj nekupuju, něco jsem se už naučila doma – pomerančovou marmeládu třeba.
    Budu se těšit na novinky.

  4. Tak prášková hořčice zatím určitě nebude, protože není ani v UK sortimentu. :-( A pochybuji, že ji kvůli nám zařadí…

  5. Nojo, nikdy jsem ji v Marks and Spencer v UK neviděla. V supermarketech ano, tu Colman´s, přápadně přímo v muzeu Colmanovy hořčice, ale v MS nikoliv…

  6. Ja mám rada ich

    • kypriaci prášok, pekne sa dá dávkovať v lyžičkách
    • mätový a citronovo-zázvorový čaj
    • dijonská horčica bola tiež fajn
    • rajčiny v konzerve aj krájané aj nekrájané sú úžasné
    • kúpila som tam aj Black treacle – výborné do koláča, nikdy predtým som to neskúšala, ale fakt ma to nadchlo
    • čokoláda je výborná
    • omáčka na cestoviny a chutney.
    Chutili nám aj polievky v konzerve, úžasná bola brokolicová so stiltonom.
    Jediné, čo ma trochu sklamalo bola pomarančová marmeláda, na môj vkus trochu moc sladká, mne sa na nej páči práve tá jemne horká chuť, ale chápem, že kvôli Fair trade certifikácii tam muselo aspoň 50% cukru
    Máme kúpené aj sušienky s čokoládou, ale ešte sme ich neotvorili.
    S tým zlým prekladom mám tiež skúsenosti, našťastie aspoň väčšinou neprelepujú ten originálny text, takže je aspoň možnosť chybu odhaliť…
  7. Stála jsem u kypřícího prášku a chtěla si ho koupit…dávkování se ztratilo v překladu a anglicky umím asi jen yes/no-poradíte mi,prosím???? Předem díky!!!

  8. ↪ 37 fichilo: Rad bych poradil ale to bych musel napred vedet co je napsano na tom obale :)

  9. ↪ 37 fichilo: Dávkujte podle konkrétního receptu úplně stejně jako normální český.

  10. ↪ 38 Mirek: když já jsem nebyla schopná to přečíst, natož si to pamatovat a přepsat to sem…

  11. ↪ 39 yannka: díky moc, při další návštěvě ihned prášek zakoupím

  12. Já jsem na něj koukala zrovna včera na Václavském náměstí a byl tam klasický česky nalepený text, který musí být u každého produktu.

  13. Dneska jsem viděla nové oddělení čerstvých potravin v M&S a jsem naprostor zklamaná. Jediné, co stojí za řeč, je přehlídka anglických sýrů, případně také slaniny. Kdo by si totiž chtěl kupovat sendvič, co se dokodrcal namazaný pomazánkou po dálnici z Británie? Nebo kuličky hroznového vína, které nějaká ruka v Londýně otrhala ze stonku a zabalila do sáčku? Nebo jarní cibulky očištěné, okrájené a zabalené na cestu přes kanál do celofánu??? Když jsem slyšela o úmyslu uvést do prodeje v M&S čerstvé potraviny, tak nějak mě nenapadlo, že půjde hlavně o polotovary a porce smažené ryby v plastu k ohřátí v mikrovlnce. Moje chyba.

  14. ↪ 43 Maroni: A jste si jistá, že ty sendviče jsou vyráběny v Británii? Pamatuji si totiž rozhovor s českým vedením této společnosti a právě v tom byl háček, že dovážet čerstvé sendviče nemohli dovážet kvůli datu spotřeby a hledali v Čechách vhodného výrobce, který by byl schopen vyrobit naprosto stejný produkt v místních podmínkách a samozřejmě za určitou cenu…asi zaběhnu nový sortiment obhlídnout. Co se zeleniny týče, naprosto souhlasím- zcestné. Sýry- Stilton, anglická slanina a UK hovězí si myslím není na škodu. Vajíčka? To je síla…
    Je mi však jasné, že určitá část pražských obyvatel- hlavně cizinci, se radují, neb se z M&S pomalu stává to na co jsou z UK zvyklí. V podstatě již nemusí na týdenní nákup jinam (ještě mléko a jogurty a sortiment je kompletní, ne?). Zastávám názor: zlatá střední cesta. Pro regionální speciality a jinde nedostupné zboží je M&S ideální, co se čerstvého zboží týče spíše zajdu na farmářský trh/prodejny.

  15. ↪ 44 Bari.mandle: schválně jsem si sendvič důkladně prohlédla a přečetla nálepky a podle obalu šlo opravdu o výrobek z Británie. V kavárně dříve (nevím, zda ještě), mívali čerstvé obložené sendviče místního původu, ale ty neměly tento britský obal s označením vyrobeno v GB (přesnou formulaci si nepamatuji).
    A jogurty, máslo a mléko tam taky najdete:-).

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.